Відповідь на запитання дав Начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Тернопільської облдержадміністрації Ігор Кульчицький.
─ Я не регламентую цього, але в будь-якому випадку влада просила максимально обмежити святкування поминальних днів. Ми зверталися до церков та громад і є відповідні рішення, а церкви повинні вже в свою чергу звернутися до вірян, ─ повідомляє пан Ігор. ─ Наскільки мені відомо, УГКЦ та ПЦУ вже заявили про те, що переносять проведення поминальних богослужінь після завершення карантину, дехто говорив про Зелені свята.
Також пан Ігор пояснив, що влада Тернопілля закликає залишатися вдома та не наражати себе та інших на небезпеку. Про це вони просили і священників, аби вони закликали вірян, а також аби Богослужіння проводилися онлайн через мережу Інтернет та телебачення.
«Поки остаточного рішення немає» отець Степан, ПЦУ (МП)
─ Поки проведення Провідної неділі ми не обговорювали, але гадаю, що через карантин доведеться дещо обмежити скупчення людей. Точно поки сказати не можу, але швидше за все будемо рекомендувати перенести Провідну неділю, але поки остаточного рішення немає. Зараз думаємо перш за все про Пасху, аби відсвяткувати її.
«Перенесли поминальні заходи» отець Володимир, ПЦУ
─ За рішенням священного синоду нашої православної церкви України поминання померлих на кладовищах перенесено на Троїцьку суботу. Тобто Троїцькі дні призначені для поминання померлих і враховуючи ситуацію, яка склалася в державі, ми перенесли поминальні заходи на Троїцьку суботу, перед Святою Трійцею. Звісно, якщо карантинні заходи не продовжать, в такому випадку будемо вже відштовхуватися від цього.
«На цвинтарі ходити не будемо» отець Олег, УГКЦ
─ Весь тиждень в період після Пасхи є світлими днями. В ці дні ми святкуємо радість Воскресіння. Під час цього свята є також і поминання, тобто ділення радістю з померлими, коли ми за них молимося. Тому в цей тиждень є традиція поминання померлих та відвідування цвинтарів. Однак цього року ця традиція переноситься на Зелені свята, тобто на цвинтарі ми ходити не будемо. Цього року на світлий тиждень буде визначений один день, коли священник в храмі просто помолиться та пом'яне усіх померлих. Звісно. Можна передати прошення, імена померлих, але на молитві може всередині храму може бути не більше десяти осіб, а решта можуть бути надворі. Люди все ж мають залишатися вдома та молитися разом зі своїм священником через медіа-ресурси, але в жодному випадку не наражати себе чи інших людей на небезпеку.
Як ви гадаєте, чи правильним є це рішення? Діліться своїми думками в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер