МОЗ вводить нові спеціальності для лікарів

МОЗ вводить нові спеціальності для лікарів

МОЗ України затвердило зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Відтепер з’являться нові спеціальності – «лікар-кардіолог інтервенційний», «лікар-кардіолог-електрофізіолог», «лікар-кардіолог дитячий» та «лікар-ревматолог дитячий». 

Також змінюються кваліфікаційні вимоги до лікаря-кардіолога. Це дасть можливість простіше та швидше опановувати та застосовувати на практиці ефективні підходи в лікуванні найпоширеніших серцево-судинних захворювань. А відтак – дозволить рятувати більше життів, повідомляє прес-служба МОЗ України.

Методи діагностики та лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями стають більш ефективними та складними. Нині ангіографія коронарних артерій, екстрене стентування, цілодобова організація кардіологічної допомоги для пацієнтів з симптомами гострого інфаркту міокарда на основі перкутанних втручань стають обов'язковими.

В Україні була створена потужна система кардіоцентрів, які працюють цілодобово (у режимі 24 години 7 днів на тиждень, 365 днів на рік) та оснащені сучасним інноваційним обладнанням. У цих центрах пацієнти із гострим інфарктом міокарда можуть отримувати безкоштовне невідкладне стентування.

Центри реперфузійної мережі потребують лікарів-кардіологів, які володіють спеціальними знаннями та навичками для складних сучасних втручань та високоефективних технологій лікування – інтервенційних лікарів-кардіологів та лікарів-кардіологів-електрофізіологів.

Раніше лікарі, які хотіли працювати у реперфузійному центрі, за відсутністю спеціальності «інтервенційний кардіолог» мали б додатково отримувати спеціалізацію із судинної хірургії або рентгенології і працювати на невизначених засадах, оскільки застарілі вимоги до кардіологічної спеціальності не передбачали опанування цих технологій лікування. Перегляд вимог та впровадження нових спеціальностей дозволив ліквідувати юридичну невизначеність та чітко окреслити шлях кардіологів, які вирішили присвятити свою професійну кар’єру використанню ендоваскулярних технологій для лікування серцево-судинних захворювань.

Тепер є можливість стати саме інтервенційним кардіологом, отримавши спочатку фах кардіолога. Це суттєво скоротить час підготовки лікаря, і дозволить вдосконалити саме ті вміння, які найбільше потрібні пацієнтам реперфузійних центрів та наблизить систему надання кардіологічної допомоги в Україні до європейських стандартів, де стентування серця виконуються саме спеціалістами кардіологічного профілю.

Щороку в Україні народжуються діти із вродженими вадами серця. Створення нових дитячих лікарських спеціальностей та підготовка цих спеціалістів за сучасними навчальними програмами вдосконалять ранню діагностику вроджених вад серця. Це дозволить рятувати більше життів малюків.

Впровадження нових спеціальностей дозволить простіше опановувати та застосовувати на практиці ефективні сучасні підходи в лікуванні найпоширеніших серцево-судинних захворювань.

Кваліфікаційні вимоги до дитячого лікаря-кардіолога, дитячого лікаря-ревматолога, лікаря-кардіолога-електрофізіолога та інтервенційного лікаря-кардіолога наберуть чинності з 1 січня 2020 року.

Читайте також У Тернополі зробили понад 200 операцій на відкритому серці
У Тернополі відкрили кардіоцентр (оновлене)
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Цьвєк

    Та вони тутка всі інтервенційні і не тілько кардіологи ,тільки попади туда- така інтервенція до твоєї кишені шо я ти дам!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:05 Він бився, як Герой! Війна забрала життя солдата з Тернопільщини Олега Стахова 13:03 Літні табори в школах Тернополя: пільг не буде. Скільки потрібно заплатити за дитину? 12:29 Велосипедист постраждав в аварії на Карпенка 12:05 Стали відомі графіки руху маршруток до дач біля Тернополя Від читача 09:38 Переведення військовослужбовця з однієї частини/місцевості в іншу 10:49 На вулиці 15 Квітня пошкоджена лінія електропередач — змінили рух тролейбусів 10:37 На щиті повертається додому Герой з Баворова 10:11 Затвердили графіки курсування приміських автобусів до сіл Тернопільської громади 09:05 У Тернополі на ремонт зупинили ще дві котельні 08:01 Сьогодні, 30 травня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити 21:03 Жінка з Чортківського району втратила понад 17 тисяч гривень, шукаючи роботу в Польщі 20:01 Що Ірина загинула, мамі сказали вже після похорону: родичі шукають свідків ДТП біля Шибалина 19:03 Ми перевірили, у якому стані підземні та надземний переходи Тернополя photo_camera 18:01 Жителька Почаєва втратила через шахраїв майже 39 000 гривень 17:00 У вертикальному озеленні Сопільче замість квітів – бур’яни: фото дня 16:40 Найкращі напрямки для літнього відпочинку дитини: огляд кращих варіантів (партнерський проєкт) 16:05 У червні в Тернополі відбудуться дитячі турніри з дворового мініфутболу 15:30 Службова таємниця? Скількох чоловіків забронювали під час війни у радах Тернопільщини та ОВА
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up