"Невидимі" розповідають тернополянам про проблеми торгівлі людьми

"Невидимі" розповідають тернополянам про проблеми торгівлі людьми
Громадську арт-інсталяцію "Невидимі" відкрили у Тернополі на бульварі Шевченка 20 серпня. 120 фігур-силуетів цієї інсталяції уособлюють понад 120 тисяч українців, які за оцінкою Міжнародної організації з міграції (МОМ), постраждали від торгівлі людьми з 1991 року.

На 40 фігурах написані історії жертв сучасного трудового рабства. Це - історії жінок та чоловіків, над якими знущалися роботодавці за кордоном, яким не виплачували зарплати, тримали у жахливих умовах чи заставляли працювати у борделях. А також історії дітей, яких заставляли працювати жебраками. Ці фігури виготовив колишній постраждалий від торгівлі людьми, який пройшовши програму реінтеграції МОМ, відкрив власну справу. 

Організатори хочуть привернути увагу до арт-інсталяції якомога більшої кількості людей різного віку. Адже постраждати від торгівлі людьми може кожен. Так, наймолодшій постраждалій, якій надали допомогу було 3 роки, найстаршій 73. В історіях, які написані на фігурах, кожен може впізнати своїх родичів та знайомих, які перебувають на заробітках за кордоном. І саме в містах Західної України проект знаходить найбільше відгуків. Адже ця проблема найбільше пов’язана з нашими родинами. 
- 19 серпня, коли вже була виставлена інсталяція, я йшла з роботи додому. Тут було надзвичайно людно, я дивилася на реакцію людей, слухала їхні розмови, спілкувалася з ними, дивилась на молодь, яка читала силуати, - розповідає голова правління громадської організації ТМЖК "Відродження нації" Галина Кравець. - І я звернула увагу на двох жінок, які дуже ретельно читали кожну історію. Вони мовчки читали і переходили до другого силуету. І коли вони наблизились до мене, одна з жінок почитала цю історію і заплакала. Вона сказала: "Ти знаєш, це все про мене, але в мене було ще страшніше". А її подруга каже: "Як? Коли це було? А чому я не знаю, ми з тобою 100 років дружимо, чому я цього не знаю? Чому ти мені про таке не говорила?" А жінка каже: "А хіба про таке говориться?" І далі  розповідає, що це було давно, коли вона повернулася з-за кордону:" А пам’ятаєш був період, коли я з чоловіком мало не розлучилася, а пам’ятаєш, коли у мене були проблеми з дітьми, коли вони йшли з дому і не розуміли мене. Це було після мого приїзду. Я старалася все забути, я думала, що стерла це з пам'яті. Але ні, воно сидить в моєму серці і заливається болем. Це шрами, які з'явилися на серці після перебування за кордоном."

Previous Next


 Ці дві жінки обійнялися і втирали сльози, продовжує Галина Кравець. Це приклад живих людей серед цих невидимих силуетів, додає вона. І таких прикладів дуже багато. Люди стараються не говорити про ці історії, стараються забути. Але вони живуть з тим болем. Розпадаються їхні сім'ї і вони самі втрачають себе.

- І саме, щоб допомогти таким людям , щоб наші люди не потрапляти в такі ситуації, працює наша організація "Відродження нації", - каже пані Кравець. - Закликаю усіх, хто збирається їхати за кордон, зателефонуйте до нас, дійнайтеся про всі ризики, які вас можуть чекати, зробіть своє перебування за кордоном максимально безпечним і не поповнюйте ряди невидимих мовчазних фігур, які кричать і яким болить душа. 

Торгівля людьми - це одне з найбільших порушень прав людини і кримінальний злочин у всіх країнах. За перше півріччя цього року міліція Тернопільщини виявили 16 злочинів пов’язаних з торгівлею людьми, повідомив начальник відділу по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми УМВСУ в тернопільській області Володимир Егеєв.  

- Це злочини статті 149 "Кримінального кодексу України". Максимальне покарання за цією статтею - до 15 років позбавлення волі, - каже він. - Якщо ваші знайомі або друзі потрапили у трудове рабство, звертайтесь у міліцію або на телефон "102". 

Відео дня

Організатори арт-інсталяції сподіваємось, що всі ті люди, які будуть проходити повз і прочитають історії, ніколи не потраплять у подібні ситуації. І  вони впізнають свою історію, вони будуть знати, куди звернутися за допомогою - а це громадські організації, правоохоронні органи, місцева влада. Адже допомога є! 

Довідка 

Телефони національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 – безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні

527 – безкоштовно з номерів Київстар, МТС, life :) та Beeline.
   (пн-пт з 10:00 до 21:00, суб з 10:00 до 18:00)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:03 Наслідки негоди на Тернопільщині: що буде з урожаєм і як людям допомагають у громадах 18:00 З ознаками сп'яніння та без посвідчення водій вантажівки врізався в припарковану легківку photo_camera 17:17 Тролейбус №5 тимчасово змінить маршрут руху 16:45 «Підприємець» з Тернополя отримав підозру за привласнені два мільйони гривень інвесторів зі США Від читача 16:37 Підтримка молоді Збаражчини у виборі кар’єри: профорієнтаційний захід у Вишнівецькому ліцеї 16:15 Допомагають з працевлаштуванням та документами: які послуги надають у Ветеранському просторі photo_camera 15:35 Наші вдома! Україна повернула 205 воїнів з ворожого полону. З них четверо — з Тернопільщини photo_camera 15:04 «Королі піхоти»: 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила оновлює вакансії 14:30 У Теребовлі ремонтують під’їзні шляхи до новозбудованого мосту через Гнізну photo_camera 13:42 Керівник КП «Тернопільтеплокомуненерго» заплатить штраф, бо не надав інформацію про премії 13:22 Польські перевізники знову можуть влаштувати протест на кордоні з Україною 12:52 На перехресті вулиць Дружби — Миру обмежили рух транспорту 12:20 Біля парку ім. Тараса Шевченка встановили Дзвін пам’яті: дивіться, який вигляд він має photo_camera 11:40 Аварія на Лановеччині: зіткнулися пікап та вантажівка, є потерпілі 11:20 Поки господар був у дворі, з хати винесли гроші: у крадіжці підозрюють односельчанку 10:50 «Театр мод» Галицького коледжу вразив переможною етноколекцією на Всеукраїнському конкурсі 10:10 Зміни у визначенні критично важливих підприємств: хто отримає бронювання 09:37 Як влітку працюватимуть дитячі садки у Тернополі: графік 09:00 «На щиті» повертається 37-річний Герой з Вишнівчика Віктор Бухта 08:00 Відстрочка за постановою ВЛК та причини порушення військового обліку: нові функції у «Резерв + »
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up