Чим запам’яталися прокурори Тернопільщини і де вони зараз

Чим запам’яталися прокурори Тернопільщини і де вони зараз

Їх поважали і лаяли, а декого боялись і цінували за принциповість та непідкупність. Проти декого з них влаштовували акції протесту, а дехто протримався на посаді менше 10 днів і, прославившись на всю Україну, з ганьбою полишав крісло на вул. Листопадовій

Цим матеріалом «RIA плюс» продовжує серію публікацій про керівників силових структур, які працювали на Тернопільщині за часів Незалежності України. 

Когось любили, а хтось накивав п'ятами. Чим відзначилися і де поділися всі керівники обласної міліції

Також ми писали про керівників обласної ДАІ

Відео дня

Побори, скандали, смертельні ДТП. Чим запам'яталися тернопільські начальники ДАІ і де вони зараз?

Зокрема, ми вже згадували очільників міліції/поліції, також писали про керівників обласної ДАІ. Тепер згадуємо тих, хто очолював прокуратуру Тернопільщини після 2000 р. 

Зважаючи на воєнний стан, ми, на жаль, не можемо написати, де зараз перебувають деякі колишні очільники обласної прокуратури або які посади обіймають. Проте згадуємо, чим вони запам’ятались тернополянам і які резонансні справи розслідували під час роботи на Тернопільщині.   

 

Сам підтримував обвинувачення баби Вовчихи

«Немає нічого гіршого за незавершені справи» — таким було життєве кредо прокурора Тернопільщини Юрія Голуба. 

Формула успіху, яку він використовував, проста і універсальна: «Не відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні». У колегах завжди цінував чесність і порядність. На дух не переносив лицемірства та брехні. 

Народився 14 жовтня 1951 р. у с. Розсоха Чорнобильського району Київської області в сім’ї сільських вчителів.

У 2001 р. Юрію Голубу було присвоєно звання «Почесний працівник прокуратури», а у 2006 р. — «Заслужений юрист України». У 2011 р. був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Ще під час навчання Юрій Голуб одружився з однокурсницею Людмилою. Потім вона працювала нотаріусом. У подружжя Голубів троє дітей, всі мають юридичну освіту. 

Юрій Голуб розпочав свою професійну діяльність помічником прокурора Макарівського району Київської області (1977–1980 рр.). Був учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (1986 р.). У 2003–2008 рр. — прокурор Тернопільської області.

— Своє призначення він вважає беззаперечним підвищенням, — писала «20 хвилин» 29 липня 2003 р. — За його словами, краще бути прокурором у невеликій області, ніж помічником у великій. 

Саме за каденції Юрія Голуба взялись за справу тодішнього ексголови облради Анатолія Жукінського. Нагадуємо, що чиновника звинуватили у 2005 р. у розкраданні бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Але облрада тоді відмовилась задовольнити подання прокуратури щодо притягнення Жукінського до кримінальної відповідальності. У зв’язку із закриттям справи було скасоване і відсторонення Жукінського від посади. Як засвідчив прокурор, Анатолій Жукінський частину заподіяної обласному бюджету матеріальної шкоди компенсував «добровільно», а іншу частину відмовлявся сплатити, мотивуючи, що не винен». У 2017 р. на Анатолія Жукінського скоїли розбійний напад. Через півтори доби він помер. 

У 2017 р. на Анатолія Жукінського скоїли розбійний напад. Через півтори доби він помер.

Саме за часів головування прокуратурою області Юрієм Голубом сталась одна з найрезонансніших і найкривавіших історій кримінальної України — 17 червня 2003 року.у с. Загір’я Марія Вовк, яку називали «баба Вовчиха», зарізала свого чоловіка та трьох онучат. Справу швидко розслідували та передали до суду. Юрій Голуб сам підтримував обвинувачення в суді та вимагав довічного для Вовчихи. У день, коли старшій онучці могло би виповнитись 13 років, бабу Вовчиху засудили довічно. Вона відбувала термін покарання в Качанівській колонії, де через кілька років померла. 

Діти баби-вбивці Вовчихи поховали ще одну доньку

Від червня 2008 р. Юрій Голуб очолив прокуратуру Хмельниччини. 

 

Земельні питання і ТОП-хабарі

Від липня 2008 р. прокуратуру Тернопільської області очолив Іван Мельничук. Він прийшов сюди з Хмельниччини. 

Іван Мельничук народився 30 квітня 1957 в с. Оріхівка Старокостянтинівського району Хмельницької області. Після закінчення в 1981 році Харківського юридичного інституту працював у прокуратурі на різних посадах. Із 2004 очолював прокуратуру Хмельницької області, а 2008 року був прокурором Тернопільщини.

Саме за часів головування прокуратурою області Івана Мельничука на всю Україну прогриміли гучні справи хабарів за виділення землі. 150 тисяч гривень хабаря — це тоді був своєрідний рекорд України. Йдеться про тодішнього голову села Лошнева Теребовлянського району, який сфабрикував рішення сесії стосовно виділення одному прохачеві 0,40 гектара землі. Але цей рекорд, сума хабаря, довго не протримався. У 2010 р. голова одного із сіл Заліщицького району отримав 190 тис. грн за виділення земельної ділянки площею три га. 

Були ще й резонансні справи з «кидаловом» пайовиків ПП «ТФ «Будівельник» та інших підприємств — учасників корпорації «Укрбудінвест», яку очолював Зіновій Щепановський. 

Прокуратура Тернополя спільно з міліцією провела перевірку, за результатами якої слідчий міського відділу УМВСУ в області порушив кримінальну справу стосовно службових осіб цього підприємства за ознакою злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу (шахрайство). 

— Від однієї з пайовиків вони отримали понад 300 тисяч гривень, обіцяючи здати житловий будинок у 2008-му, проте досі на місці будівництва стоїть лише фундамент. Усе свідчить про те, що ошуканих цією фірмою багато, — каментував тоді Іван Мельничук. — На жаль, такі справи розслідувати важко, аферисти часто прикриваються комерційною таємницею. 

Іван Мельничук у вересні 2012 р. звільнений за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію за вислугою років. Наказ підписав тодішній Генпрокурор Віктор Пшонка. Подейкують, посади позбувся після того, як Степан Барна, який невдовзі стане головою Тернопільської ОДА, взяв драбину і почепив на приміщенні прокуратури червоно-чорний прапор. 

 

Найменше правопорушень і Ніч гніву

У жовтні 2012 року прокуратуру Тернопільщини очолив Геннадій Мовчан. До цього він був першим заступником обласної прокуратури на Чернівеччині. 

Народився 16 квітня 1970 року в м. Черкаси. Освіта вища – у 1995 році закінчив Національну юридичну академію України ім. Я. Мудрого.

До роботи на Тернопільщині в органах прокуратури працював понад 17 років, більшість часу — на різних посадах у прокуратурі Черкас, — від старшого слідчого до заступника прокурора Черкаської області. Був старшим радником юстиції.
Вже у вересні 2013 р. Геннадій Мовчан звітував: «На Тернопільщині зареєстровано найменше у державі кримінальних правопорушень». 

За даними газети «Номер один», у 2012 році прокурору Тернопільської області вдалося заробити аж 380 465 грн, а його дружині – 175 тис. грн. Відтак сім’я Мовчанів із трьома дітьми могла собі дозволити досить заможне існування в межах понад 46 000 гривень доходу на місяць. У володінні родини були 2 квартири (65,5 та 63,5 кв. м), земельна ділянка у 19 500 кв. м та автомобіль «Ауді», придбаний у тому ж 2012-му. 

У жовтні 2013 року указом тодішнього президента України Віктора Януковича, пану Мовчану присвоїли звання «Заслужений юрист України». 

А Революція Гідності і Ніч гніву у Тернополі вартувала прокурору області посади. 

У ніч з 18 на 19 лютого 2014 року в Україні, у час, коли всі основні сили міліції були стягнуті до Києва, відбувалися захоплення та погроми державних і силових установ. Тернопіль не став винятком. 

Майданівці спочатку штурмом взяли приміщення ОДА, потім розтрощили і спалили міськвідділ міліції, така ж доля чекала на приміщення ДАІ на вул. Котляревського, де зараз управління патрульної поліції в області. Дісталось і прокуратурі та СБУ. 

Вже 26 лютого 2014 р. Геннадія Мовчана звільнено з посади за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію за вислугою років.

 

Вбивство листоноші і зґвалтування міліціонерами

У березні 2014 року призначений виконувачем обов’язків прокурора Тернопільської області Юрій Гулкевич. До цього він очолював прокуратуру Бучацького району. 

Юрій Гулкевич здобув освіту за фахом на юридичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка. В органах прокуратури працював з 1999 року. З червня 2008 по грудень 2010 року Юрій Гулкевич — прокурор Зборівського району Тернопільської області. З грудня 2010 по березень 2014 р. — прокурор Бучацького району.

Перший постмайданівський прокурор Тернопільщини Юрій Гулкевич не приховував того, що після революційних подій в Україні органи прокуратури змінилися. Як і, запевняв, змінилося ставлення до них з боку українців. Тоді пріоритетом визначив для себе у роботі протидію сепаратизму та захист територіальної цілісності. 

— Кожен керівник будь-якої ланки прокуратури повинен постійно взаємодіяти з громадськістю та представниками мас-медіа, а також мати бездоганну репутацію у регіоні, — поділився тоді з журналістами Юрій Гулкевич. —  На всі скарги про випадки чванства працівників прокуратури, зверхнього ставлення та ігнорування проблем громадян — моя реакція буде дуже гострою.

Саме тоді почалась реформа органів прокуратури. Тоді була й перша гучна справа — вдалося виявити і запобігти підготовці особливо тяжкого злочину – державної зради жителем Тернополя, який на території Криму вступив у змову з керівником одного із сепаратистських угруповань. Тодішня прокуратура здійснювала процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому слідчим відділом УСБУ в області, за фактом сприяння двома жителями Тернопільщини діяльності терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР». Обоє пропонували винагороду у 8000 грн жителям області за участь у збройному протистоянні на їхньому боці проти української армії. 

Тоді ж відбулось кілька резонансних вбивств. Зокрема, вбивство листоноші, напівобгоріле тіло якої знайшли у лісосмузі неподалік Дальнього пляжу. 37-річна жінка напередодні отримала у поштовому відділенні 23 тис. грн, рознесла за адресами і роздала 3 — і зникла. Тіло поштарки міліціонери знайшли на другий день після зникнення, коли прочісували ліс біля ресторану «Хутір».  Підозрюваного оперативно затримали, він у всьому зізнався, а невдовзі наклав на себе руки у слідчому ізоляторі. 

Детальніше читайте Затримали вбивцю листоноші

Саме тоді резонансною була справа нібито зґвалтування 3 міліціонерами неповнолітньої дівчинки на Борщівщині. Про злочин заявила мати неповнолітньої. Тоді родини правоохоронців зазнали неабиякого тиску та цькування. А згодом висновки інституту незалежних експертиз засвідчили про непричетність трьох міліціонерів з Борщівщини до згвалтування 15-річної дівчинки. Справу закрили, мама з донькою переїхали до сусідньої області і відповідальності, що оговорили людей, не понесли. 

У березні 2015 р. прокурора Тернопільщини Юрія Гулкевича звільнили із займаної посади наказом Генерального прокурора України Віктора Шокіна.

 

«Бідні прокурори» і валіза від активістів 

Вже 30 червня колективу прокуратури Тернопільської області представили нового керівника – старшого радника юстиції Олександра Мартинюка. 

Народився 1977 року на Хмельниччині в селі Борисів Ізяславського району. Навчався в Ужгородському державному університеті на юридичному факультеті. Також уже в період роботи в органах прокуратури закінчив Національну академію прокуратури з відзнакою. Обіймав посади прокурора Ізяславського району, Шепетівського міжрайонного прокурора і протягом майже чотирьох років обіймав посаду прокурора Хмельницького. Два місяці був заступником прокурора Хмельниччини.   

Новопризначений обласний прокурор Мартинюк обіцяв взятися за боротьбу з корупцією, протидію сепаратизму. Також максимально відкриту роботу обласної прокуратури, співпрацю з громадськими активістами та ЗМІ.

— Неодноразово генпрокурор наголошує на тому, що вже необхідно завершити і поставити крапку у процесі перевірки і  покарання винних, які допустили порушення під час Революції Гідності, — розказав тоді новий прокурор з «RIA плюс». — Зокрема  про перешкоджання проведенню мирних акцій протесту. Якщо є якісь відомості про допущені порушення, будемо реагувати. 

Резонансною тоді була справа про звинувачення депутата облради, керівника одного з комунальних підприємств, який отримав хабар 30 тис. грн. Нагадаємо, 31 липня 2015 р. працівники СБУ в підозрі отримання хабаря затримали Андрія Козака, начальника КП «Архбудсервіс», який до цього очолював міське КП МШЕД. Посадовець за надання одній із будівельних компаній можливості реалізовувати вигідні контракти на проведення ремонтних робіт, вимагав «відкат» у розмірі 12% від суми авансового платежу. Під час передачі грошей депутата затримали. 

Детальніше читайте: Справу депутата облради передають до суду

 

А вже у березні 2016 року під стінами обласної прокуратури активісти влаштували пікет та принесли прокуророві валізу «з діамантами».  

Активісти вимагали відставки тодішнього Генпрокурора Шокіна. Крім того вважали, що чинний прокурор області Олександр Мартинюк не може займати свою посаду після того, як підписав разом із більшістю інших обласних прокурорів звернення, яке засуджує протест заступника Генпрокурора Давида Сакварелідзе. Нагадаємо, в п’ятницю, 25 березня 2016 р., під ГПУ зібралося більше сотні пікетувальників. Вони виступали проти дій Генпрокуратури, яка почала масово звільняти всіх, хто мав стосунок до справи так званих «діамантових прокурорів». Саме за анонсування цієї акції проти Сакварелідзе і зібрали підписи обласні прокурори.

Активісти принесли обласному прокурору валізу з «діамантами».

На Тернопільщині Олександр Мартинюк окрім усього іншого запам'ятався ще й тим, що погрожував журналістам судовим позовом за розслідування «Стоп корупція» про «бідних прокурорів». 

Тоді ж гучною стала справа, коли у заступника прокурора Тернопільщини знайшли $50000, їх вилучили у службовому кабінеті. 

Співробітники СБУ спільно з Національним антикорупційним бюро та внутрішньою безпекою поліції провели спецоперацію та викрили масштабну корупційну схему, організовану високопосадовцями прокуратури та поліції у Тернопільській області. Правоохоронці задокументували факти вимагання хабарів за закриття кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування. Фігурантами провадження стали тодішній заступник прокурора Антюк, а також прокурор Тернополя Сідоров. 

І вже в липні 2016 р. Олександр Мартинюк знову повернувся до Хмельницького на посаду заступника обласного прокурора. 

 

Свідок у справі Луценка і займався отруєнням Ющенка

У вересні 2016 р. прокуратуру Тернопільщини очолив В'ячеслав Перч, державний радник юстиції 3-го класу (серпень, 2018 р.). Пробув на посаді він до вересня 2019 р.
Народився 3 січня 1962 р. у Чернівцях. З 1992 р. працював в органах прокуратури, зокрема й на керівних посадах у Генпрокуратурі.  

В'ячеслав Перч, який раніше обіймав посаду начальника управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Генпрокуратури, розслідував справи загиблих на Майдані, а також виступав свідком у «справі Луценка». Свого часу займався також справою про отруєння Віктора Ющенка.

Тоді ж Генпрокурор Юрій Луценко звільнив заступника прокурора області Івана Антюка та прокурора Тернополя Віталія Сидорова, а також прокурора Тернопільського району Володимира Соколишина і старшого прокурора прокуратури Тернополя Павла Хоменка з лав прокуратури і позбавив усіх регалій.

Тоді журналісти місцевих видань проаналізували за декларацією статки головного прокурора Тернопільщини та виявили, що отримує більше, ніж очільник поліції Олександр Богомол і значно більше, аніж тодішній голова ОДА Степан Барна. А деякі медіа тоді охрестили прокурора «мільйонером у погонах». 

— Усі задекларовані мною доходи, заробітна плата та пенсія, звичайно, є офіційними, — прокоментував тоді В’ячеслав Перч. — З моїм майже 40-річним трудовим стажем роботи це не повинно викликати подиву. 

Саме за часів роботи В’ячеслава Перча, на Тернопільщині чи не вперше серйозно взялись за гральний бізнес. Було розпочато три кримінальні провадження, по одному із них до суду скерували обвинувальний акт стосовно приватного підприємця, який організував у Теребовлянському районі діяльність підпільного закладу під прикриттям установи з продажу держлотереї. 
Довелось тоді розслідувати і гучну справу про вбивство чотирьох людей у Борщеві, серед яких було і двоє правоохоронців. Тоді загинули поліцейські Сашко Рудик і Андрій Чернятинський. 

Мешканець с. Бабинці Борщівського району 46-річний Олекса Василюк, нагадаємо, ввечері 22 серпня 2017 року з мисливської рушниці убив свою дружину Оксану. Згодом, вночі і зранку 23 серпня застрелив ще двох поліцейських, після чого загинув сам в результаті операції спецпідрозділу поліції. З тих пір тернополяни нарекли Олексу «борщівським стрільцем». А прокуратура та столичний главк розбирали по поличках законність всій дій правоохоронців, які керували операцією. 

Детальніше читайте: Борщівська трагедія: рік потому

Найрезонанснішою виявилась справа вбивства випускниці з Вишнівця Іринки Мукоїди. 

Нагадаємо, тіло випускниці Іринки Мукоїди зі слідами насильницької смерті виявили зранку 26 червня 2017 р. на узбіччі траси у смт Вишнівець Збаразького району. Підозрюваного, Василя Гнатюка, затримали через тиждень після убивства. Йому інкримінували, окрім вбивства, ще й зґвалтування в неприродний спосіб. Приблизно півроку тривало слідство, після чого справу передали до суду. До вироку ще далеко. 

Детальніше читайте П’ять років з дня вбивства Іринки Мукоїди. Коли буде вирок і при чому тут амністія для Василя Гнатюка?

У вересні 2019 р.  Генпрокурор Руслан Рябошапка підписав накази про звільнення з посад прокурорів восьми областей. Серед них і Тернопільської.

 

Прибережна зона і гучна справа наркоторговців 

А в січні 2020 р. очолив прокуратуру області Петро Бойко. Пробув на посаді він до осені того ж року. Але зарекомендував себе, як той, що взявся за справи, які роками прокуратура просто «не бачила». Мова йде про дерибан комунального майна – зокрема, Залізничної лікарні, чимало гучних справ у спиртовій та лісовій галузях, забудова набережної зони.

А ще тернополяни досі пам’ятають, як мешканець Хмельниччини виліз на біг-борд на Збаразькому перехресті і погрожував самогубством. Тоді прокурор Бойко, який приїхав на місце події, видерся наверх і, після розмови з прокурором, чоловік погодився спуститись вниз. 

Петро Бойко народився 23 липня 1985 року у м. Чернігів. В органах прокуратури — з 2010 року. За цей час обіймав різні, у тому числі керівні посади в органах прокуратури Севастополя, Військової прокуратури Західного регіону. До призначення на посаду прокурора Тернопільської області працював військовим прокурором Чернівецького гарнізону Західного регіону України.

Третього січня 2020 року Петра Бойка представив колективу заступник генерального прокурора України Віктор Чумак. 

— Дуже хороші результати роботи, дуже хороші показники і власної діяльності, тому і рекомендували його саме на цю посаду, — прокоментував пан Чумак, чому обрали Петра Бойка на посаду прокурора області. 

«Довіру виправдаю однозначно – для мене це питання принципу», — заявив тоді 34-річний прокурор Тернопільщини.  
— Для мене це один з пріоритетів — спілкування з людьми і можливість особистого звернення до мене, як до прокурора області, — поділився тоді із журналісткою «RIA плюс» Петро Бойко. — Маю надію, що ця інформація піде як по «циганському радіо» — що до мене йти можна і треба.

В цей час чи не найрезонанснішою була справа, коли в Тернополі затримали наркоторговців, які постачали забороненими речовинами всю область. Наркотики продавали через інтернет, і навіть діти без проблем їх купували. 

Детальніше читайтеСправа тернопільських наркоторговців: п’ятеро з дев’яти подали апеляцію на міру запобіжного заходу

У поліції тоді розповіли, що їм довелось працювати 8 місяців, щоб встановити постачальників, закладчиків, організатора, потоки коштів, і це все якісно задокументувати, щоб можна з цим було піти до суду. Затримання наркоторговців тоді супроводжувалось гучними акціями протестів. Зараз ця справа досі в суді. 

Читайте також35 тисяч зарплати щомісяця і проживання в гуртожитку. Як облаштувався у Тернополі новий прокурор?

Тоді ж Петро Бойко повернувся до законності Генплану, прийнятого міською радою за кілька років до того. 

«Справа повернулася з експертизи. Експертиза складна, бо було поставлено понад 30 питань, тому так довго чекали. Ми проаналізували експертизу, вчиняємо додаткові слідчі дії. Вже очевидно, що буде нам необхідна ще допомога експертів», — сказав Петро Бойко.

За даними прокурора, експерти відповіді надали, але у слідства виникли додаткові. Що саме ще доуточнюватимуть слідчі, він не повідомив. Що потім було зі справою Генплану — дізнатися не вдалося. 

У травні 2020 р. затримали злочинців, які викрали більше 450 старовинних ікон та атрибутику з церков та монастирів України.  

У вересні прокуратуру Тернопільщини очолив Микола Петришин. А Петро Бойко, як вдалось дізнатись «RIA плюс» від власних джерел, працює в Офісі Генерального прокурора України. 

 

Рекорд на посаді — 10 днів

Микола Петришин в органах прокуратури працював з 2012 року, обіймав посади слідчого, старшого слідчого військової прокуратури Львівського гарнізону. Надалі працював слідчим в особливо важливих справах Генпрокуратури. З липня до жовтня 2015 року очолював військову прокуратуру Донецького гарнізону і є учасником бойових дій. З жовтня 2015 до вересня 2020 р. очолював колектив військової прокуратури Дарницького гарнізону Центрального регіону України. Від 11 вересня 2020 року очолював Тернопільську облпрокуратуру. Щоправда, дуже нетривалий час. 

Нагадаємо, 14 вересня його представив на посаді заступник Генерального прокурора України Ігор Мустеца. Але вже в перший день роботи нового прокурора — скандал і мітинг. 

Детальніше читайте:  Що відомо і чим володіє новий прокурор Тернопільщини Микола Петришин

«У мене красива дружина, вона займається бізнесом», - новий прокурор області розповів про свою родину

У соцмережах ширили повідомлення, що нібито новий прокурор настільки гучно відзначав своє призначення, що до нього викликали поліцію та освідували на стан алкогольного сп’яніння. Люди припускали, що це все – справа рук одного з колишніх заступників прокурора області – Б. Він, до речі, досі обіймає цю посаду. 

— Вказані факти не мають нічого спільного з реальністю та надають мені сили і впевненість у тому, що я все роблю правильно, —  прокоментував журналістам «RIA плюс» тоді Микола Петришин. – За результатами перевірки було встановлено «відсутність будь-яких фактичних даних, які вказували б на розпивання алкогольних та інших напоїв, будь-яких святкувань та перебування сторонніх осіб у моєму кабінеті.

Микола Петришин протримався на посаді 10 днів. У вересні 2021 року вже тоді заступника керівника Спеціалізованої прокуратури Центрального регіону Миколу Петришина звільнили з органів прокуратури. Це були наслідки скандалу на Тернопільщині, влаштування бенкету, на якому обіцяв підлеглим «ї.ати, як тупих свиней».

16 вересня у Києві відбулося засідання дисциплінарної комісії генпрокуратури, на якому Петришину рекомендували подати у відставку. Наступного дня його звільнили з посади, однак вже за кілька тижнів його призначили заступником керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

Зараз, за інформацією власних джерел «RIA плюс», трудиться в іншому, але правоохоронному органі. 

 

Війна проти забудов і резонанс зі стрільцем

З 18 вересня 2020 року Тернопільську обласну прокуратуру очолив Андрій Миколайчук. На цій посаді працює і дотепер. 

Народився у 1978 році у м. Коростень Житомирської області. У 2001 році закінчив Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» за спеціальністю «Правознавство». В органах прокуратури — з лютого 2002 року. Відтоді  працював на різних посадах, у тому числі і на керівних, у військових прокуратурах Центрального та Південного регіонів України, сил антитерористичної операції та об’єднаних сил.

За цей час зняли з поличок чимало резонансних справ. Скажімо, зі зловживаннями та оборудками навколо Залізничної лікарні. Зараз справа у суді, але притягують до відповідальності не будь-кого, а ТОП-чиновників міськради. Зокрема, Василя Бесагу і колишнього заступника міського голови Володимира Камінського. 

Проголосили також вирок: 7 років тюрми отримав фігурант гучної й резонансної справи, якого охрестили «стрільцем по дітях», Валерій Устинов. 

У суді проголосили вирок Валерію Устинову, який стріляв по дітях біля школи

У суді зараз справа братів-Козаків, які могли використати 2 млн. 45 тис. 680 грн благодійних пожертв, призначених для потреб Збройних сил України. Такою є версія слідства, яка лягла в основу обвинувачення двох братів-волонтерів. 

Бронежилети, якими торгували «волонтери», вже носять воїни ЗСУ. А що з фігурантами кримінальних справ?

Неабиякого резонансу набула у Тернополі справа Ірини Яворської, яка в Страсну п’ятницю під дією наркотиків в’їхала в Катедру. Суд оштрафував водійку за п’яну їзду, а кримінальне провадження щодо пошкодження релігійної споруди зараз слухають у суді. 

А ще за часів каденції Андрія Миколайчука було чимало резонансних справ. Скажімо, боротьба за парк Загребелля із міськрадою перейшла в судову площину. Йдеться про незаконну забудову в межах парку і про відсутність самих меж паркової зони, що дозвоялє безконтрольно її забудовувати.
Історія із Серетським заказником — прокуратура виграла суд першої інстанції, міськрада каже, що подасть апеляцію. Землі заказника, нагадаємо, були незаконно переведенні в землі сільгосппризначення, які можна використовувати під забудову. У суді прокуратура довела: це землі заповідника, на яких будувати заборонено. 

Також прокуратура виграла позов щодо дитячого табору «Лісова пісня», де керівництво заперечувало державну частку у власності табору. Хоча всі документи свідчили, що саме держава будувала табір та роками вкладала кошти на утримання. Відстояли й землі та виграли  позов щодо землі для інтернату в Петрикові. Землю, що належала інтернату, планували розпорошити для будівництва.  

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Igor Kuzma
    Всі вони покидьки і корупціонери
  • Михайло Хабаль
    невдала реклама дурнів...в тому числі і ось цього... Олександра Мартинюка.

keyboard_arrow_up