Як подорожувати безкоштовно разом з Вікіпедією, розповідає тернополянка

Як подорожувати безкоштовно разом з Вікіпедією, розповідає тернополянка

Вирушити у Вікіекспедицію маловідомими місцями України може кожен охочий. Організатори оплачують подорож на основі чеків, натомість потрібно написати статтю у Вікіпедію.

Вікіекспедиція — краєзнавчі подорожі, що відбуваються за сприяння та підтримки ГО «Вікімедіа Україна». Вікіекспедиції було запроваджено в Україні з 2011 року. За 5 років було проведено більше 40 вікіекспедицій. Мета проекту — створення під час подорожей фото-, аудіо-, відеоматеріалів для завантаження у Вікісховище і подальше додавання їх у статті проектів Фонду Вікімедіа, а також написання та покращення статей у Вікіпедії про відвідані об'єкти.

Тернорполянка Оксана Кузьменко збійснила вікіекспедицію 4-6 серпня на Тячівщину Закарпатської області: села Калини, Красна, Дубове, Німецька Мокра, Руська Мокра, Усть-Чорна, Лопухів.

Previous Next

Відео дня

- Організатори тиждень розглядають заявку про доцільність експедиції, і лише в разі позитивної відповіді надсилають аванс у розмірі 20% від бюджету,  - каже Оксана Кузьменко. - Решту - після отримання звіту. Оплачується харчування, проживання і дорога, але лише за наявності чеків, і з цим може виникнути найбільше проблем. Нам не вдалось переночувати в готелі, оскільки в такому глухому місці не дають чеків. Пощастило, що в мене був знайомий, який влаштував нас безкоштовно. Це слід враховувати - або брати намети, або оплачувати за свій кошт - в таких селах більш-менш дешево. Також один раз поїли за власний кошт, бо вони дали такий чек, який я можу сама роздрукувати. 

Ідею, маршрут учасники обирають та продумують самі. Місце має бути маловідомим для туристів, аби про нього можна було написати статтю. Без чіткої мети і конкретних завдань вікіекспедиції нема чого і планувати. Аби отримати аванс, потрібно скласти приблизний бюджет - до 10 тис грн. Оксані поїздка обійшлась 1200 грн (без 500 грн за проживання).

- Про таку можливість мені розповів знайомий, - продовжує співрозмовниця. - Вирішила поїхати на Тячивщину Закарпатської області. Там є невеличкі села, про які мало хто знає.  Я зібрала матеріали за 3 дні, нам пощастило з погодою. Правда, дорога там жахлива - в окремих місцях їхали зі швидкістю 5 км на годину. Я залишилась задоволеною поїздкою. Залишилась найтяжча частина - написати/доповнити статті, закинути фото на Вікісховище. Це мають бути не враження, а факти.

Заявку на Вікіекспедицію можна подати, заповнивши форму.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Метеорний потік та «вибух» зірки: календар космічних подій травня 20:00 Проти забудови спортивних зон збирали підписи у парку Шевченка 19:00 Тернопільська «Нива» вдома перемогла «Кремінь» 18:00 У крадіжці з автосервісу підозрюють 20-річного жителя Збаража Від читача 16:51 Тернополяни можуть вивчати італійську мову на безоплатному онлайн-курсі: деталі 17:00 Ярмарок на новій локації на Дружбі не відбувся. У чому причина 16:00 У Тернополі проведуть День памʼяті Героя України Сергія Коновала 15:00 ДТП біля Смиківців. Автівка перекинулась 14:00 «Це дуже відповідальний момент»: юні музиканти показували вміння в обласному конкурсі «Піаністи Тернопілля» 13:00 У Тернополі змагалися юні картингісти 12:00 Як в кафе, барах і ресторанах Тернополя дотримуються заборони куріння — результати моніторингу 11:00 Аргентинська родина обрала Україну своїм новим домом 10:02 Готуємо свинячу рульку в пиві 09:06 У Копичинцях висадили Алею пам'яті
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up