Цього разу працівники реабілітаційного центру бурого ведмедя із «Синевиру» забрали ведмедицю. На черзі - переселення у Карпати самця.
- Наш реабілітаційний центр зараз розбудовується. Є один вільний вольєр. Ведмедиця пройде місячний карантин, - розповідає працівник нацпарку, ветеринар Михайло Маслей. - Потім - переселення у великий вольєр.
Ведмедицю, яку волонтери назвали Нікою - Перемогою, вдалося швидко переманити яблуками, рибою і хлібом з її клітки до спеціального контейнера. Тварина спершу не нервувала - більше переживав самець Терен. Як виявилося, недарма. Лісівники, які навідріз відмовилися називати свої прізвища та уникали фотокамери, пояснили, що у пари в січні-лютому може бути поповнення. Адже бурих пускали до однієї клітки.
Історія улашківських ведмедів драматична. Їх у 1996-му привезли з Польщі в Україну, бо у наших сусідів тварин забракували в одному з цирків. Потім пару ведмедів утримували у Запоріжжі та у Львові - біля ресторану. Згодом, як ми вже писали, тварин передали «тимчасово» лісівникам на Тернопільщину. Відтак люди, які мають берегти природу, тварин утримували роками без документів і в тісноті - хоча бурі ведмеді занесені до «Червоної книги України». Ситуація змінилася тільки після того, коли нещасних чотирилапих виявили громадські волонтери. Вони й почали скаржитися, куди могли. Звернулися і до 20minut.ua. І ми з'ясували, що «Синевир» готовий прийняти тварин, хоча лісівники переконували, що там їм відмовили.
- Вісім років екологи, у тому числі державна екологічна інспекція, вперто не помічали цього порушення, - каже волонтер Андрій Об'єщик. - Нарешті справа зрушила з місця.
Як розповів завідувач реабілітаційним центром бурого ведмедя нацпарку «Синевир» Ярослав Бунзяк, у подібних умовах через жорстокість людей в Україні живуть приблизно 80 ведмедів.
- Парк «Синевир» після розбудови реабілітаційного центру зможе утримувати приблизно 35 бурих ведмедів, - говорить пан Бунзяк.
Також подібний центр є у Житомирі.
- Про життя Ніки кожен зможе прочитати на сторінці нашого національного парку. Будуть і фото, і раціон, - говорить директор нацпарку Микола Дербак. - Самця постараємося також забрати найближчим часом.
Тож про долю Терена читайте у наступних публікаціях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер