Андрій Рудник прихистив 15 собак

Андрій Рудник прихистив 15 собак

Інженер з техуніверситету Андрій Рудник удвох з мамою-пенсіонеркою прихистив у себе вдома в селі бездомних собак. Чоловік не відмовиться від допомоги небайдужих – потрібні ліки, харчі і підстилки для тварин

36-річний Андрій Рудник зі Шляхтинців у себе на подвір’ї дав притулок 15 бездомним собакам – і дворнягам, і породистим. Він підбирає хворих і покалічених тварин і виходжує їх. Роза, Бім, Бом, Тоша, Чорнуха, Ліон, Фунтик… Загалом у чоловіка на подвір’ї зараз живе 15 чотирилапих. Каже, раніше було і 20 тварин, декого вдалося віддати в хороші руки.

Його собаки вільно бігають подвір’ям. Також чоловік зробив для них буди. Для собак використовують і літню кухню, де вони живуть взимку чи коли погана погода. Якщо якась тварина захворіє чи травмується, її беруть у хату на закриту веранду. Собак чоловік не стерилізує, каже коли тічка в собаки, то тримає її у вольєрі, які теж зробив самостійно.

Андрій Рудник працює провідним інженером кафедри приладів в техуніверситеті. Коли він на роботі, варить їсти тваринам і доглядає за собаками його мама-пенсіонерка.

Відео дня

– Я не можу пройти повз бездомну собаку, – розповідає пан Андрій. – Мені просто шкода тварин. Не можу дивитися, коли собака мучиться, бо покалічена чи хвора. Тому підбирав їх, лікував, виходжував. Багатьох ми, як кажуть, поставили на ноги. З одного боку стільки тварин - це не зовсім зручно. Але мусимо миритися, бо шкода їх. Якби я був багатим чоловіком, то найняв би собі допомогу, а так ми з мамою справляємося удвох. Крім того, ми ще на городі працюємо, вирощуємо овочі, які використовуємо не лише для себе, а й для тварин.

Пан Рудник каже, що люди по-різному ставляться до його затії: хтось підтримує і допомагає, а хтось не розуміє його бажання допомогти тваринам.

Додому він приводить бездомних, хворих чи покалічених тварин, яких знаходить на вулиці, у полі, коли повертається додому з роботи. Першу собаку чоловік підібрав на полі 11 років тому – це була пітбуль тигрової масті, звати її Роза. Вона досі живе в імпровізованому притулку. Деяких тварин Андрію Руднику підкидають.

– Восени позаминулого року нам підкинули двох собак, – розповідає він. – Судячи з усього, вони від однієї мами, такі світленькі, білого з бежевим кольорів, чимось схожі на гібрид золотистого ретривера і хаскі, такі маленькі, з коротенькими лапами, дуже кудлаті. Залишили нам їх прямо під воротами. Я ходив за молоком до сусідки, повертався назад і почув, що щось пищить, покликав маму і ми знайшли мішок, а там двоє собак. Назвали ми їх Бім і Бом. А було таке, що мама випросила в господарів в селі одну собаку, бо бачила, що тварину погано доглядали.

Допомагає чоловіку ветеринар Іван Скіра з Тернополя.

– Іван Федорович неодноразово лікував наших собачок. Щоправда, ми самі доставляли собак в клініку, і це проблема, бо власного транспорту я не маю, а в автобусі чи таксі тварин перевозять неохоче, – продовжує співрозмовник. – Інколи мені допомагав знайомий таксист, інколи водії автобусів були не проти. Тобто не всі забороняли нам поїхати. Але насправді це проблема.

Андрій Рудник каже, що собаки, яких він прихистив, швидше за все з ним і залишаться, бо навіть виходженим бездомним собакам знайти нових господарів непросто.

– Хотілося б прилаштувати більше собак, але, швидше за все, всі вони залишаться в нас, бо собакам вже багато років, вони великі, – продовжує чоловік. – Розі вже більше 11 років, є собаки по 5-7 років, а люди хочуть маленьких. У мене цуценят нема, є тільки дорослі собаки. Коли були цуценята, ми їх роздавали.

Чоловік каже, що часто його зарплати і маминої пенсії на утримання тварин не вистачає, тож без допомоги було б важче. Витрати на день бувають різними – коли треба крупи купити, коли – кості.

– До кризи це питання вирішував самостійно. Зараз це накладніше, але мені допомагають небайдужі: і тернополяни, і деякі жителі села, – розповідає чоловік. – Собакам час від часу потрібні ліки, підстилки. Це може бути старий одяг, особливо він потрібен на зиму.

Хто може допомогти тваринам харчами чи іншим, може звертатися за номером 0-98-645-15-10.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 На Великдень в Тернопільській області порядок охоронятимуть понад 600 правоохоронців play_circle_filled 21:00 6 травня у парку Сопільче проведуть гаївки 20:05 Що класти у кошик і що робити з пасками, які не з'їли: о. Олексій Філюк відповідає на ваші запитання 19:00 Тернопільщина втратила захисників Володимира Солтана, Володимира Попеля і Богдана Добрянського Від читача 17:08 Кіберполіція запустила проєкт "Чатові онлайн" 18:08 На Тернопільщині відкрили оновлений ізолятор тимчасового тримання 17:23 Допомога ЗСУ на Великдень: мер Тернополя Надал вчергове повіз захисникам на передову дрони, Великодні паски та військове спорядження (пресслужба Тернопільської міської ради) 17:03 Дезертира засудили до року дисциплінарного батальйону. Одразу — на передову? 16:00 Передчасно пішла у вічність медсестра-анестезист з 2-ї лікарні 15:03 На Театральному майдані збирають кошти на евакуаційний автомобіль для захисників photo_camera 14:15 Без яєць та молока, з ромом та журавлиною: блогери та господині Тернополя поділилися рецептами пасок 13:30 До смерті побив знайомого: підозрюють 36-річного тернополянина 13:03 На Страсну П'ятницю у храмах Тернополя провели обряди винесення Плащаниці: як усе відбувалося photo_camera 12:27 На Тернопільщині до 10 років ув’язнення засуджено батька, який зґвалтував неповнолітню дочку 12:03 Чи є черги у Тернополі до ТЦК та до коли чоловіки мають оновити дані 11:00 Дружина священника із Чорткова потребує допомоги на лікування 10:30 Понад тисячу дітей писанкували в рамках «Великодньої веселки» від «Контінентал» (новини компаній) 10:06 Митрополит Василій Семенюк омив ноги священникам photo_camera 09:30 У Теребовлі до Великодня облаштували святкові фотозони 09:05 На Тернопільщині 3-4 травня — надзвичайний рівень пожежної небезпеки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up