Придбати все необхідне для акваріума можна у будь-якому зоомагазині Тернополя. Однак, щоб завести рибок, треба добре підібрати усі комплектуючі. Це не так просто, як може здаватися на перший погляд.
Для того, щоб у вас вдома жили рибки, потрібно, у першу чергу, придбати їм «дім». Ціни на акваріуми є різні. Усе залежить від їх об’єму та зовнішнього вигляду. У зоомагазинах Тернополя ціни на акваріуми стартують від 100 гривень. Саме стільки коштує найменший, об’ємом 3 літри.
- Найбільший акваріум на 190 літрів без підставки та кришки коштує 1850 гривень, – розповідає продавець-консультант в одному з зоомагазинів Ірина. – Кришка з підсвіткою на дві лампи до такого коштує 1780 гривень, а піддон – 500 гривень. Піддон потрібно для того, щоб вага розподілялась рівномірно і дно акваріума не тріснуло від води.
Акваріуми можуть бути круглі, у формі бокалів, багатогранників та з заокругленими гранями. В комплекті іноді можуть бути спеціальні кришки. У них зазвичай є прихована підсвітка. Кришка потрібна і для того, щоб вода швидко не випаровувалась, а рибки не вискакували з акваріуму, коли він наповнений майже доверху. Якщо кришки немає, її можна придбати окремо, але не завжди вони є до різних акваріумів.
В інтернеті можна цікаві варіанти акваріумів. Вони можуть бути виконані у вигляді куль, пляшок, або ж навіть підставок для ручок. Такі обладнані термометром, годинником, дисплеєм, настільною лампою та динаміками. Можна увімкнути звуки природи, а живиться такий через USB кабель. Однак розміри його невеликі. Об’єм – усього 3 літри. Коштує незвичайний акваріум 700 –1000 гривень. Є і акваріуми із самоочищенням. У них потрібно лише доливати чисту воду. Вони можуть бути об’ємом 2 – 3 літри. Коштують вони в середньому 500 гривень.
У магазинах ціни на рибок залежать від виду. Коштують вони від 5 до 120 гривень за штуку.
- Для початку можна придбати гупі, вони мирні і не такі примхливі, – розповідає продавчиня Ірина. – Це мирні рибки. Добре між собою живуть, а от підселяти до мирних рибок хижих не варто, бо хижі можуть об’їсти хвости мирним, і ті гинуть. Також різні рибки потребують своєї температури води. Для гупі вода має бути температурою 27 градусів.
Можна придбати і сомиків, вони коштують по 15 гривень. Вони корисні тим, що чистять акваріум. Якщо ви збираєтесь розводити рибок, потрібно завчасно обрати живородні види. Щоб створити комфорті умови для життя риб, потрібно періодично чистити акваріум.
- Коли ви миєте акваріум, потрібно залишати частину води, – розповідають продавці в зоомагазинах. – Зазвичай варто лишати 30% води. Після того, як очистили акваріум, просто доливаєте відстояну воду з крану. Очищену воду краще не брати. Рибки можуть загинути від неї. Мити акваріум можна звичайною чистою губкою, не виловлюючи рибок.
Про годування риб теж потрібно завчасно дізнатися у продавця. Корм зазвичай недорогий – 10 – 20 гривень за упаковку, яку вистачає на 2 – 3 місяці. Щоб рибкам було комфортно, треба стежити за їх кількістю. Продавці розповідають, що на одну рибку має бути 2 літри води. Якщо їх буде більше – їм буде некомфортно. Через це вони можуть гинути або конфліктувати між собою. Навіть мирні рибки можуть почати «чубитися», якщо їх буде забагато.
Вітаміни для рибок також є, як і різні засоби для покращення води. Але, як кажуть продавці, їх варто додавати лише тоді, коли є проблема.
Окрім акваріума і рибок, потрібно мати і деякі інші аксесуари. Як розповідає продавець-консультант Ірина, кожен вид рибок потребує своєї температури води. Зазвичай вода має бути тепліша, ніж кімнатна. Для цього потрібно придбати спеціальний нагрівач. Він коштує в середньому 100 – 150 гривень, але є і дорожчі – по 500 гривень для великих акваріумів. Обрати підходящий нагрівач не важко – достатньо знати об’єм акваріума. Також можна придбати і термометр. Хоча нагрівач можна налаштувати на потрібну температуру за допомогою термостату, краще самому стежити, щоб вода не перегрівалась. Як радить продавчиня Ірина, термометр краще ставити подалі від нагрівача та компресора. Тоді він буде показувати температуру точно.
Фільтр також повинен бути у акваріумі. Він не тільки очищає воду, а і насичує її киснем. У магазинах можна придбати недорогі китайські варіанти за 150 гривень та більш дорогі – за 500 і вище. Для вибору потрібно знати об’єм акваріума. Як розповіли у одному з зоомагазинів, фільтри бувають зовнішніми та внутрішніми. Дешевші – внутрішні, які занурюють у воду. Зовнішні можуть підійти для невеликих акваріумів.
Для того щоб вибирати з дна великих акваріумів мул, продавці радять придбати спеціальну систему. Вона складається з гнучкої трубки на вакуумної помпи. Так можна викачувати бруд з водою. Коштує така близько 70 гривень.
Для того, щоб оформити акваріум, можна використати різні декорації. Ціни на них залежать від розмірів. Найменші можуть коштувати від 30 гривень. Вони зазвичай виконані у вигляді кораблів, скринь зі скарбами, тощо. Декоративні камінці коштують 50 – 100 гривень за кілограм. Однак продавці попереджують, що їх треба добре промити.
- Камінці для акваріума потрібно добре мити, щоб вода з них текла прозора, – розповідає продавчиня Ірина. – Кип’ятити їх не потрібно. Якщо ви плануєте садити живі рослини, можна покласти під корінь спеціальну пігулку для підживлення рослини, а закріпити їх камінцями
Якщо ви вирішили завести вдома кілька рибок, можна придбати лише невеликий акваріум, водорості, корм та власне самих рибок. Можна легко вкластися у 200 – 500 гривень. Якщо купувати акваріуми середнього розміру – на 40 літрів, то можна вкластися в 1000 - 1500 гривень, враховуючи все необхідне. Якщо ж ви хочете великий акваріум з «багатою» комплектацією, віддати доведеться не одну тисячу.
Ми порахували, скільки треба заплатити, за великий акваріум з повною комплектацією:
|
Ціна |
Акваріум 190 л |
1850 грн |
Кришка для акваріума |
1780 грн |
Піддон |
500 грн |
Столик для акваріума |
2000 грн |
Фільтр для води |
600 грн |
Нагрівач для води з терморегулятором |
200 грн |
Термометр |
40 грн |
Декоративне каміння (4 упаковки) |
400 грн |
Керамічна декорація |
300 грн |
Водорості |
100 грн |
Разом: |
7770 грн |
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер