Відпочинок влітку на воді регламентують Правила охорони життя людей на водних об'єктах України.
У Тернополі – офіційні пляжі, де дозволений відпочинок на воді – це Циганка та Дальній пляж. Вони облаштовані за правилами і мають рятувальників.
Плаваєте у невідведеному для цього місці? Рятувати вас буде нікому
Визначають місця масового відпочинку людей, купання, рибальства, використання водних об’єктів місцеві адміністрації та органи місцевого самоврядування, кажуть рятувальники. - Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку перед початком літнього купального сезону подають затверджені копії карт-схем земельних ділянок та водного простору, придатних для організації пляжів, територіальним органам Державної служби з надзвичайних ситуацій України та аварійно-рятувальним службам, які обслуговують водні об'єкти у своїй зоні відповідальності, - каже Ірина Крупа.
Купання та масовий відпочинок людей дозволяється тільки у місцях масового відпочинку на водних об’єктах, визначених місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. І лише за наявності паспорта пляжу та розгорнутого рятувального поста.
Враховуючи, що в області 886 ставків та ще чимало річок, рятувальника на кожному поставити неможливо. А шлях від рятувального підрозділу до кожної з водойм відповідний і час на дорогу також різний. Скільки людині треба, щоб втопитися? 5-10 хвилин. При тому вона не кричить і не кличе на допомогу! Все зазвичай відбувається тихо, тому поки ближні заб'ють на сполох і кинуться шукати, як правило, минає час. Якщо поруч в фатальний момент хтось опиниться і витягне, то шанс на життя, безперечно, буде. Але не варто випробовувати долю та заходити у воду, де може бути небезпечно. Тим паче – напідпитку.
запливати за межу купання на акваторії, яку огороджено буями;
В області є 886 ставків та озер, 6 066 км – протяжність річок.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер