Центр стерилізації собак в Дичкові належить міській раді. Він розрахований орієнтовно на 50 собак, а там завжди є не менше 70-80 осіб, пояснює начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека.
- Дичків перенасичений, окрім того, що працівники виловлюють безпритульних собак на вулиці, часто ще й просто тернополяни їх підкидають у притулок, - розповідає пан Дейнека. - У цьому центрі утримуються не тільки тварини, які потребують стерилізації, але й такі, яких треба перетримати. Є яким провели стерилізацію, але вони, на жаль, залишились агресивними. І їх тримають, бо цих собак просто не можна випускати.
Як зазначає Юрій Дейнека, питанню безпритульних собак приділяють дуже мало уваги і є проблеми із облаштуванням центру стерилізації.
- Загалом на території центру зараз є понад 20 вольєрів, але їх недостатньо, - каже співрозмовник. - Вольєри, які є - збудовані 6-8 років тому, вже частково погнили та знаходяться не зовсім у задовільному стані. Тому потреба у створенні нових вольєрів - є нагальною.
Зараз проходить будівництво 14 нових вольєрів у Центрі стерилізації безпритульних тварин. Також працюють над вдосконаленням системи водопостачання.
- До кінця жовтня ми б мали завершити роботу, - каже пан Дейнека. - На цілий проєкт, вдосконалення умов у центрі стерилізації, потрібно орієнтовно 1, 5 мільйони. Але зараз виділено близько половини суми.
За даними системи електронних закупівель Prozorro будівництво проводить ФОП Флюнт Ігор Євгенович, вартість робіт – 565 105,00 грн. Завершити реконструкцію згідно договору мають до 25 грудня.
Читайте також: в яких умовах живуть собаки та які нагальні потреби центру.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер