Незалежне тестування з математики пройшло 26 травня, у школах Тернополя.
Як переконалася "20 хвилин" у школі №24, учні тестувалися під замком та охороною міліції. Власне, дотримуватися дисципліни зобов'язали і нас. Втім, попри суворі вимоги, тестуванням з матемамики учні, з якими ми спілкувалися уже після обіду, задоволені.
Інструктори - тільки не математики
Тестування розпочинається об 11.00. Громадські спостерігачі та представники ЗМІ, які заздалегідь зареєструвалися, повинні прийти до 10.00. У школі та на її подвір'ї чергують правоохоронці. У школі поряд зі столиком біля входу відповідальні за проведення тестування передивляються посвідчення кореспондента, записують у журнал його прізвище. Запитують навіть, чи, бува, не маємо у цій школі родичів.
Далі попереджають, що наш журналіст візьме участь у жеребкуванні, де вибере, у якій саме аудиторії може бути присутній. У цій школі тестування проходить у 17 аудиторіях. За ним стежать 40 вчителів різних фахів - лише не математики.
- У кожній аудиторії перебувають по двоє вчителів - старший інструктор та інструктор, - каже уповноважена особа Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Володимир Сеньків. - Проте вчителі мають бути інших профілів - з української мови, історії, образотворчого мистецтва, фізкультури.
Табу на мобільні та кросворди
Під час жеребкування кореспонденту випадає аудиторія №2. Попереджають, якщо під час процедури тестування кореспондент, який одночасно є і громадським спостерігачем, виявить бажання вийти, навіть у туалет, зайти назад в аудиторію не зможе.
- Також слід вимкнути мобільний, - наголошує пан Сеньків. - До того ж не можна ставити його на режим без звуку, а потрібно вимкнути взагалі. Заборонено також під час тестування читати журнали, газети, розв'язувати кросворди.
Тож книгу, яку взяла з собою на випадок нудьги, ховаю у сумку. Якщо у спостерігача є зауваження, потрібно скласти акт, додає Володимир Сеньків. Його разом із контейнером відправлять в Івано-Франківськ, де й розглянуть.
Зранку перечитувала теорії
О 10.15 в школу впускають учнів. До того часу вони стоять купками біля закладу та щось обговорюють. Кожного школяра пропускають за чергою, після того, як він пред'явив запрошення на тестування та паспорт.
Тестування з математики найважче, тож учні хвилюються. Проте кожен це робить по-своєму - хто не міг уночі заснути, хто надто рано прокинувся, хто ще увечері щось доучував.
- Математика - предмет важкий та серйозний, я ще зранку перечитувала теорії та формули, - каже одинадцятикласниця Юлія Кравець.
Разом з однокласницею Юлією Литвин дівчина ретельно готувалася до іспиту, декілька місяців ходила до репетитора.
Одинадцятикласниця Тетяна Шарган збирається вступати в економічний університет, тож для вступу їй потрібна математика. Дівчина каже, що перед тестуванням особливо не хвилювалася, адже добре підготувалася. Спала спокійно, хоча дещо боїться геометричних задач.
- Також хвилююся за однокласників, щоб вони все успішно здали, - зауважує Тетяна.
Завдання у металевому контейнері
О 10.30 відповідальна за проведення тестування в присутності преси та громадських спостерігачів відчиняє ключем металевий контейнер із завданнями для учнів. Жінка витягує звідти дві картонні коробки з аркушами. Пізніше, вже в іншому залі, скриньки відкрили і папки із завданнями роздали інструкторам у кожну аудиторію.
- Тестування триватиме 180 хвилин, - наголошує Володимир Сеньків. - Учні розпочинають працювати з того моменту, з якого інструктори завершили пояснювати умови тестування, роздали тестові зошити та бланки. На цю процедуру виділяють 15 хвилин, проте якщо інструктори не вписалися у цей час, нічого страшного. Учні розпочнуть працювати, коли завершать організаційні роботи.
За парту лише з ручкою
В аудиторії, де нам випало бути, тестуються учні з різних шкіл Тернополя. Однокласницям Христині Василюк (17 р.) та Юлії Ониськів (17 р.) пощастило тестуватися в одній аудиторії. Разом з ними сюти потрапив ще один однокласник. Решта - по інших аудиторіях.
- Звісно, зі своїми було б легше працювати, - каже Юлія. - Але наші учні є по інших аудиторіях, тож відчуваємо підтримку одне одного.
Коли учні заходять до класу, інструктори зауважують, що слід вимкнути мобільні. А свої сумки та куртки покласти на окремий стіл, де стоїть табличка з написом "Місце для особистих речей". Із собою можна брати лише ручки, прості олівці, гумки та лінійки. На кожній парті стоїть пляшка з водою. Після того, як учням роздали бланки відповідей та завдання і позначили їх наліпками зі штрих-кодами, ті розпочали роботу.
У парк - на морозиво
Тестування пройшло успішно, тож хвилюватися не було чого, розповіла після завершення процедури одинадцятикласниця Тетяна Шарган.
- Завдання нескладні, - каже дівчина. - Та й екзаменатори дуже хороші та веселі, і дисципліновані водночас.
Випускниця зізнається, що трохи хвилювалася, коли наліпки зі штрих-кодами клеїли на бланки учнів. А потім спокійно почала працювати.
- Думаю, що все добре написала, я задоволена своєю роботою, - каже учениця. - Найважчими були останні завданння. Треба було розв'язати геометричні задачі і малюнки до них накреслити. Але я впоралась. Хоча над тими завданнями треба було добряче посидіти.
Дівчина каже, що і її однокласники задоволені тим, як написали тестування.
- У всіх хороший настрій, надворі гарна погода, тож збираємося у парк на морозиво, - весело зауважила Тетяна Шарган.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер