Наш журналіст відвідав різні поліклініки Тернополя та побачив, що не у всіх міряють температуру, не всі відвідувачі носять маски, та й дистанцію тримають також не всі. Люди неохоче говорили на камеру. Тож при зйомці ви на частині відео можете не побачити облич.
Зранку 8 квітня ми відвідали поліклініку комунальної лікарні №3, що розташована на масиві «Дружба».
Одразу на вході зустріла медсестра, виміряла температуру та поцікавилася, до якого лікаря йдемо. Коли ж почула, що журналісти, дозволила пройти далі.
У поліклініці чисто, і людей небагато, принаймні об 11.30. Пацієнти та працівники у коридорах в масках.
Але на першому поверсі біля кабінету флюорографії чекали шість пацієнтів. Медсестра розповіла, що вони мають попередньо записуватися на прийом. Але деколи приходять без запису, тож утворюється жива черга.
До того ж, не всі дотримувалися дистанції. Ті пацієнти, які стояли, були на певній відстані від сидячих, які були дуже близько один до одного.
У поліклініці на вулиці Князя Острозького також на вході зустрічає працівниця. Вона міряє температуру людей та запитує, до якого лікаря прямуєте.
У цьому закладі людей у коридорах більше. Переважно старшого віку. Одягають маски неправильно, лише прикриваючи рот, або ж і взагалі приспускають їх на підборіддя, чекаючи в черзі.
Одна з відвідувачок розповіла, що чекає на прийом до лікаря недовго, 15 хвилин. Попередньо на прийом не записувалася, адже їй пояснили, що вона раніше відвідувала цього лікаря за попереднім записом і ще протягом десяти днів може приходити до фахівця без запису.
Навіть попри те, що в лікарні було більше людей, всі вони тримали дистанцію та по можливості сідали на окрему лавку.
У реєстратурі зауважили: для того, щоб потрапити на прийом до лікаря, попередній запис не є обов’язковим.
А от це дуже важливо! Адже завдяки електронному запису можна розмежувати потоки людей, а не збирати всіх у коридорах.
Тут працівниці, яка міряє температуру, на вході не було.
За день до того ми також відвідували поліклініку лікарні №2. Тоді працівниця була та вимірювала температуру всім, хто заходив.
Однак сьогодні ми її не побачили навіть коли за 20 хвилин виходили з закладу.
Найбільше пацієнтів на четвертому поверсі.
Як розповіли в реєстратурі, саме тут здійснюють прийом сімейні лікарі та, якщо це необхідно, дають направлення до інших спеціалістів на певний день.
Саме в цій поліклініці ми побачили найбільше пацієнтів. Тут же і найбільші черги. До того ж, багато старших людей ігнорують карантинні вимоги та одягають маски, закриваючи лише рот.
Біля поліклініки функціонує і відділення жіночої консультації, куди нас так і не впустили. Медичний директор з дитинства та пологової роботи Ольга Сидорчук мотивувала своє рішення тим, що наш візит не узгоджували, а тому дозволити робити світлини та відео вона не може. Хоча читачки в повідомленнях редакції писали, що вагітних у коридорах щодня багато, і всі вони мусять чекати в чергах тривалий час.
Ми хотіли переконатися, чи це правда. Однак пані Сидорчук, напевно, вирішила, що ми прийшли до неї додому, а не в лікувальний заклад, який є публічним місцем. Зрештою, нагадаємо, що журналіст має право на отримання, збирання та поширення інформації. Усіх обмежувальних заходів він дотримувався. У відповідь посадовець лиш запевняла, що черг нема, усі приходять за попереднім записом, однак переконатися в цьому навіть у своєму супроводі не дала.
Медичний директор також зауважила, що практично у всіх чоловіків, які заходять у відділення жіночої консультації, вимагають обстеження на COVID-19.
Нагадаємо, що днями стало відомо про смерть породіллі у обласному перинатальному центрі. Тож дуже важливо, аби в жіночих консультаціях виконували рекомендації та робили все можливе для того, щоб уникнути скупчення вагітних.
Чи доводилося вам у період пандемії відвідувати поліклініки? Чи дотримуються там карантинних вимог, чи роблять все можливе, щоб уникнути скупчення людей? Напишіть про це у коментарях.
Читайте також:
Знайомі казали: «Не роби дурниць». Мені 87, і я не побоялася вакцинуватися від COVID
Як і де вакцинують тернополян старших за 60 та до кого можуть приїхати додому
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Олександра Гриб
Світлана Велюш Данилюк
Як жити людям ??