Концентратори даватимуть сімейні лікарі. Коли це запрацює у Тернополі та де зараз можна взяти в оренду

Концентратори даватимуть сімейні лікарі. Коли це запрацює у Тернополі та де зараз можна взяти в оренду
  • У Міністерстві охорони здоров’я заявили про те, що планують закупити кисневі концентратори для первинної ланки медицини. Їх зможуть видавати сімейні лікарі пацієнтам з ковідом на дім.
  • Ми дізнались, коли це почне діяти у Тернополі та кому дійсно потрібен концентратор вдома.

Більшість хворих на коронавірус переносять інфекцію в легкій формі. Однак при середній та важкій формі хвороби можуть виникати проблеми з диханням. Сатурація (насичення крові киснем) падає нижче норми і знадобиться киснева підтримка через концентратор, централізовану подачу кисню чи навіть ШВЛ.

Якщо лікар бачить необхідність у кисневій терапії – направляє пацієнта на госпіталізацію, де є необхідне обладнання.

Закуплять концентратори для лікувань вдома

Про закупівлю концентраторів, які зможуть видавати сімейні лікарі на дім, повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

– Зараз закуповують концентратори для первинного рівня як обмінний фонд – які потім зможуть видавати пацієнтам, – сказав міністр. – Адже людину можуть виписати з лікарні з нормальною сатурацією, але вона потребуватиме кисневої терапії. Ці концентратори ми зможемо використовувати і після COVID.

За словами міністра, на ці потреби наразі виділили 693 млн грн. А скільки це в концентраторах? Наразі невідомо, які саме моделі та за яку ціну закуплять в МОЗ.

Ціни на таке обладнання є різні. Бюджетні коштують від 10 тисяч гривень. Однак вони малопотужні. Ціни на концентратори сягають і 100 тисяч гривень. В інтернет–магазинах ми знайшли концентратори різної потужності, які призначені для домашнього користування. Вони зазвичай можуть виділяти до 10 літрів кисню за хвилину.

Середня вартість концентратору з потужністю 10 л/хв – майже 50 тисяч гривень. Якщо взяти таку ціну, на виділені кошти зможуть придбати 13 860 концентраторів. Однак за яку ціну Держава закупить прилади – невідомо.

Що отримає Тернопільщина

А чи відомо вже щось на місцевому рівні? Скільки пацієнтів в області зможуть отримати концентратор на дім? Ми звернулися до директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Миколи Медвідя. Однак нам пояснили, що наразі ці питання вирішуються на рівні міністерства та обласного управління охорони здоров’я.

В управлінні охорони здоров’я Тернопільської ОДА розповіли – наразі ще не надходили розпорядження. Тож невідомо ні коли область отримає концентратори, ні в якій кількості, ні як їх видаватимуть пацієнтам.

– Про цю заяву міністра нам відомо, але ще немає ніяких розпоряджень, – розповіла прес-керівник Управління охорони здоров'я ТОДА  Світлана Гуменна. – Концентратори буде закупляти МОЗ і вже потім розприділятиме їх по регіонах, тобто нам не виділятимуть на це кошти і ми їх купувати не будемо. Ми не маємо інформації, скільки їх буде придбано загалом та скільки отримає область. Наразі ми очікуємо повідомлень з міністерства.

Багато пацієнтів цього потребують

Медики, які працюють з хворими на коронавірус, розповідають, що є пацієнти, які вже виписуються з лікарні з нормальним рівнем сатурації, однак їм не завадить ще певний час мати кисневу підтримку, для швидшого відновлення і повного одужання.

Відомий професор–інфекціоніст, доктор медичних наук та практикуючий лікар, який безпосередньо лікує хворих на коронавірус Василь Копча каже – концентратори це хороша річ, але не завжди їх можна застосувати вдома.

– Безперечно, такі випадки, коли люди вже виписалась, але киснева підтримка ще не завадить, є і доволі часто, але це не означає, що всім потрібен концентратор, – пояснює Василь Копча. – Це габаритний і дорогий прилад. Він споживає багато електроенергії. Але всі концентратори є малопотужними. Вони видобувають кисень з повітря. У залежності від потужності пристрою, рівень кисню, який він видобуває, різний. Але цього недостатньо, щоб підтримати достатню сатурацію, якщо у людини рівень кисню падає до 90 і нижче. Такі люди обов’язково потребують потужного потоку кисню, а це можливо забезпечити лише в умовах стаціонару. Тобто концентратор – це хороша річ, але не завжди в ньому є потреба.

Тому якщо у пацієнта низька сатурація крові – концентратором вдома вже не обійтись – треба госпіталізація.

Концентратор можна купити чи орендувати

Купити концентратор у Тернополі можна. Однак ціна на них висока. В інтернет–магазинах вона коливається від 15 до 25 тисяч гривень за прилад, який вироблятиме 5–7 л кисню за хвилину. У «Епіцентрі» знайшли найдешевшу пропозицію за 9,5 тисяч гривень. Найдорожчий концентратор – майже за 33 тис. гривень.

Читайте також:

Де взяти в оренду чи купити кисневий концентратор для лікування COVID вдома.

У інтернет–магазині «Розетка» є концентратори, вартістю від 8,5 до 129 тисяч гривень. Середня ціна – 13–25 тисяч гривень. 

Такі ж ціни і на платформі Prom. Є малопотужні бюджетні варіанти та концентратори за десятки тисяч гривень.

У Тернополі є пропозиції оренди. Ми знайшли оголошення від тернополян. Здають прилади подобово. Вартість – від 350 до 500 гривень за день. Якщо киснева підтримка потрібна протягом кількох днів, то дешевше взяти його в оренду, аніж купувати. В оголошеннях також вказують, що вам його можуть доставити додому.

Читайте також:

Майже всі рятувальники в області бажають щепитися. А чи вистачить всім вакцини?

Журналіст «20 хвилин» щепився від коронавірусу. Чи безпечно і які побічні реакції – розповідаємо, як є

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:01 У Тернополі відбудуться Наукові Пікніки 09:01 Готуємо з полуниці: салат, пиріг і лимонад 08:02 Сьогодні, 28 травня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити 21:01 У селі Смиківці сталася аварія: є потерпілі Від читача 11:05 В «Армії відновлення» на Тернопільщині - більше двох сотень безробітних 20:02 У яких випадках можуть припинити пільги на комуналку: роз'яснення ПФУ 19:00 Куди віддати непотрібний одяг у Тернополі: ми зібрали перелік адрес, де його приймають для потребуючих 18:00 Новий ресторан будують на «Циганці»: фото дня photo_camera 17:00 Тернопільська «Нива» вдома приймала «Металург»: чи допомогли рідні стіни 16:05 Пам'ятник загиблим воїнам Чортківської громади проєктуватиме відомий львівський архітектор 15:05 Укрзалізниця запроваджує новий графік руху поїздів на літній сезон — які потяги йтимуть через Тернопільщину 14:07 Картини художника з Тернопільщини Олега Шупляка вдруге прикрасили монети НБУ 13:01 У Тернополі навчатимуть, як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 12:10 У Тернополі молилися за Віталія Дереха: рідні та друзі вшанували пам'ять журналіста і Воїна photo_camera 11:01 Акваторію Тернопільського ставу готують до купального сезону
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up