Еквадор: країна на 200 українців

  • Приблизно 200 українців живуть наразі в Еквадорі.
  • Ті з наших, хто тепер приїжджає до цієї латиноамериканської країни, – переважно молоді пари з українця та еквадорки і навпаки, які закінчили навчання в Україні.
Еквадор: країна на 200 українців
Еквадор - панорама із вулканом Каямбе

Про життя українців Еквадору розмовляємо з учасницею тамтешньої громади Оленою Мазур.

– Чи є організоване культурне життя українців у цій країні?

– Є невеликі групи друзів: українців і росіян, які збираються на свята, риболовлю, відпочинок. Окремої української діаспори тут немає.

– Чому і коли більшість українців виїхали в Еквадор?

– Деякі – у пошуках кращого життя, дехто – через проблеми із законом, бізнесом, людьми, ще інші приїхали зі своїми еквадорськими чоловіками. Однією з причин переїзду було й те, що ще 10 років тому було дуже легко отримати візу та дозвіл на проживання. Потрібно було заплатити всього 2500 доларів та ще послуги адвоката або посередника. Тепер все змінилося.

– Чи важко адаптуватися у цій країні? Як місцеві ставляться до українців?

– Адаптуватися нескладно. Потрібно знати іспанську мову, мати достатньо засобів для існування і головне – мету, заради якої ви хочете приїхати в Еквадор. Еквадорці ставляться до нас, як до американців. Спершу, якщо бачать, що ти не орієнтуєшся в цінах і погано розмовляєш іспанською, вони намагаються тебе обдурити. Так вони намагаються заробити якнайбільше на всіх іноземцях. Це є на ринках, у таксі тощо. Подібна проблема існує також у Колумбії, Аргентині, Панамі… Відтак завжди потрібно знати, з ким маєш справу і бути насторожі.

– Ким працюють українці в Еквадорі?

– Переважно намагаються займатися власним бізнесом. Продають квіти, ставлять кафе, відкривають інтернет-кафе, перукарні та інше. Знайти роботу в Еквадорі дуже складно, але можливо. Багато з тих, хто добре розмовляє іспанською, працюють у медицині, магазинах, кафе, викладають у коледжах, є перукарями.

– Які професії престижні?

– Зараз зріс рівень безробіття, а загалом престижні – військовики і медики.

– Чи планують українці, які живуть в Еквадорі, залишатися там?

– Дуже багато з тих, хто живе тут понад 10 років, не планують виїжджати. Тут їх тримають свій бізнес, житло, друзі і певна стабільність життя. Кожна сім'я прагне стабільності для дітей, тому й залишаються в Еквадорі. Але не приймають громадянство, сподіваючись, що в Україні все зміниться на краще.

– Які найбільші досягнення і проблеми українців у цій країні?

– Проблема в тому, що це інша культура і бачення життя. Ми чесніші, відкритіші, пунктуальніші і нам на початковому етапі важко звикнути до всього. Досягнення полягають в тому, що коли вже українці приходять у бізнес, з ними люблять працювати як з енергійними і відповідальними людьми. Виклик – у тому, до доводиться інтегруватися у культуру і традиції цієї країни, залишаючись собою і не втративши свої рідні корені.

– Чим особлива кухня цієї країни?

– Вона дуже розмаїта і багата стравами із морепродуктами та екзотичними фруктами. Сам Еквадор невеликий – його можна проїхати за два дні від Колумбії до Перу. Але в кожній провінції ви можете скуштувати щось цілковито відмінне від того, що пробували раніше. До стандартного обіду еквадорців, який називають альмуерсо, входять перша страва – суп, друга страва – м'ясо, курка або риба з гарніром із рису або салату, як от із рослини салату з помідорами, цибулею і зеленню. Також на обід – свіжий сік.

Супи можуть бути як креми, бульйонного типу з вермішеллю, рисом, просто з картоплею або національного типу – з морепродуктами тощо. Чого немає в Еквадорі, так це магазинної гречки, кропу, оселедців, копченої риби і хорошої копченої ковбаси, сала. Утім, все це можна знайти у приватників – просто треба вміти шукати.

– Чи достатньо тут продуктів, щоб зварити, приміром, борщ, і скільки це коштує?

– В Еквадорі цілорічно весна-літо, тому тут дуже багато свіжих овочів і фруктів. Продукти не дуже дорогі, хоча раніше були удвічі дешевшими. Каструля борщу коштуватиме приблизно 5-6 доларів при тому, що мінімальна зарплата – 366 доларів у місяць.

– Якими є соціальні стандарти? Скільки можна зекономити?

– Із мінімальної зарплати, з якої також стягують податки, ви нічого не зекономите. Оренда житла обійдеться щонайменше у 250 доларів плюс електрика, газ, вода і кондомінімум, починаючи від 30 доларів (я плачу 120). Усе залежить від району, в якому живеш. У столиці, Кіто, я раджу жити на півночі, де безпечніше і кращі умови.

Поїсти у непоганому ресторані на п'ятьох осіб обійдеться приблизно у 125 доларів. За світло на сім'ю з п'ятьох осіб плачу 35 доларів, за газ – 11 тільки на колонку, за воду – біля 30 доларів. М'ясо у магазині, якщо це не обрізки. Коштує. Починаючи від 5 доларів за кілограм, а імпортне – до 28. Молоко – 1-1,2 долара зі літр, хліб – від 2 доларів за півкіло. П'ятилітрове відро картоплі на ринку коштує 2,5 долари, помідори – 1-1,5 долара. Яблука зараз коштують 2-4,5 долара, лоток із 30 яєць – 3-4. Дешевше на ринку купувати овочі і фрукти еквадорського виробництва. Усе імпортне слід купувати у великих супермаркетах. У порівнянні з Україною в Еквадорі в супермаркеті ви отримуєте кращий сервіс. Вам безплатно запаковують продукти на касі, вантажать у візок, везуть до вашого авто і кладуть у багажник. Ніби дрібниця, але ж приємно відчувати турботу. Тому багато-хто надає перевагу саме супермаркетам.

– Чим Еквадор може бути ціквим українському бізнесу?

– Тим, що тут внутрішньою валютою є долар США, але зараз багато іноземних фірм ідуть з місцевого ринку через високі податки та державну економічну політику. Існує 5% податку на виведення грошей за кордон. Податок на імпорт – 100 і більше відсотків, плюс податки на продукти, які ви ввозите, 40 і більше відсотків, а на цигарки, алкоголь, машини – до 100% плюс стандартний ПДВ 14% і податок на дохід 25%. Купівельна спроможність дуже впала. Через усе це в Еквадорі авто удвічі дорожні, ніж в Україні.

І все ж, бізнесмену, який хоче працювати в Латинській Америці, краще починати з Еквадору. Сюди можна вільно приїхати за туристичною візою, яку відкривають в аеропорту, і вирішити багато питань. Зокрема, зміну візи на дозвіл проживання, пізнання країни – віза на 180 днів, відкрити підприємство тощо.

Адвокатські контори допоможуть вам легалізуватися. Для прикладу, у Панамі чи Колумбії це проблемно. В Еквадорі легко відкрити банківський рахунок, на відміну від Чилі, Колумбії та Панами. Також в Еквадорі через свій рахунок ви можете легко відкрити рахунок в США чи Панамі. Еквадор – країна, де легко орендувати будинок, квартиру, авто.

Маючи центральний офіс в Еквадорі, легко працювати по всьому регіону, а прибуток може становити понад 100%. Тут є сегменти, які можна заповнити і немає монополії на той чи інший бізнес, як в Україні. Усе залежить від вас та вашої енергії, хоча й фінанси – важливий фактор. Є й неоподатковувані види бізнесу. Загалом на ринку значна присутність китайського і російського бізнесу, а Україна відстає. Адже простіше мати і переділювати бюджетні кошти, ніж працювати на нові ринки і напрямки.

– Скільки коштує віза в Еквадор і чи важко туди дістатися?

– Відкривати туристичну візу заздалегідь не потрібно, бо це роблять в аеропорту. Тож купуєш квиток, який коштує приблизно 1500 доларів і летиш на 1-3 місяці в Еквадор. Готелі є від 20 доларів на різні смаки. Краще знайти у Facebook українців, які вже живуть у цій країні, і підкажуть, що й де саме можна купити дешевше. Або ж варіант – купити туристичну путівку. Наскільки знаю, тепер ціна туристичної візи включена до ціни квитка. Візи на проживання в Еквадорі бувають різні. Це віза на куплену нерухомість, віза інвестора, робітнича віза, студентська, віза біженця тощо. Ціни можна дізнатися на сайті міграційної служби Еквадору.

– Що знають в Еквадорі про теперішні події в Україні і як їх тлумачать?

– Дуже багато еквадорців здобувають освіту в Україні, тому про нашу державу знають. Події витлумачують як війну з Росією. Державна політика Еквадору проросійська. Тут є посольство РФ, яке докладає зусиль до просування російських інтересів. Наприклад, раніше держава дозволяла студентам брати кредит під 2-3% і здобувати освіту в будь-якій країні. З початку конфлікту між Україною і Росією еквадорцям не дають кредитів на освіту в Україні, мовляв, там війна. Водночас агітують їхати в РФ і дають кредити під це. У підсумку університети України втрачають студентів і валюту. Це ще один штрих до політики нашої держави: нікому нічого не потрібно.

 

Севіче по-еквадоськи

Холодний суп із морепродуктів

Інгредієнти на дві порції

250 г креветки

4 апельсини

2 помідори

Половина фіолетової цибулини

¼ чайної ложки солодкої гірчиці

Чайна ложка негострого кетчупу

Сіль за смаком

1 лимон

Кінза за смаком

Креветки почистити і варити до 2 хв після кипіння. У блендері збиваємо 1,5 помідора без шкірки, сік двох апельсин, гірчицю, сіль, кетчуп. Цибулю нарізаємо дуже тонкими півкільцями і вимочуємо у лимонному соку. Половинку помідора нарізати невеликими кубиками. У посуд кладемо креветки, заливаємо соком із блендера, додаємо вимочену і віджату цибулю, кубики помідори, зелень. Все змішуємо. Лимонний сік можна додати за смаком. Ставимо у холодильник на годину. У севіче за бажанням можна додати морську рибу, кальмар, восьминоги, устриці. Страву подавати холодною.

Коментарі (2)
  • Діонісій

    хочу в Еквадор !

    тойво reply Діонісій

    шо там робити?
17:01 Чоловік подзвонив на "102" і заявив про початок бойових атак у Тернополі та масові пожежі play_circle_filled 16:35 Від Збаразького кільця до 15 Квітня стоїть близько десяти тролейбусів. Люди йдуть пішки photo_camera 16:05 У Чорткові батьки уже втретє забирають дитину з садочка із синцем 15:15 Депутат міськради, підозрюваний у хабарництві, не сидітиме під домашнім арештом 14:50 У Центрі підрізали тернополянина. Нападник встромив чоловікові ножа в живіт 14:35 Вперше на лижі. У Тернополі провели благодійну акцію для дітей play_circle_filled photo_camera 13:40 Священик з Тернопільщини проводить молитви і благословляє у Instagram play_circle_filled 13:07 Тернополяни потребують якісної питної води на "Дружбі". Просять облаштувати бювет 12:22 Порошенко підписав указ. Хлопців з Тернопільщини знову покличуть до війська 12:00 Добровольці АТО у громадському транспорті їздитимуть безкоштовно 11:32 Батько Устима Голоднюка із Тернопільщини розповів, як йому вдалось пережити загибель сина play_circle_filled 10:28 На Тернопільщині СБУ викрила прокурора на хабарі 2500 доларів 09:31 Тернополян запрошують на акцію-протест проти жорстокого вбивства тварин

Депутат міськради, якому прокуратура оголосила підозру в отриманні 1500  доларів хабара, таки не сидітиме під домашнім...

play_circle_filled

Батько загиблого на Майдані уродженця із Тернопільщини Устима Голоднюка розповів, як йому вдалося пережити загибель сина.

СБУ разом із Генеральною прокуратурою викрили на хабарі кременецького прокурора.

Добровольці АТО, які мають відповідне посвідчення про статус, при наявності пільгової картки мають право на безкоштовний...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up