- З самого ранку ми розклали 10 шин, але ми їх не палили - це просто реквізити акції, які ми заздалегідь прописали у заявці на проведення акції. Все законно, - повідомив активіст Остап Стахів. - Згідно закону, якщо я щось в заявці вказав, лише суд мені може заборонити це. Натомість поліція зранку сказала, що комунальна служба попросила їх погрузити шини. Також на мене склали протокол за розклеювання плакатів скотчем на стінах прокуратури. Заявку на акцію я подав ще 1 лютого, а акція розпочалась 6 лютого, тому незадоволені мали багато часу оскаржити це через суд. Все, що було вказано в заявці, будемо знову приносити, зокрема шини. І будемо діяти в межах чинного законодавства. Ми будемо стояти тут поки Олексій Станько не вийде на волю.
Дружина Олексія Станька Наталія каже, що знає за що чиновникам став невигідний її чоловік. І їй досі не дають можливості поговорити з ним.
- Його тримають під вартою незаконно: в нас є 1,5-річна дитина, в нього було безліч позитивних характеристик, були всі пом"якшуючі обставини, - каже дружина. - Чому його не випустили під домашній арешт чи під заставу? Це просто політичне замовлення. Справа в тім, що він офіційно вимагав у прокуратури та інших установ електронні декларації, щоб тернополяни знали, хто з чиновників скільки всього мав. За це його і "усунули". За 32 години під вартою до нього не пустили адвоката, а вчора батьки передавали передачу. Там не дозволяють ні книг, ні записок, щоб його підтримати. Він не винен, грошей він не вимагав і тих грошей він в очі не бачив.
Нагадаємо, прокуратура показала відео, де адвокат і активісти вимагали 71 тисячу за МАФ
Прокуратура області розслідує кримінальне провадження за ч.2 ст.189 КК України (вимагання із погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, пошкодження чи знищення майна потерпілого, або майна, що перебуває у його віданні чи під охороною, вчиненому за попередньою змовою групою осіб).
На даний час зареєстровано ще 2 кримінальні провадження стосовно цих осіб, які вчиняли протиправні дії щодо підприємців, тобто до нас продовжують звертатись люди із заявами про вчинення злочину трьома особами, стосовно яких суд обрав запобіжний захід у вигляді взяття під варту .
- На рішення суду, яке приймають на основі доказів, не впливають ані пікети, ані інші форми протестів, до яких вдаються так звані громадські активісти під приміщенням прокуратури області, - повідомили в прес-службі прокуратури. - Дії пікетувальників створюють незручності для тернополян, оскільки вони не можуть спокійно пройти тротуаром. Також ці люди ображають осіб, які заходять та виходять до приміщення прокуратури.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 15 від 9 квітня 2025
Читати номер
бурундук
Герасимчук Ростислав