Нагадаємо, нещасний випадок з двома робітниками трапився вночі у суботу, 8 лютого. Чоловіків засипало грунтом. Майже годину їх звільняли рятувальники, однак коли чоловіків вдалося дістати – медики лише констатували смерть.
У ГУ Нацполіції повідомляють, що наразі триває слідство. Відкрили кримінальне провадження за статтею 272 «Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою».
Відповідно до частини другої цієї статті, відповідальній особі за техніку безпеки загрожує обмеження волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Чи продовжить Тернопіль співпрацю з київською фірмою, на яку працювали загиблі?
За умовами контракту, підрядники не мали права працювати вночі, у вихідні й святкові дні – лише в денний час, а відповідно до чинного законодавства, за техніку безпеки та організацію виконання робіт на об’єкті несе відповідальність саме підрядна організація, запевняють у У КП "Тернопільводоканал".
Питання про розірвання угоди з київським підприємством ТОВ «РБК «Спецмонтажбуд», працівники якого і виконували роботу, наразі не розглядали.
- З київською компанією КП «Тернопільводоканал» співпрацює з жовтня 2018 року, – кажуть у пресслужбі підприємства. – За час співпраці ніяких претензій до підрядної організації не було. Вона має великий досвід виконання подібних робіт, не тільки прокладання мереж
водопостачання та водовідведення. Також з нами співпрацюють й інші компанії по різних проєктах.
Наразі не розглядали питання про розірвання договору з «РБК «Спецмонтажбуд».
На місці інциденту робітники облаштували огорожу та встановили попереджувальні знаки. Їх закріпили тут після нещасного випадку. Раніше було лише кілька дерев’яних щитів. Мешканці прилеглих будинків кажуть, що після загибелі робітників там не копали, лише загородили траншею. Час від часу нам з’являються робітники.
Державні будівельні норми України описують всі вимоги до проведення земляних робіт та організації робочих місць. Під час виконання земляних та інших робіт у котлованах, траншеях необхідно вжити заходів із запобігання впливу на працівників таких небезпечних і шкідливих виробничих факторів, як обвалення гірських порід (грунтів) та падіння шматків породи. Цитуємо документ.
Відповідно пункту 10.1.5 Державних будівельних норм України, місце виконання робіт необхідно очистити від валунів і каміння, дерев, будівельного сміття, а виявлені на укосах відшарування грунту ліквідувати. Зранку після інциденту журналіст «20 хвилин» помітив, що поруч з трашеєю було чимало каміння та частин бордюрів.
Також робітники не забезпечили надійну огорожу. Відповідно до пункту 10.2.2, виїмки, що розробляються на вулицях, проїздах, дворах населених пунктів, в інших місцях можливого перебування та пересування людей або транспорту, мають обмежити захисними огорожами. На огорожах повинні бути нанесені попереджувальні написи, а в нічний час – встановлене сигнальне освітлення. Надійна огорожа з’явилась лише після нещастя. До цього перехожих «захищали» кілька дерев’яних щитів.
Відповідно до розділу про організацію робочих місць, для спускання людей у котловани і траншеї та евакуації з них повинні бути передбачені маршеві сходи, шириною не менше ніж 0,6 м з огородженням або приставні драбини (дерев'яні - довжиною не більше ніж 5,0 м). Одна драбина була після нічного інциденту. Вона лежала неподалік траншеї. Зараз її спустили у саму траншею.
Ми намагалися зв’язатися з компанією, яка виконувала ремонтні роботи, однак на одному з номерів телефонів ніхто не відповідає, а на іншому кажуть, що ми помилились номером.
Редакція "20 хвилин" продовжує стежити за розслідуванням цієї справи. Нові подробиці ми одразу повідомлятимемо .
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 40 від 2 жовтня 2024
Читати номер
гср
Оксана