Історія із будівництвом тягнеться уже кілька років. Так, у 2014 році на ділянці у парку захотіли побудувати екоготель із заладом громадського харчування, люди не дали - влада нібито покаялась. Через два роки, у 2016 році, виявилося, що будуватимуть соціально-спортивний центр “Вулична академія” для спортивної організації. Але у документах йшлось про будівництво того ж таки готелю із закладом громадського харчування. Громадськість піднялась — роботи у 2017 призупинили, документи підправили. У квітні 2018 - роботи знову відновили.
До противників будівництва виходили і президент ФЗСФ “Діти+” Ярослав Несторович, для чиєї організації нібито і будують об'єкт. Його тернополяни буквально засипали питаннями щодо того, чому він “підписався” на скандальний об'єт, прикриваючись при цьому дітьми. Пояснення його аналогічні тим, які давав під час протестів у 2017 році: усі дозвільні документи є, парку не вирубують і взагалі проектом організація зайнялась у 2016. Розповів пан Несторович і про деякі зміни, що трапились з осені 2017 року. Зокрема, тепер чотирьохповерхове приміщення “Вуличної академії” не призначається, як планувалось раніше, суто для дівчат — футболісток і гандболісток, а й для хлопців-спортсменів. Бо, виявляється, спортсменок у необхідній кількості просто нема. А в самому приміщенні два поверхи будуть використовуватись таки як готель, однак для приїжджих команд спортсменів.
Після мирних акцій протесту, які нічого не змінювали, активісти приходили на сесії міськради. Протестувальники заявили, що справою уже займається прокуратура. Вони запропонували депутатам внести від свого імені на розгляд сесії проект рішення про заборону будівництва та скасування усіх попередніх рішень та дозволів, який перед виступом роздали усім народним обранцям у сесійній залі. Однак охочих серед депутатів – не знайшлося.
Ця забудова ставала все більш, і більш скандальною. На місці забудови у парку Нацвідродження навіть були побили одну з протестувальниць.
- Я гуляла з другом та дитиною в парку. А коли на територію паркової частини почали виїжджати бетономішалка і кран - я почала перешкоджати в'їзду техніки, -каже противниця будівництва Інна. - На місце приїхав заступник керівника тернопільської поліції Андрій Фірман, який почав казати, щоб я відійшла і не заважала роботі техніки. Як каже активістка, вона не збиралась відступати, дівчина сіла на шлагбаум, щоб перешкодити в'їзду. На місці був заступник керівника тернопільської поліції Андрій Фірман. Після цього пан Фірман почав її штовхати і вдарив шлагбаумом в живіт, - розповідає постраждала.
Згодом тітушки почали охороняти забудову у парку Нацвідроження. Кілька активістів прийшли в парк "Нацвідродження" в черговий раз, щоб зупинити незаконне будівництво. Але вантажівки починали завозити будівельні матеріали і розпочали будівництво. Забудовники прислали сюди кілька десятків молодих хлопців спортивної статури, які встрягають в сутички з активістами. За неофіційними даними, один день роботи тітушок коштував 800 гривень.
Але далі у активістів увірвався терпець, і протестувальники розпочали зносити огорожі забудови.
Спочатку активісти розібрали паркан і зайшли на територію будівництва. Пізніше забарикадували усі в’їзди до обє’кту. Поліція спершу їм не перешкоджала. А потім, коли активісти забарикадовували в’їзд, то поліцейські застосували до них сльозогінний газ. На місці було багато дітей. Всі кашляли, скаржались, що печуть очі.
- Ми будемо стояти до останнього, - кажуть протестувальники. - По-мирному забудовник не захотів все вирішити, тому ми перейшли до радикальних методів.
Активісти далі, і далі продовжували виходити на акції протесту із закликами повернути їм парк.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер