Першу безкоштовну пластичну операцію лікар Микола Никитюк зробив 30-річній Тетяні Федак зі Збаража. Вона все життя мріяла виправити набуту клаповухість правого вуха.
- Моє вушко з народження було нормальне. Але маленькою я постійно розгладжувала його, коли засинала, тому з’явилась така проблема, - розповідає Тетяна. - Про пластичну операцію я мріяла все життя, але у мене не було можливості її зробити. Потім я почула про проект Миколи Миколайовича і приїхала до нього на консультацію. Лікар мене запевнив, що операція безпечна, що це буде швидко, безболісно, не виб’є мене з робочого графіку, не потрібно буде госпіталізації. І ми домовилися про операцію.
Тетяна зізнається, що страху у неї не було. Єдине - трохи переживала, як відреагують рідні. Бо про операцію нікому не говорила. Розповіла про все вже, коли приїхала додому з пов’язкою. А от щодо результату, то хвилювань не було. Пацієнтка цілком довірилася лікареві.
- Операцію проводили під місцевою анестезією, болю я не відчувала, - розповідає Тетяна Федак. - Відчуття були цікаві, адже я могла чути все, що відбувається. Єдине, що трохи напружило, коли лікар сказав: ” incisio”, оскільки я медик, то знаю, що з латини це перекладається, як ”розріз”. Вже наступного дня після операції я вийшла на роботу, проте тиждень довелося ходити в пов’язці. Після анестезії я відчувала незначний біль, але це не потребувало знеболювальних. Я задоволена результатом. Я працюю косметологом і розумію наскільки важливо для жінки бути гарною. Тому ця операція додала мені впевненості в собі. Тепер я можу робити високі зачіски, які мені так подобаються. До речі, багато хто з моїх знайомих взагалі не знали про мою проблему і не помічали її, але для мене виправити цей недолік було дуже важливо.
Хто боїться зважитися на пластичну операцію, Тетяна радить: якщо є мрія, треба до неї йти.
- Я щаслива, що потрапила у цей проект, - каже жінка. - Дуже вдячна лікарю, що провів операцію безкоштовно. Коли я запитала його про кошти, він сказав, що не все в цьому світі вимірюється грошима.
Операція, яку провели Тетяні - отопластика або пластика вушних раковин.
- Що таке клаповухість? Це коли вухо відстає від голови більше норми. Норма - 30 градусів, все що далі в народі і в медицині називають клаповухістю, - пояснює пластичний хірург Микола Никитюк. - Є різні методики проведення таких операцій, ми обрали найбільш оптимальний варіант. Все було зроблено під місцевою анестезією, після операції пацієнтка кілька годин відпочила у палаті, щоб зійшов стрес та напруга, і пішла додому.
Нагадаємо, що благодійний проект "Промінь милосердя від центру хірургії одного дня” стартував у Тернополі наприкінці грудня минулого року. Започаткував проект пластичний хірург Микола Никитюк за підтримки медичного центру “Паракліт” і його власника Олега П'ятнички. Лікар Никитюк поставив собі ціль - прооперувати 10 пацієнтів, яких попередньо відібрав серед охочих змінити своє житя. Після публікації про старт проекту на сайті “20 хвилин” за два дні до лікаря звернулися більше 100 людей, яким потрібна пластична операція.
- Це дуже багато і ми оголосили, що етап відбору пацієнтів завершений. Зараз проект продовжується тим, що ми оперуємо пацієнтів, яких обрали і звітуємо перед громадськістю про зроблене у публікаціях та телепрограмі, - каже Микола Никитюк. - Не про всіх пацієнтів ми зможемо розповісти. Бо є такі, які проти розголосу і це їх право. Але ми всерівно їм допоможемо.
Лікар розповів про одну з операцій, яку проведе невдовзі. У пацієнта сильні опіки шкіри.
- Цей чоловік дуже сильно обгорів під час пожежі на роботі. Постараємося йому допомогти, - каже пластичний хірург.
Про цей та інші випадки Микола Никитюк обіцяє розповісти у наступних публікаціях “RIA плюс”.
Власник медичного центру "Паракліт" Олег П'ятничка додає, що благодійний проект вийшов на ще один, складніший рівень. До проекту долучаються фахівці Тернопільської комунальної міської лікарні №2.
- До нас звернулася пацієнтка, якій потрібна складна операція, яка потребує умов стаціонару. А також залучення не лише пластичного хірурга, а цілої команди лікарів, - каже пан П'ятничка. – Таку операцію ми невдовзі проведемо на базі міської лікарні №2. Дякуємо головному лікарю Віктору Кміті за розуміння та підтримку. Оскільки спільними зусиллями можна досягнути більшого.
Олег П'ятничка додає, що благодійний проект «Промінь милосердя від центру хірургії одного дня» дуже відповідальний, його підготовка тривала майже півроку і він з радістю підтримав його.
- Добрі справи треба підтримувати завжди, тим більше, якщо є така можливість, - каже лікар. - Цей проект - це покращення якості життя потребуючим людям. І ми щасливі, що можемо це зробити.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер