Цього разу у рамках проекту "Знайомтесь – ваш коп", який розпочала "20 хвилин" спільно з управлінням Патрульної поліції Тернополя, історія про командира 4-ї роти 27-річного Юрія Гоїка.
У попередній публікації ми розповідали про лікаря-ветеринара 26-річну Ірину Гамову.
- У мене освіта ІТ, спеціальність комп’ютерні системи та мережі, - розповідає Юрій Гоїк. – Я навчався у ТНТУ і на 5-ому курсі працював там. Після того працював викладачем інформаційних систем і технологій в комерційному інституті. Також був там системним адміністратором.
Чоловік вирішив піти у поліцію, бо побачив, що є можливість змін.
- Побачив, що є реформа і знав, що зможу виконувати цю роботу, - каже Юрій. – У мене завжди була тяга до такої професії, але не було можливості. І зараз я абсолютно про це не шкодую.
Наразі Юрій Гоїк є командиром 4-ї роти у якій несе службу 42 патрульних. Під час їхніх змін трапляються різні випадки.
- Є дуже багато випадків і курйозних, і смішних, і трагічних, - каже чоловік. - У мене в принципі кожен випадок курйозний, бо я як командир роти виїжджаю на нестандартні виклики. Багато уже побачив. Нещодавно затримали крадіїв акумуляторів по гарячих слідах. Вони обікрали два авто на Алясці, а знайшли ми їх на Дружбі. Був випадок, коли 16-річний хлопець загинув, коли бігав по вагонах. Тоді було неприємно на це дивитись, бачити, що це дитина. Його вдарило струмом 27 тисяч вольт.
Дуже багато викликів надходить від громадян, які просто хочуть перевірити як працює патрульна поліція.
- Якщо це справді неправдивий виклик, то за нього громадяни обов’язково несуть відповідальність, оскільки відволікають нас від важливих справ, викликів, - каже чоловік. – Бо коли комусь насправді може бути потрібна допомога, то ми витрачаємо цей час на те, щоб зняти котиків з дерева, собачок. Якщо ми не будемо карати людей за це, то нас і надалі сприйматимуть не як поліцейських, які захищають людей, а як незрозумілих, смішних людей.
Патрульні намагаються пояснювати людям, проводити профілактичні бесіди, щоб ті не викликали їх через дурниці. Адже за неправомірний виклик можуть притягнути і до адміністративної, і до кримінальної відповідальності.
- Погодьтесь, що, коли дзвонять, бо їм ліхтар заважає спати, то це дурня, - каже командир. - Або коли людина не може потрапити у під’їзд. Чи, от наприклад, нещодавно був виклик, коли чоловіка не пустили у нічний клуб. Він був чи то п’яний, чи то під наркотиками, він відмовився проходити тест. У нього дрес-код не відповідав правилам закладу.
А згідно внутрішнього розпорядження приватного закладу відвідувачів у невідповідному вигляді представники закладу мають повне праве не пустити.
- Він викликав нас, сам склав протокол, потім ми склали, потім він знову сам його складав, - каже Юрій. – Знаю, що дуже багато негативних відгуків від тернополян. Причина дуже проста – та людина, якій ми допомогли не буде казати, що ми такі-сякі. А є люди, які думають, що ми прийшли сюди, щоб просто їздити. І це можуть бути ті ж люди, які просто не пройшли відбір у поліцію, а таких багато. От вони і пишуть, і говорять про нас.
Юрій Гоїк захоплюється спортом, тому у вільний час чоловік відвідує тренажерний зал, боксує.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Йди повчись мови