Люди прагнуть захистити свою прибудинкову територію від забудови. Представники обуреної громади запевняють, що поруч з їхніми будинками підприємець хоче незаконно звести багатоповерхівку. Однак його наміри начебто суперечать багатьом державно-будівельним нормам. А їх порушення неабияк шкодитиме мешканцям прилеглих будинків.
Люди з двох будинків — у гніві
{photo_gallery id=1518|}
Доведені до відчаю тернополяни ініціювали зустріч із заступником міського голови Володимиром Камінським. У кабінет чиновника на переговори прийшли кілька представників громади.
- Він нас запевнив, що дозволу на забудову поруч із нашими будинками мерія не давала і не даватиме, якщо не буде згоди мешканців, - уточнює пан Нижник. - Тобто, якщо ми - проти забудови, а ми таки проти, то її не буде. Це — слова заступника мера.
Тепер городяни прагнуть одержати офіційне підтвердження усної обіцянки Володимира Камінського.
- Ми подаватимемо відповідний лист-запит, - пояснює співрозмовник. - Якщо ж належної відповіді не отримаємо, то вимагатимемо видати копії дозвільних документів на будівництво. Тоді подамо документи не експертизу і змусимо виправити цю ситуацію.
Дозволу на будівництво немає
Олег Нижник наголошує, що земля, де підприємець планує зводити багатоповерхівку, є орендованою у міськради. А приміщення, яким володіє бізнесмен, призначене лише для комерційної діяльності.
- Однак підприємець нас запевняв, що цей "нюанс" він, мовляв, залагодив. І що усі документи для отримання дозволу на будівництво він має. Правда, нам він їх не показав, - наголошує Олег Нижник. - Також я знаю, що до заступника мера Володимира Камінського цей же бізнесмен тричі звертався із проханням про дозвіл на забудову. Однак весь час отримував відмови.
У тому, що не можна будувати житловий дім поруч із будинками Київська, 14 і Братів Бойчуків, 5а, запевняє й адвокат громади Сергій Свічинський.
- По-перше, немає дозвільної документації, - пояснює він. - По-друге, ці документи не можуть бути надані, зважаючи на характер імовірного будівництва.
{photo_gallery id=1520|}
У квартири прилеглих будівель не проникатиме достатньо сонячного світла, погіршаться прибудинкові умови тощо, стверджує Олег Нижник. Окрім того, мешканці Київської, 14 бідкаються, що їхній будинок може постраждати, бо його стан і так є дуже поганим.
- Його звели ще, здається, у 1979 році, - розповідає одна з мешканок - Дарія Заблудська. - Ми не знаємо, чи будинок і зараз надійний, бо уже має тріщини... Якщо поруч розпочнуть будівельні роботи, він може розвалитися! Там мешкають чимало пенсіонерів... Куди людям тоді подітися? У дім для престарілих?
Журналісти “20 хвилин” стежитимуть за цією конфліктною ситуацією. Ми також повідомимо, чи добилися городяни заборони будівництва на проблемній ділянці. Окрім того, ми очікуємо отримати коментар від підприємця, який планує зводити будинок. Журналіст готовий його вислухати.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер