Артист говорить, що за допомогою всесвітньої мережі люди слухають музику, яка їм подобається, а потім дякують, запрошують на концерти. Тобто сьогодні Інтернет - це безкоштовний спосіб просування своєї творчості, але не менш ефективний, ніж радіо чи телебачення.
Почав писати через брак весільного репертуару
В Італії заробив на якісну музичну апаратуру
- У вашій біографії має місце такий факт, як заробітчанство в Італії. Що спонукало вас до цього, адже на момент виїзду за кордон ви вже були досить популярним артистом. Гурт “Тихий дощ”, у якому ви були солістом, займав перші сходинки у місцевих хіт-парадах.
- Популярність тоді справді була, але вона не приносила ніяких матеріальних дивідендів. В Україні, незважаючи на свою популярність, ми виявилися нікому не потрібними. Довелося шукати якісь інші шляхи для того, щоб покращити своє матеріальне становище. Відтак у 1998 році я поїхав до Італії.
- Що там робили? Невже євроремонти?
- Спочатку працював у цирку-шапіто “Роні роллер”. Як різноробочий складав та розкладав цирк, клеїв рекламу. Під час виступів відповідав за музичне оформлення номерів. Також різні трюки артистів цирку супроводжував грою на ударних інструментах. Заробляв близько 500 доларів на місяць. Десь 380-400 доларів відправляв додому. За дев’ять місяців роботи у цирку об’їздив десь півсотні італійських міст.
Потім пішов на будову, працював спочатку помічником майстра, потім сам майстрував, штукатурив, виконував облицювальні роботи. За роботу на будові платили суттєво більшою, аніж у цирку. Через три роки повернувся додому, купив собі автомобіль і хорошу якісну музичну апаратуру для відновлення творчої діяльності.
- В Італії у вільний час після роботи на будові займалися музикою?
- Батьки мені надіслали акустичну гітару та баян. Після роботи я часто музикував. Багато творів написав саме в Італії. Пісні “Там, де рідна хата”, “Поділля”, “Даніела”, “Дністрянка” - усі вони написані в Італії. Зокрема, весь мій перший альбом “Даніела”.
- Ви живете в Копичинцях. Чи не виникає бажання з метою розвитку власної кар'єри змінити місце проживання і переїхати у Тернопіль чи яке-небудь інше більше місто?
- У наш час місце проживання не має жодного стосунку до розвитку кар'єри. Можна жити у Хоросткові чи Копичинцях, але працювати у Києві і давати там концерти.
- Деякі ваші пісні постійно звучать на весіллях. Їх можна навіть вважати народними. Але водночас на провідних радіостанціях України ваших творів не почуєш. Чи не плануєте якось заповнити цю прогалину? Чи може у цьому є якісь труднощі для україномовних виконавців?
- На початках, коли я тільки починав творчу діяльність, пробитися на радіо було дуже дорого, адже це вже, мабуть, не секрет, що подекуди треба платити за те, щоб твої пісні звучали. А тепер з приходом Інтернету немає в цьому потреби. За допомогою мережі люди слухають мою музику, дякують. А це потім впливає і на замовлення по концертах. Тому не бачу необхідності у тому, щоб зараз пробиватися на радіо чи телебачення.
Досьє
Павло Доскоч народився 8 жовтня в м. Хоросткові Гусятинського району, у сім'ї робітників. Закінчив Хоростківську середню школу і вступив на музично-педагогічний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту. Після закінчення вузу працював вчителем музики в Тернопільській загальноосвітній школі №27. Був солістом гурту “Тихий дощ”.
У творчому доробку артиста понад 70 власних пісень. Пише у стилі “популярна музика”. Одружений, виховує двох дітей.
Василь СОЛТИС, [email protected]
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер