Партнер рубрики Події

Будівлі монастиря у Краснопущі планують зробити пам'яткою національного значення

Будівлі монастиря у Краснопущі планують зробити пам'яткою національного значення
Надати будівлі монастиря Івана Хрестителя у с. Краснопуща Бережанського району статус пам'ятки архітектури національного значення пропонують в управлінні містобудування та архітектури обладміністрації.

Надати будівлі монастиря Івана Хрестителя у с. Краснопуща Бережанського району статус пам'ятки архітектури національного значення пропонують в управлінні містобудування та архітектури обладміністрації.
Поки ж у більшій частині будівель колись найбагатшого василіанського монастиря Галичини діє психоневрологічний будинок-інтернат, на старовинну пам'ятку почепили білі металоплачтикові вікна, дах подекуди протікає, очисних споруд — катма. Натомість храм і частину будівлі головного корпусу обителі віддали відновленому василіанському монастирю.
Аби  комплекс монастиря мав офіційний статус пам'ятки, в обладміністрації уже збирають документи, які спрямують у Київ на затвердження, повідомив начальник відділу містобудування, охорони пам'яток та нагляду за будівництвом вказаного управління Ярослав Пелехатий. Нагадаємо, як писала “RIA плюс” у №49 від 9 грудня 2009 р., віруючі вимагають повернути василіанам комплекс споруд,  а в управлінні праці та соцзахисту обладміністрації запевняють, що це зробити неможливо. Одначе після звернень вірян та василіан до влади в облраді створили окрему робочу групу, яка вивчає, чи не краще забрати психоневрологічний заклад з пам'ятки XVIII-XX ст.
Документи поїдуть у Київ
Комплекс монастирських споруд у Краснопущі має статус нововиявленої пам'ятки архітектури. Пам'яткоохоронну документацію на комплекс монастиря розроблять протягом місяця-двох, каже пан Пелехатий.
- Збираю документи, вивчаю питання. Коли будемо мати увесь пакет, управління спрямує його у Міністерство будівництва та регіональної політики. Там мають право визначати, чи є підстави вносити об'єкт у Державний реєстр нерухомих пам'яток України, - розповідає посадовець.
Пам'ятка важлива як свідок релігійного і духовного життя Галичини. Її відвідували багато визначних історичних постатей та митців, зокрема Іван Франко та Богдан Лепкий, зазначає начальник відділу містобудування, охорони пам'яток та нагляду за будівництвом.

Детальніше читайте у №10 газети "RIA плюс".

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:01 Благодатний вогонь вже привезли у тернопільські церкви photo_camera 17:02 Великдень на передовій: українські воїни розповіли як не забувають про традиції 16:01 Очікуємо грози: на Тернопільщині — штормове попередження photo_camera 15:01 Невипита кава рятує життя: танкіст-депутат зі Збаража відкрив збір на ремонт військового авто Від читача 17:08 Кіберполіція запустила проєкт "Чатові онлайн" 14:03 Біля Катедри діти влаштували Великодні гаївки: як усе відбувалось photo_camera 13:02 Капелани 105 окремої бригади тероборони ЗСУ вітають військових з Великоднем play_circle_filled 12:03 Як тернополяни йшли на Великодню службу до храмів photo_camera 11:02 «Паски були скромні, без родзинок, але смачні... спечені мамою на засланні»: тернополянка про сумний Великдень play_circle_filled 10:03 Маленькі тернополяни вітають захисників з Великоднем play_circle_filled 09:01 Частуйте дітей Великодніми стравами розумно. Поради батькам від медиків 21:03 Історія «Шостого магазину» у Тернополі, який став орієнтиром для місцевих play_circle_filled photo_camera 20:03 Тернополяни освятили кошики та хваляться ними в соцмережах. Залишайте своє фото в коментарях photo_camera 19:00 Печуть паски та роблять крашанки: як засуджені жінки у Збаразькій колонії готуються до Великодня photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up