«Біжи або помри». На зміну «синім китам» і «момо» прийшла нова небезпечна гра, популярна серед підлітків. Суть гри полягає в тому, щоб перебігти трасу в недозволеному місці і залишитись живим. Процес знімають на відео та викладають в мережі.
За словами психологів, бігти або померти здебільшого вирішують діти 9-14 років. Це група найбільшого ризику.
Аби уникнути трагедії, водіям радять бути пильними, якщо на узбіччі стоять підлітки, і не переходять дорогу на зелене світло.
Користувачі відреагували на інформацію, поширену у соцмережах, вкрай негативно. І доки одні закликають говорити з дітьми та молитись, аби дав розуму підліткам, інші пропонують власний флеш-моб. «До уваги водіїв. Гасло: побачив щось подібне, зупинись, надавай підсрачників і повідривай вуха», - пише в коментарях Антон Гойс. Причому подібних коментарів – більшість.
- Повідомлень на лінію 102 щодо таких випадків, на щастя, не було, - каже т.в.о. речника управління патрульної поліції в області Катерина Басалига. - Проте, дітям завжди цікаво пробувати щось нове, особливо, коли це стосується в майбутньому «популярності» та «визнання» у їх колах.
Підлітки інколи не розуміють наслідки дій, які вони вчиняють і що це несе небезпеку для них. Досить часто від них можна почути, що їх ніхто не підтримує, а в соцмережах у них є вагома підтримка та розуміння від однолітків, каже патрульна.
Шкільні офіцери поліції щодня проводять заняття для дітей у школах. Йдеться як про профілактичні бесіди із застереженнями, так і лекції. Діти часто звертаються особисто із запитаннями, які їх цікавлять та турбують. Батьки учнів та вчителі також можуть звертатися за допомогою, аби у їхньому середовищі завжди панували підтримка, взаєморозуміння та ввічливе ставлення один до одного, наголошує патрульна.
Особливим віком дорослішання дитини є підлітковий вік. І сьогодні говоримо про акселерацію, тобто, значне пришвидшення розвитку. Тому сьогодні ми діагностуємо, що і в 10-11 років маємо справу з тими самими ознаками фізичного, психологічного та соціального розвитку, що стостерігалися в минулому для підлітків 13-16 років, каже практичний психолог, керівник Психологічної майстерні "Джерело" Оксана Бількевич.
Авторитетною стає думка однолітків, особливо тих, які видають себе за лідерів та нібито самостійно приймають рішення, роблячи виклик суспільству. Підліток хоче схвалення важливої для нього групи! Він активно соціалізується, будує стосунки на різний аспектах та цінностях, що є доступними його розумінню та рахуються прийнятними для авторитетних однолітків.
Круто може почуватися, коли бездумно ризикує власним життям, щоб набути популярність серед однолітків. Та круто може почуватися, коли отримає власні гроші за виконання роботи, каже психолог.
Проводьте час з дитиною та давайте їй відчути різні емоції - захоплення, здивування, злість, агресію. Та вчіть проявляти ці переживання безпечно для інших і для себе. Говоріть про загальні людські цінності. Про цінність людського життя. Про важливість та любов до нього чи неї, радить психолог.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер