В іншому разі споживачам погрожують припиненням постачання голубого палива, обмеженням подачі гарячої води, тепла, судовими позовами, йшлося під час прес-конференції в обладміністрації 9 січня. До слова, найбільших неплатників, вірогідно, навіть виселятимуть з їхніх помешкань. Скажімо, 9 січня борг тернополян за спожите тепло, як зазначає заступник міського голови Тернополя з питань житлово-комунального господарства Микола Марценюк, становив 18 млн грн. У той же час КП “Тернопільтеплокомуненерго” завинило ДК “Газ України” 13,2 млн грн. Причому, якщо люди накопичуватимуть борги за спожиті послуги, у Тернополі можуть переглянути чинні тарифи, вказує пан Марценюк.
Жителі Тернопілля від газового конфлікту з Росією наразі прикрощів не зазнають, переконує заступник голови обладміністрації Богдан Якубовський.
- Якщо будуть обмеження в постачанні газу, то вони стосуватимуться передусім підприємств, але не тих, що забезпечують соціальну інфраструктуру, — переконує він.
Так, обмеження не торкнуться хлібозаводів чи молокопереробних підприємств, зазначають у ВАТ “Тернопільгаз”. Втім, під час селекторної наради у “Нафтогазі” 9 січня вирішили, що Україні в будь-якому разі потрібно скоротити споживання природного газу на 30 млн куб. м. Скільки саме голубого палива “вріжуть” Тернопіллю, поки що невідомо. Проте очевидно, що межі для скорочення споживання природного газу підприємствами у краї є незначними: протягом 8 січня, наприклад, у Тернополі, спожили 1,4 млн куб. м газу, з яких палива на 0,9 млн куб. м спожили мешканці, повідомив заступник голови правління ВАТ “Тернопільміськгаз” Володимир Бобрівець.
- З іншого боку, якщо зупиняться підприємства, бюджет через декілька днів відчує зменшення надходжень, — наголошує пан Якубовський.
Відтак, на його думку, відключати газ можуть насамперед тим підприємствам, які накопичили заборгованість за його споживання хоча б протягом двох місяців.
Аби уникнути соціального та економічного колапсу внаслідок відсутності домовленостей про постачання газу з Росією, на Тернопіллі взялися запроваджувати альтернативні джерела енергії. До переведення опалювальних підприємств на мазут, як це роблять в інших регіонах України, у нас ще не вдавалися.
- Так, у Шумському і Кременці вже цього року запускаємо котельні, що працюють на альтернативному паливі. У Кременецькій райлікарні котельня зможе працювати як на газі, так і, наприклад, на торфі, - каже пан Якубовський.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер