Підготовче судове засідання мало б розпочатися об 15:50, однак його відклали, оскільки ще тривали інші засідання. Користувачі дач прийшли до суду без плакатів. Поруч почали збиратися і інші тернополяни з плакатами, які підтримують будівництво парку. Між ними почались словесні перепалки.
Дехто з дачників почав закидати те, що люди, які прийшли підтримати будівництво парку підкуплені і отримали за це гроші від влади. Дехто навіть почав переходити на особистості і обзивати людей з плакатами.
Дачники наголошували, що вони не проти парків, а просто хочуть справедливого рішення суду і відповідної компенсації, щоб їм виділили рівноцінні земельні ділянки.
- Якщо громада вирішила, що на цьому місці має бути парк, то так має бути, але з нами мають поступити по людськи, – розповідає член правління садівничого товариства «Ювілейний» Олена Макогон. – Ми розуміємо, що місто розвивається, але і з нами мають рахуватися.
Земельні ділянки, які виділили дачникам, розташовані у Малашівцях. Однак користувачі дач на Тарнавського обурились такою альтернативою, адже земля знаходиться неподалік сміттєзвалища і далеко за межами Тернополя. Дехто сподівається на грошову компенсацію, яку міська рада для дачників не передбачує, оскільки земельні ділянки не приватизовані.
Не всі люди, які прийшли підтримати створення парку йшли на контакт з журналістом. Дехто з мітингарів розповів, що живе неподалік дач, а хтось живе в іншій частині міста і прийшов підтримати створення нового парку. Щоправда, були і жителі "Аляски".
- Ми хочемо, щоб у Тернополі було якомога більше парків, де є місце для відпочинку, – розповідає одна з учасниць пікету Юлія. – Я живу в "Центрі", але мене все одно цікавить те, що відбувається в нашому місті. Я була там на Тарнавського. Переважна більшість дач закинута. Це провокує різний кримінал, бо там немає ні освітлення, ні патрулів. Тому є питання, чому замість хорошого гарного парку мають бути закинуті дачі і будівлі?
Учасники мітингу спростовують те, що прийшли до суду за гроші та кажуть, що прийдуть сюди ще, щоб підтримати створення парку. Деякі перехожі також долучалися до суперечок як з однією, так і з іншою стороною.
Дачники переконували опонентів, що ніякого парку на місці дач не буде, і все забудують багатоповерхівками, та радили захищати уже існуючі парки від забудови. Ті ж, хто підтримують облаштування парку, намагались переконати дачників, що проєкт будівництва вже є і замість парку ніхто не буде будувати будинки. Однак розуміють, що проєктом передбачено, що частина землі буде відведена під забудови житлових комплексів.
Хоча суд заборонив міській раді чинити будь-які дії з земельною ділянкою на час судового розгляду, дехто з дачників переконаний, що на тих постійно здійснюють тиск.
- Нам палили дачі, а от недавно на ділянці, де доглянуті дачі, хтось позривав замки та проник у кілька будиночків, – каже одна з користувачів дачних ділянок Людмила. – Ніхто не зберігає там ні грошей, ні інших цінностей. Я думаю, що нас так намагаються залякати. Люди поприходили – решітки на вікнах позривали, двері повиламували. Що там в тій хаті можна знайти?
Як кажуть дачники, ніхто не збирається здавати свої позиції. Земельні ділянки, якими дехто користувався близько 50 років, лишати хочуть не всі.
Підготовче засідання завершилося о 17:20. До матеріалів справи додали документи, які підтверджують сплату податків користувачами земельних ділянок. Наступне підготовче засідання перенесено на 24 жовтня. Ми продовжимо стежити за ситуацією з дачними ділянками на Тарновського.
А ви підтримуєте будівництво парку на місці дач? Діліться своїми думками у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Саня
.Ось так вам ,а дачників хоче пересилити на сміттєзвалище . А ось ця молодиця , що з плакатом отримує недогризки і ніякого відношення до мікрорайону не має . Нехай іде там де вже існуючі парки забудовують ,хоч якась користь буде .А тут ми самі розберемося .
Анонім
Оксана
Іван Українець