Партнер рубрики Події

Тільки на офіційних пляжах є рятувальники. Купатись деінде – на свій страх і ризик

Тільки на офіційних пляжах є рятувальники. Купатись деінде – на свій страх і ризик
  • Відпочинок на воді: безпечно тільки якщо є паспорт пляжу і рятувальники.
  • У Тернополі – офіційні пляжі, де дозволений відпочинок на воді – це Циганка та Дальній пляж. Вони облаштовані за правилами і мають рятувальників.  

Відпочинок влітку на воді регламентують Правила охорони життя людей на водних об'єктах України.

У Тернополі – офіційні пляжі, де дозволений відпочинок на воді – це Циганка та Дальній пляж. Вони облаштовані за правилами і мають рятувальників.  

  • У Правилах йдеться, що саме керівники підприємств, організатори масових заходів, а також всі, хто використовують водні об’єкти з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою або для відпочинку людей, - відповідають за охорону життя людей у межах закріпленої ділянки водної поверхні чи прибережної частини водойми, - пояснила Ірина Крупа. – Вони також обладнують і утримують рятувальні пости, забезпечують їх приміщеннями та рятувальними засобами.

Плаваєте у невідведеному для цього місці? Рятувати вас буде нікому
Визначають місця масового відпочинку людей, купання, рибальства, використання водних об’єктів місцеві адміністрації та органи місцевого самоврядування, кажуть рятувальники. - Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку перед початком літнього купального сезону подають затверджені копії карт-схем земельних ділянок та водного простору, придатних для організації пляжів, територіальним органам Державної служби з надзвичайних ситуацій України та аварійно-рятувальним службам, які обслуговують водні об'єкти у своїй зоні відповідальності, - каже Ірина Крупа.

Відео дня

Купання та масовий відпочинок людей дозволяється тільки у місцях масового відпочинку на водних об’єктах, визначених місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. І лише за наявності паспорта пляжу та розгорнутого рятувального поста.

Враховуючи, що в області 886 ставків та ще чимало річок, рятувальника на кожному поставити неможливо. А шлях від рятувального підрозділу до кожної з водойм відповідний і час на дорогу також різний. Скільки людині треба, щоб втопитися? 5-10 хвилин. При тому вона не кричить і не кличе на допомогу! Все зазвичай відбувається тихо, тому поки ближні заб'ють на сполох і кинуться шукати, як правило, минає час. Якщо поруч в фатальний момент хтось опиниться і витягне, то шанс на життя, безперечно, буде. Але не варто випробовувати долю та заходити у воду, де може бути небезпечно. Тим паче – напідпитку.

Як самому не піти під воду, рятуючи людину, що тоне
Відпочивальникам заборонено

  • запливати за межу купання на акваторії, яку огороджено буями;

  • підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів; залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
  • використовувати рятувальні засоби не за призначенням;
  • стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях, де невідомі глибина та стан дна;
  • розпивати спиртні напої і купатися в нетверезому стані; організовувати у воді ігри, пов'язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;
  • забруднювати і засмічувати водні об’єкти та територію пляжів;
  • подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;
  • залишати без нагляду малолітніх дітей;
  • використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки; використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторні плавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони;
  • приводити із собою собак та інших тварин.

Цифра 

В області є 886 ставків та озер, 6 066 км – протяжність річок.
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:10 25 квітня на двох вулицях у Тернополі не буде води 09:30 Воював з окупантом майже два роки: Збаразька громада втратила захисника Ігоря Войціховського 09:02 У Тернополі «вар'яти» презентують нову гумористичну програму 08:02 Чому чоловіків обмежили в консульських послугах і коли їх відновлять Від читача 13:35 Українські поліцейські ліквідували шахрайський call-центр в Одесі, де громадян Чехії ошукали на 5,5 мільйонів гривень 22:04 У поминальні дні не варто залишати на гробах паски і яйця. То що потрібно померлим, пояснюють священники 21:01 Віктор Павлік побував в рідній Теребовлі і поскаржився на... міст photo_camera 20:00 Теплиці, майонез і дитячий клуб: історії трьох бізнесів, які переїхали на Тернопільщину play_circle_filled photo_camera 19:30 24 квітня у мікрорайоні «Пронятин» не буде води 19:03 Вісім років судиться з поліцією: тернополянин вимагає покарання для патрульних та компенсації photo_camera 18:06 Таксі у Тернополі: порівняли тарифи різних сервісів виклику авто photo_camera 17:20 У бучацькій школі діти били та цькували однолітків. Хто понесе відповідальність 16:40 Заснував сімейну майстерню дронів та допомагає ЗСУ: історія 21-річного тернополянина 16:05 Чи будуть в Україні додаткові вихідні на Великодні свята 15:28 Із 23 квітня тернополянам можуть вимикати світло у «пікові» години 14:55 Біля Тернополя зіштовхнулися автобус та бус: є постраждалі 14:40 У Тернополі віддали честь полеглому Героєві під час руху колони «На щиті» (ВІДЕО ДНЯ) play_circle_filled photo_camera 14:15 Якою буде ціна на газ з 1 травня: є рішення «Нафтогазу» 13:36 Тернополянин зняв в оренду неіснуюче житло. Як дізнатись чи квартира, яку ви знайшли — реальна 12:56 Українські консульства в Польщі та інших країнах призупинили роботу з чоловіками мобілізаційного віку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up