Партнер рубрики Події

Війна за хоспіс у Плотичі, або де ж таки вмирати приреченим тернополянам

Війна за хоспіс у Плотичі, або де ж таки вмирати приреченим тернополянам

Частина селян повстала проти облаштування пристановища для приречених хворих у місцевій лікарні. Інша – мовчить, бо або самі там працюють, або їхні родичі. Головний лікар хоспісу запевняє: інфекційних хворих там не буде.  

Справжня війна розгорілась навколо щойно облаштованого хоспісу у приміщенні колишньої протитуберкульозної лікарні, що у с. Плотича Тернопільського району.

Люди виступають проти розміщення у селі закладу, де доживатимуть віку приречені та смертельно хворі. Мотивують, що бояться інфекцій – того ж туберкульозу та СНІДу. Та вказують на паркан місцевих школи і садочку, які від хоспісу буквально на відстані кількох десятків метрів.

Згадують й за парк поруч з медзакладом. Це, кажуть, єдине місце у селі, де можна вийти на прогулянку з дітьми. А територія парку – ласий шмат. Село – фактично у передмісті Тернополя. І тому побоюються: не встигнуть і змигнути, територію парку віддадуть в оренду. І – прощавай, місце для прогулянок.  

Відео дня
  • Хоспіс хочуть облаштувати практично біля території школи – так бути не може, - каже голова ініціативної групи с. Плотича Ірина Білас. – Діти, як бачите, бігають на стадіоні, займаються, граються. І що вони бачитимуть? Помираючих людей? Заступник голови облради Любомир Крупа нам на зустрічі заявив, мовляв, я не хотів, щоб мої діти бачили б, як помирає мій батько. То чому наші мають на таке дивитись?

Другим пунктом, чому люди проти, є відсутність обмежень щодо діагнозів хворих, які у хоспісі доживатимуть віку. Чи це будуть хворі з відкритою формою туберкульозу, чи зі СНІДом. На словах, кажуть, їм пояснили: у закладі перебуватимуть тільки онкохворі. Але коли селяни попросили показати про це документ, їм відмовили. 

- Коли ще у березні зібрали збори і я, як голова ініціативної групи, намагалась всі ці питання задати головному лікарю, мені в очі заявили: ви – куплена, і я з вами говорити не буду, - скаржиться Ірина Білас. – Мовляв, це земля і приміщення облради і я звітувати перед вами не буду. Але, перепрошую, це наше село. Це наші дороги, наш парк. Тоді які у нас на це все права?

До речі, парк, який бояться втратити мешканці – єдине місце відпочинку для селян. Удень там завжди можна побачити мам з візочками, дошкільнят та учнів.

Коли мешканці підняли документи, виявили чимало порушень. Зокрема, недотримання дистанції розташування закладів подібного типу до житлової зони. Має бути 1 тис. м. А фактично – кілька десятків метрів. Дозволу від санепідемстанції про діяльність хоспісу – теж немає.

  • Буде хоспіс фактично в межу з людськими подвір’ями, – 20 м, не більше, - каже Антоніна Коваль. – Поруч – школа, садок. Про яке дотримання норм йдеться?

Люди кажуть, що «за» функціонування медзакладу. Але хочуть там госпіталь для військових, бо жодного такого в області нема. Пропонували це й облраді. Але, скаржаться, влада їх просто не чує. Люди думають, що вся справа у землі. Мовляв, місцина – у кількох км від Тернополя. Земля дорога. Не виключено, що хтось вже поклав на неї оком. Тому, припускають, селян просто ігнорують, не звертають уваги та їхні протести і відкриті листи, де люди просять хоча б винести їхні прохання на сесію.

Частина села повстала проти хоспісу. Люди намірились йти до кінця і вже звернулись до юристів та шукають підтримки тернопільських нардепів. Інша частина села – мовчить. Це здебільшого працівники закладу, або члени їхніх родин.

Читайте також: Пацієнти хоспісу – тільки онкохворі. Інфікованих не буде

Проте перша відступати не збирається. Примирити обидві частині та повернути спокій у село може обласна влада. Якби лишень вислухала людські побоювання. І відверто відповіла на всі питання. Скажімо, відповіді на питання щодо однієї з претензій – про   «інфекційність» пацієнтів», - журналіст з’ясував на місці того ж дня. Про те, що доживатимуть віку у хоспісі лишень онкохворі люди. Ні про який туберкульоз чи СНІД не йдеться, бо для таких хворих потрібні спеціальні заклади. Але ж якби хоч хтось це  пояснив людям…

Коментар

Євген ГРИЦИШИН, (59 р.), в.о. голови сільради с. Плотича:

  • На мою думку, колотнеча виникла, бо людям толком нічого не пояснили. Просто облрада, яка є власником приміщення і землі, прийняла рішення і поставила людей перед фактом. Після того, як частина мешканців виступила проти, наша сільрада прийняла рішення про відміну рішення облради, котре стосується облаштування хоспісу. Люди хочуть тут військовий госпіталь. Тим паче, що повноцінного медзакладу для військових в області нема. Але позиція облради: або хоспіс, або нічого - руїни з приміщення колишньої протитуберкульозної лікарні, яке давно потребує ремонту. Позиція наша проста: поважайте громаду та прислухайтесь до її думки. Нас поставили перед фактом. А люди не хочуть миритись з тим, що їх не чують. 

Читайте також: Щороку хоспісної допомоги потребує близько двох тисяч тернополян

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 На Великдень в Тернопільській області порядок охоронятимуть понад 600 правоохоронців play_circle_filled 21:00 6 травня у парку Сопільче проведуть гаївки 20:05 Що класти у кошик і що робити з пасками, які не з'їли: о. Олексій Філюк відповідає на ваші запитання 19:00 Тернопільщина втратила захисників Володимира Солтана, Володимира Попеля і Богдана Добрянського Від читача 17:08 Кіберполіція запустила проєкт "Чатові онлайн" 18:08 На Тернопільщині відкрили оновлений ізолятор тимчасового тримання 17:23 Допомога ЗСУ на Великдень: мер Тернополя Надал вчергове повіз захисникам на передову дрони, Великодні паски та військове спорядження (пресслужба Тернопільської міської ради) 17:03 Дезертира засудили до року дисциплінарного батальйону. Одразу — на передову? 16:00 Передчасно пішла у вічність медсестра-анестезист з 2-ї лікарні 15:03 На Театральному майдані збирають кошти на евакуаційний автомобіль для захисників photo_camera 14:15 Без яєць та молока, з ромом та журавлиною: блогери та господині Тернополя поділилися рецептами пасок 13:30 До смерті побив знайомого: підозрюють 36-річного тернополянина 13:03 На Страсну П'ятницю у храмах Тернополя провели обряди винесення Плащаниці: як усе відбувалося photo_camera 12:27 На Тернопільщині до 10 років ув’язнення засуджено батька, який зґвалтував неповнолітню дочку 12:03 Чи є черги у Тернополі до ТЦК та до коли чоловіки мають оновити дані 11:00 Дружина священника із Чорткова потребує допомоги на лікування 10:30 Понад тисячу дітей писанкували в рамках «Великодньої веселки» від «Контінентал» (новини компаній) 10:06 Митрополит Василій Семенюк омив ноги священникам photo_camera 09:30 У Теребовлі до Великодня облаштували святкові фотозони 09:05 На Тернопільщині 3-4 травня — надзвичайний рівень пожежної небезпеки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up