Що робити, коли у воді почалися судоми, розповідає тернопільський невропатолог

Що робити, коли у воді почалися судоми, розповідає тернопільський невропатолог
У момент, коли виник спазм, потрібен сильний подразник, який би зняв судомну реакцію м’язів, незважаючи на біль. Уже на березі варто спробувати порухати ногою чи рукою, легенько розмасажувати її на тепленькому пісочку.

Варто лише сонечку пригріти, як тернополяни вирушають до водойм. Адже важко уявити відпочинок без моря, озера чи ставка.
  Бути біля води і не поплавати, рятуючись від спеки, — немислимо. Втім, деякі люди бояться запливати на глибину, аби у воді не почалися судоми, або, як їх називають у народі, “корчі”. Аби уникнути біди, треба розслабитися і не панікувати, каже невропатолог кабінету комплементарної медицини Михайло Данилицький.
  Тернополянка Валентина (25 р.) минулого року поїхала на відпочинок у Чорногорію. Вранці вона з подругами, вийшовши з готелю, відразу побігла до моря. Швидко переодягнувшись, дівчата пірнали і почали змагатися, хто запливе якнайдалі від берега. Під час одного такого запливу тернополянка відчула, як німіє її ліва стопа. Нога вигнулася і немовби закам’яніла. Розігнути її дівчина у воді не змогла. Тоді Валентина почала кликати на допомогу. Та за кілька секунд спазм минув. Коли підпливли подруги, дівчина вже могла рухати стопою. Однак відтоді вона вже не наважувалася запливати далеко від берега, бо боялася, що подібне трапиться знову.
  — При швидкому переохолодженні тіла судома може з’явитися в будь-яку мить, — застерігає пан Данилицький. — Однак без причини вона не виникає.
  У цьому випадку, пояснює медик, у дівчини міг початися спазм не тому, що вона пірнула у холодну воду. А тому, що до моря вона швидко бігла і перед тим, як стрибнути у воду, не відпочила. 
  Лікар зазначив, що судоми у 90% випадків з’являються у відпочивальників, коли вони надто “розігріті” входять у воду або перед купанням вживають спиртні напої.
  — Від фізичного навантаження та алкоголю судини розширюються, — пояснює він. — А коли людина заходить у холодну воду, різко звужуються. Організм переохолоджується, й виникає спазм.
  До речі, “під мухою” у людини сповільнюється реакція. Тому у разі небезпеки той, хто напідпитку, не може швидко обміркувати, як усунути проблему. Крім того, на думку нашого спів–розмовника, у сп’янілих людей притуплюється інстинкт самозахисту.
  — Коли судоми виникають не через перевантаження чи вживання алкоголю, то це свідчить про недостатнє кровопостачання ніг, — каже чоловік. — Причиною може бути звуження м’язів внаслідок запального процесу судин, інтоксикації або захворювань, що порушують кровопостачання — ревматизму, атеросклерозу, цукрового діабету.
  При частих судомах лікар радить звернутися до дільничного терапевта, щоб з’ясувати їхню причину.
  Здорові люди, котрі перед купанням не надто виснажують себе фізичними вправами і не “гріються” алкоголем, як зазначає лікар, можуть цілком безпечно плавати на глибині. Та як тільки вони відчують втому, все ж варто якомога швидше повернутися до берега.
  — Найчастіше у воді виникає спазм ніг, — продовжує співрозмовник. — Бо вони віддалені від серця більше, аніж руки, і до них довше надходить кров. Однак подекуди трапляється, що і руки затерпають.
  У таких випадках, на думку лікаря, потрібно спробувати розслабитися і не панікувати.
  — Спочатку слід глибоко вдихнути, а тоді лягти на спину, — радить пан Данилицький. — Зсудомлену ногу треба сильно ущипнути чи вколоти, а тоді “розтягнути” до звичного положення.
У момент, коли виник спазм, потрібен сильний подразник, який би зняв судомну реакцію м’язів, незважаючи на біль, продовжує невропатолог. Уже на березі варто спробувати порухати ногою чи рукою, легенько розмасажувати її на тепленькому пісочку.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Anonymous
    А що робити, коли ногу судомить просто на вулиці, під час ходи. І взагалі ноги стали жахливими, ступні оніміли
  • Anonymous
    Добре в такому разі не кіпішувати, не кричати. Старатися тримати якомога більше повітря в легенях. Перевернутися на спину, і плисти лише за допомогою рук. За деякий час судома відійде.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Унікальне диво України: що приховує Оптимістична печера в Тернопільській області photo_camera 21:03 Яким було кафе Чайка на острівці у парку Шевченка: дивіться відео! play_circle_filled 20:01 «Бабусю, коли вже обіймемо татка?» — 8-річний Богданчик дочекався батька з полону 19:23 На Донеччині загинув 28-річний поліцейський з Тернопільщини Василь Паньків Від читача 01:57 Продаж нирок 19:01 Традиції, що не згасають: десятки тернополян долучилися до «Молодіжних гаївок» play_circle_filled photo_camera 18:00 З липня Україна переходить на напругу в розетках за євростандартами 17:20 У лікарні від важких поранень помер 38-річний Герой з Тернопільщини Анатолій Водовіз 16:50 Де була руїна — знову буде храм: селяни почали відбудову згорілої церкви 16:10 У Козівському ліцеї, де напередодні Великодня вирувала пожежа, надалі вчитимуться онлайн 15:37 Долар суттєво зріс: актуальний курс валют в обмінника 15:07 Майже 1,4 млн гривень на ремонт тротуарів біля будинків можуть витратити у Тернополі: дивіться адреси photo_camera 14:35 На Тернопільщині розпочали ексгумацію жертв Волинської трагедії 14:03 Затор — на кілометри: на Микулинецькій через обрив електромережі зупинився транспорт 13:20 Дві перемоги на Всеукраїнських олімпіадах здобула школярка з Тернополя Уляна Гербут 12:45 Михайло Яцина через суд повернув собі посаду головного податківця Тернопільщини 12:35 Штормове повідомлення оголосили на Тернопільщині: прогнозують грози та град 12:05 Сім іноземців-нелегалів виявили у тернопільському готелі 11:30 Шестеро молодих тернопільських митців отримали стипендії від Президента України 11:25 Четверо людей постраждали в аварії на Шумщині: зіштовхнулись Nissan та Peugeot
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up