- Що потрібно зробити, щоб бізнесмени не заставляли машинами житлові двори, - запитує мешканка будинку по вулиці Клима Савури, 8 Олена Іванчук. - У двір будинку неможливо заїхати з часу розбудови аптеки "Ромашка" по вул. Героїв Крут,13, а також магазину та салону краси. Від дев’ятої години ранку прибуває транспорт торгівельних агентів від аптеки та магазину, заїжджають вантажні машини, які перегороджують собою й так занадто вузький і аварійний виїзд із двору, доки розвантажуються.
Найбільше скупчення машин у час-пік, каже жінка. Мешканці будинку були б згодні, якби підприємці приїжджали протягом дня, а не під вечір.
– Найгірша ситуація - у вечірній час, - продовжує пані Іванчук. – Мешканці будинку повертаються з роботи. У них нема можливості припаркуватись у власному дворі, бо з 17.00 до 19.30 до аптеки з’їжджається найбільша кількість представників. Машини стоять на пішоходному проході до вул. Героїв Крут, підпираючи одна одну. Заїхавши у двір, немає де навіть розвернутись, щоб виїхати. Доводиться виїжджати з двору, здаючи назад. При цьому заїзд у двір і так аварійно-небезпечний - дуже обмежене бачення дороги з вулиці Савури. Зробили хоча б збори торгових працівників не в такий напружений час.
У ЖКГ пояснюють, що ставити машини на довгий час на прибудинковій території водії не мають права. Їх попереджають та машини евакуйовують, каже в. о. начальника управління ЖКГ в Тернопільській області Микола Лесів.
- Водії взагалі не можуть паркуватись біля чужих житлових будинків у нічний час, - каже пан Лесів. – Протягом дня їм ніхто не заборонить під’їхати до магазину чи аптеки і припаркувати авто. Але не можна робити там стоянки. Для цього мають бути спеціальні зупинки, визначені міською радою.
Перед тим, як підприємець отримує дозвіл на будівництво, він має впорядкувати благоустрій території, в тому числі парковку, кажуть у муніципальній міліції.
- Ставити машини під житлові будинки водії-підприємці мають право, - начальник муніципальної міліції Сергій Волков. – Узгодити питання парковки та стоянки вони повинні перед отриманням дозволу на будівництво магазину. Ми штрафуємо у випадку, якщо авто залишають на газонах чи клумбах із зеленими насадженнями. Наші працівники виїжджають на місце і в разі порушення складають адмінпротокол. Сума штрафу – від 340 до 1200 грн.
Притягнути водіїв до відповідальності можна також у випадку, якщо вони при паркуванні порушують правила дорожнього руху, пояснюють у Державтоінспекції.
- Водії, які під’їжджають до аптеки чи магазину, мають право паркуватись на прилеглій території,- каже начальник сектору профілактичної роботи обласної державтоінспекції Микола Лецкалюк. – Жителі можуть поставити знаки “Рух заборонено” , проте водії, які там працюють, можуть заїжджати під цей знак. Якщо вони порушують правила дорожнього руху при паркуванні, можуть отримати штраф від 255 до 340 грн.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер