Тернополянам Олені та Олегу Макаровим таким чином вдається уникати антибіотиків, долати алергію в дітей і радіти життю
Тернополянка Лєна Макарова і її чоловік Олег почали обливатися кілька років тому, навчаючись в інституті. Їх знайомий так емоційно розповідав про відчуття після обливання на вулиці, що їм також захотілося відчути легкість і заряд сили, які дає холодна вода. Проте подружжя вирішило обливатися не “за Івановим”.
— Ми обливаємося у ванній, — каже пані Макарова. — Відро холодної води виливаємо на себе так, щоб і голову намочити.
Макарови почали обливатися не для порятунку від якоїсь хвороби. Їм просто подобаються відчуття, коли спочатку вода холодом ніби обпікає тіло, а потім стає навіть гаряче. Вони кажуть, що просто хотіли загартуватися і не хворіти. Спочатку, поки був запал від нового захоплення, вони обливалися щодня. Зараз — лише коли є бажання.
Лєна вирішила для себе, що зимове плавання не для неї. Каже, що ніколи б і не ходила босоніж по снігу. Це — надто екстремально. Та й воду незручно носити на вулицю. А для домашнього обливання не треба багато часу і спеціальної підготовки. Найбільше їй подобається виливати на себе холодну воду після гарячої ванни. Виходить своєрідна сауна.
— А я це роблю без підготовки чи гарячого душу, — приєднується до розмови Олег Макаров. — Навіть коли часом погано почуваюся після роботи, — обливаюся, і мені стає краще.
Обливають й з температурою
Макарови також обливають своїх дітей — Вову, якому зараз майже шість років і Лєру, якій рік і дев’ять місяців. У Вови невдовзі після народження почалася алергія.
— Для нас більшість продуктів були під забороною, — каже пані Макарова. — Морква, мед, цукор, апельсини, шоколад — для дитини табу. Він приймав ліки, але алергія не проходила. Тому хотіли чогось іншого і більш дієвого.
Її мама дала книжку про обливання холодною водою. Коментарі в книжці лікаря-алерголога наштовхнули Макарових на думку — щоб побороти алергію, дворічного Вову треба обливати.
— Найважчим було подолати страх, що дитина після обливання обов’язково застудиться, — пригадує жінка. — Був великий психологічний бар’єр, що хвороба почнеться, власне, від холодної води. Але бажання перемогти алергію було сильнішим за страх, і ми почали обливати сина.
Вона пригадує, що спочатку син дуже кричав. Але після обливання йому було добре. Тепер процедура проходить весело — з лічилками і пісеньками.
Жінка каже, що вона не може точно сказати, чи хлопчик “переріс” алергію, чи допомогло обливання. Але зараз висипок на шкірі, як колись, немає. А Лєру вона почала обливати, коли дитині не було ще й року. Дівчинка була ослаблена і часто хворіла. Лєра поки що не дуже дається обливатися. Крику ще вистачає. Зате вона з цікавістю спостерігає, як ллють воду на братика.
Пані Макарова не припиняє обливати дітей і тоді, коли вони хворі і мають високу температуру.
— Бувало, коли Лєра хворіла, мала жар, сильний нежить, мене мучили сумніви, і я припиняла обливання, — каже жінка. — Але Лєрі краще не ставало. Педіатр вже хотіла призначати антибіотики. Але я все-таки пересилила себе і почала обливати. У дитини одразу знизилася температура, дихання стало легшим. І ми обійшлися без антибіотиків.
Лікує масаж
і обливання
— Мені подобається, як ллється вода, — каже малий Вова. — Зараз мені весело, а коли був зовсім малим, то не любив обливатися. Але мене все-таки обливали. Потім — так класно, коли мама робить масаж. Але це довго, я б краще тоді погрався.
Все відбулося дуже швидко. Мама вилила на Вову відро холодної води, одразу закутала в простирадло і понесла на ліжко.
— Після обливання не треба розтирати себе рушником, — пояснює Лєна. — Воду треба добре промокнути. Інакше знизиться ефект загартовування. А от масаж вже по сухому тілу необхідний.
Потім вона звичайними рухами вперед-назад почала розтирати руками грудки, спину, руки, ноги. Особливо ретельно розтирала ступні, бо там найбільше нервових закінчень. Їхня стимуляція покращує стан всього організму. Коли Вова одягнувся, мама зробила масаж на обличчі. Спочатку вказівними пальцями, складеними в кулачки руками, натискала на гайморові пазухи. А потім розімкнутими долонями проводила по обличчю — від перенісся до вух. Згодом подібні рухи робила на підборідді і лобі. Загалом процедура займає до півгодини часу.
— Двох дітей одразу я не в змозі обливати, — каже пані Макарова. — Дитині потрібна максимальна увага, бо все треба робити швидко, щоб вона не переохолоджувалася. Спочатку Вову, а потім, якщо є можливість, то і Лєру.
Родичка лікар-лор проти
Макарових підтримують її мама і свекруха. Коли діти гостять в Києві, бабуся також їх обливає. А ще Лєні хотілося б знайти підтримку й інших родичів, серед яких є лікар-лор.
— Вона категорично проти обливання, — зазначають Макарови. — Аргументуючи, що обливання — це сильний стрес. А такі стреси для організму — погано. Це аналогічно навантаженням у великому спорті.
А от дільничний педіатр не проти обливання дітей. Якби їхній стан здоров’я погіршувався, то лікар напевне заборонила б це робити. А так вже не раз було, що за кілька днів з початку хвороби дітям після обливання ставало краще. Пані Макарова помітила, що після обливання одужання настає швидше. Каже, що продовжуватиме обливати дітей, і сподівається, що ефект від цього і далі буде хороший.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.