Компроміс з графіті у Тернополі. Що таке спрей-арт і кому він до вподоби

Компроміс з графіті у Тернополі. Що таке спрей-арт і кому він до вподоби
Фото Остапа Грицишина

Графіті, як написи та малюнки, залишені людьми на поверхнях стін печер чи житлових будинків, відомі людству вже дуже давно. І цим терміном з початку користувались археологи. 

А те що ми вважаємо графіті зараз, з’явилось в 60-тих роках минулого століття. І з’явилось воно як протест, а не мистецтво. У визначені графіті вказано що це сучасні написи і малюнки на стінах будинків, у метро чи на парканах. Визначення ледь не прямо говорить про незаконну природу такого явища.

Згодом стріт-арт дуже тісно змішався з субкультурою реперів, написи та «теги» переросли в персонажів та величезні мурали, але свого протестного духу графіті не втратило. Достатньо подивитись хоча б на роботи найвизначнішого стрит-артиста в історії – Бенксі.

Відео дня

Вже кілька десятків вуличні художники поступово змивають з себе звання маргінальних і напівлегальних митців. На тернопільських будинках чимало малюнків. Але однозначного ставлення серед мешканців міста нема. Та й на кожне, по-справжньому,  хороше графіті знаходиться не менше десятка «творінь» вандалів.

Можливо через те, що якомусь художнику набридло бігати від поліцейських чи захотілось подивитись, як виглядатиме малюнок аерозольною фарбою на інших поверхнях, з’явився спрей-арт. Він вийшов з лона стрит-арту і від початку мав в собі менше протесту, але не менше творчого потенціалу. Замість стін житлових будинків і кам’яних парканів, малюнки в спрей-арті наносяться аерозольною фарбою на картонні чи металеві пластини, дошки, скло, кераміку чи пластик, тобто проблем із законом в художника не виникне.

Спрей-артисти рідко витрачають на малювання однієї роботи більше 15-20 хвилин. Швидше всього, це одна з причин популярності спрей-арту в соціальні мережі «Тік Ток», відео де художники діляться процесом і результатами своєї роботи, набирають сотні тисяч переглядів. Щодо сюжетів картин, то найчастіше можна побачити космічно-фантастичні пейзажі.

Днями я зустрів спрей-артистку за роботою просто в центрі Тернополя.

Адріана

17 років, спрей-артистка:

Я купую фарбу в інтернеті, де вона коштує 150-180 грн. Палітра в мене близько двадцяти кольорів, але стараюсь збільшувати. 

Автор: Остап Грицишин.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:01 На території середньовічного замку у Скалаті тривають реставраційні роботи 20:40 Затоплена вулиця в Саранчуках, град на Підгаєччині: наслідки негоди на Тернопільщині play_circle_filled 19:34 Шестеро потерпілих в аварії на дорозі Теребовля-Кровинка 19:03 Як у Тернополі проходили паради випускників: дивіться відео! play_circle_filled Від читача 11:22 Концерт BAH.ROMA 18:30 На території колишнього села Пужники на Тернопільщині віднайшли останки понад 30 осіб 18:00 Рік умовно дали уродженцю Кременця за поширення комуністичної символіки 17:01 Як знизити ризик укусу змії та як надати першу допомогу 16:00 Футбол: збаразький «Галич» припинив співпрацю зі своїм головним тренером 15:10 День пам'яті Героя України Сергія Коновала відкрили у парку Шевченка 14:00 У Шумській громаді створили нову прийомну сім’ю 13:03 «Змагання — це для мене свято». За 14 хвилин подолав «Легенькі 5 км» переможець забігу у Тернополі 12:02 Тернополянка опубліковала унікальні фото будівництва церкви Св. апостола Петра: в памʼять про тата play_circle_filled 11:05 Як приготувати соковите м'ясо в горщиках: три рецепти 10:00 Частина вулиці 15 Квітня буде без води 09:37 Ворог вночі атакував дронами Київ, Черкаси, Харківщину. Серед постраждалих — двоє дітей (ОНОВЛЕНЕ) play_circle_filled 09:00 Тернопіль втратив захисника Анатолія Бараховича
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up