У Єрусалимі в храмі Гробу господнього зійшов благодатний вогонь. ВІДЕО. (оновлене)

У Єрусалимі в храмі Гробу господнього зійшов благодатний вогонь. ВІДЕО. (оновлене)

Передавання вогню буде відбуватися за спецпроцедурою.

 

Цьогоріч у зв’язку з пандемією коронавірусу церемонія проходить без паломників, однак за дійством можна спостерігати онлайн.

Сходження Благодатного вогню в Єрусалимі напередодні православного Великодня є великою подією для віруючих. Відбувається це щорічно в Єрусалимському храмі Гробу Господнього (Воскресіння) у Велику суботу, яка у 2020 році припадає на 18 квітня, повідомляє УНІАН.

Благодатний вогонь у перекладі з грецької означає Святе світло. Так називається вогонь  у великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії).

Відео дня

Чин сходження вогню здійснює в каплиці Гробу Господнього Єрусалимський патріарх. Благодатний вогонь символізує нерукотворне світло Воскресіння Христового, а властивість вогню та світла – освітлювати темряву. Його появу напередодні Великодня за молитвами патріарха, духовенства і паломників називають "дивом сходження Благодатного вогню".

У Єрусалимі проходить церемонія сходження благодатного вогню - винесення запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) з Єрусалимського Храму Воскресіння. Церемонію щорічно у Велику Суботу перед Великоднем спільно проводять грецький Єрусалимський православний патріархат і Єрусалимський патріархат Вірменської апостольської церкви. Винос благодатного вогню символізує воскресіння Ісуса Христа.

Церемонію сходження Вогню можна бачити ТУТ

Історія дива сходження Благодатного вогню

Першим свідком сходження вогню був апостол Петро. За церковними переказами, апостол Петро побачив, як світло освітило Гріб Господній невдовзі після воскресіння Ісуса Христа. Тож, винесення вогню в Єрусалимі символізує вихід із Гробу "Світла Істинного" – воскреслого Спасителя Ісуса Христа. У храмі Гробу Господнього благодатний вогонь з’являється вже не перше тисячоліття.

За повір’ям, якщо вогонь не зійде, на світ чекатиме трагедія. Втім, традиційно щороку священники виносять із кувуклії палаючий оберемок надії.

Благодатний вогонь: як з’являється Святе світло

Церковна церемонія (літанія) Благодатного вогню починається приблизно за добу до початку Великодня. У Храмі Гробу Господнього починають збиратися паломники, які бажають на власні очі побачити сходження Святого світла. Чин прийняття Благодатного вогню починається о 12 годині дня і включає в себе три етапи: хресний хід, вхід Єрусалимського патріарха в кувуклію Гробу Господнього та молитва патріарха про сходження вогню.

Так, після молитви патріарх Єрусалимський бере свічки і входить до кувуклії – всі світильники і лампади в храмі у цей час погашені. На Гробі Господньому патріарх уклінно молиться. В абсолютній тиші раптово починають з’являтися блакитні й білі вогняні спалахи, свідченням чого є безліч фотознімків. У самого патріарха чудесним чином загоряються свічки, а в храмі – погашені лампади та світильники. Патріарх виходить із кувуклії, благословляє присутніх і роздає Благодатний вогонь. А делегації з різних країн розвезуть лампади з Благодатним вогнем у всі куточки світу, зокрема доправляють його і до України.

Особливості церемонії у 2020 році

У зв’язку з оголошеним через епідемію коронавірусу карантином церемонія сходження Благодатного вогню цього року дещо зміниться. Зокрема, вона проходитиме без паломників та з обмеженою кількістю учасників церемонії. Однак на весь світ здійснюватиметься трансляція з храму, тому сходження Святого світла можна буде спостерігати онлайн.

Зазвичай вогонь швидко передається тими, хто перебуває у храмі, після чого його роздають паломникам біля храму. Цього року через карантин його мають доставляти до вірян різних православних країн за спеціальною процедурою.

Так, делегації прилетіли до Ізраїлю, але чекають на борту літаків. Представники їхніх церков присутні на церемонії сходження вогню. Вони мають привезти частину вогню у кортежі ізраїльської поліції до літаків делегацій.

Як розповідав очільник ПЦУ Епіфаній, Православна церква України може не отримати Благодатний вогонь, адже відсутнє сполучення між країнами, а кошти, які потрібно викласти за  чартер краще спрямувати на закупівлю медичних засобів.

Представники Московського патріархату передали лампадку для Благодатного вогню послу Ізраїлю в Україні.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Богдан Богданович
    Кожний рік одно і то саме. Якийсь рік сурка.
  • тарас
    жлоб цей епіфаній пожалів гроші
    Pavl Rebrov reply тарас
    їх просто не допускали і не допускають до Вогню! Вони в паломників напевно брали Вогонь в минулі роки...
    не знаю хто reply тарас
    Він повівся по духовному, ресурси направив на рятування.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 У Тернопільському дитсадку №19 діти ярмаркували, щоб купити дрон для наших військових photo_camera 20:01 Активна весна у Тернополі: добірка яскравих та драйвових відпочинків 19:01 «Я вас вітаю, ваш син на рідній землі»: після трьох років полону повернувся додому Вадим Плішко 18:00 Як вберегтися від укусів кліщів і чим вони небезпечні: розповіла тернопільська лікарка Від читача 16:03 Тернопільський обласний центр зайнятості долучився до обговорення безпечного та інклюзивного робочого середовища 17:01 Безоплатні курси та заняття з іноземних мов у Тернополі: можливості для дітей і дорослих 16:00 Учениця з Тернополя Мар'яна Дюлай представить Україну на міжнародній Економічній Олімпіаді у Греції 15:00 У Сопільче помітили черепаху 14:01 Хурма, гортензія, виноград та капуста: скільки коштує розсада у Тернополі photo_camera 13:00 У Тернополі вшанували пам’ять жертв трагедії на Чорнобильській АЕС 12:00 Світ прощається з Папою Римським: трансляція з похорону понтифіка у Ватикані 11:00 До восьми років в'язниці може отримати тернополянин за крадіжку інструментів 10:00 Готуємо макарони з куркою та запіканку з капустою і спагетті photo_camera 09:00 Війна забрала життя Героїв з Тернопільщини Ігоря Погрібного та Ігоря Горуца
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up