З такою пропозицією виступив начальник Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Сергій Гаврилюк після звіту начальник управління транспорту Ігоря Мединського на виконкомі міської ради 28 листопада.
- Неодноразово просили, щоб переглянули питання щодо відеоспостереження в маршрутках з їхніми власниками, - каже пан Гаврилюк. - Хоча би встановити звичайні відеореєстратори, які не є дорогими. Бо в зимовий період значно збільшилась кількість кишенькових крадіжок в маршрутках. А йдуть новорічні та різдвяні свята, то кількість крадіжок зрости в рази.
Згідно із статистикою, в тролейбусах кишенькових крадіжок практично немає. Як каже Сергій Гаврилюк, є поодинокі випадки, але в тролейбусах постійно ходять кондуктори, які бачать усіх пасажирів і можуть помітити крадіжку. А в маршрутках, лише за 27 листопада, було три крадіжки.
Читайте також: У Тернополі в маршрутках за один день злодії заробили 17 тисяч гривень
- За останніх два тижні з одинадцяти випадків жодного в тролейбусах, - каже Сергій Гаврилюк. - Ще хочу пояснити такий момент, що кишенькові крадіжки - найбільш латентний злочин і в процесуальному плані його найважче довести. Тому що зловити злочинця на моменті крадіжки вдається вкрай рідко.
Тому профілактика є основним елементом боротьби з цим злочином, а відеоспостереження вплине на кількість кишенькових крадіжок в маршрутках.
- Ми неодноразово направляли листи на управління транспорту, але дослухались лише деякі перевізники. І то ті, яким цікаво тримати водія під контролем, - додає пан Гаврилюк.
За словами міського голови Сергія Надала, перевізники - приватні, тому влада не може заставити їх встановити камери, а лише рекомендувати.
- Їх тяжко заставити замінити шини на нові та зробити ремонт обладнання всередині, то що вже казати про камери, - додає міський голова.
Начальник управління транспорту Ігор Мединський сказав, що проведе нараду з перевізниками та представниками поліції, щоб вирішити питання з камерами спостереження в маршрутках.
На виконкомі йшлось і про те, що транспорт має бути обладнаним камерою внутрішнього відеоспостереження чи відеореєстратором буде однією з головних умов при формуванні нової транспортної мережі. Але починати працювати над цим потрібно вже.
Працівники поліції застерігають: пильнуйте сумки та ранці як під час проїзду та і у натовпі на зупинках громадського транспорту! Розпорядок "роботи" кишенькових злодюг – години пік: з 7 до 10 та з 16 до 20 годин. Вони стоять під час посадки позаду, обирають жертву з тих, хто заходить у маршрутки чи тролейбус. Потім затискають її в дверях чи в салоні та забираються у сумки чи кишені. Жертвами переважно стають дівчата, жінки, пенсіонери, рідше – чоловіки.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер