Літак має прибути до міста Ухань 19 лютого о 22:00 за місцевим часом - це 14.00 за Києвом.
Літак спеціального рейсу, на якому евакуюватимуть громадян України та іноземних держав із міста Ухань у Китаї, вилетів із Міжнародного аеропорту "Бориспіль".
Цей рейс передбачає зупинку в місті Нур-Султан, Казахстан, для зміни екіпажу. Згідно з планом, літак прибуде до міста Ухань 19 лютого о 22:00 за місцевим часом, повідомляє МОЗ України
Як зазначив глава уряду Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі, літак має прибути до міста Ухань 19 лютого о 22:00 за місцевим часом (приблизно о 14:00 за Києвом).
Раніше УНІАН повідомляв, що виліт літака для евакуації громадян України з китайського Уханя, де зафіксовано спалах коронавірусу COVID-19, запланований на 2:50 19 лютого.
Рейс PQ 7301 здійснює авіакомпанія SkyUp на літаку Boeing 737-800.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України виділив 4,5 млн грн з резервного фонду держбюджету на евакуацію українців із зони розповсюдження коронавірусу в Китаї.
В МОЗ заявили, що евакуації підлягають лише ті, хто не має симптомів гострої респіраторної інфекції.
Евакуйованих громадян України помістять на обсервацію мінімум на 14 днів.
До слова, 19 лютого 2020 року об 11.00 годині скликали тринадцяту сесію Тернопільської обласної ради шостого скликання.
"Враховуючи пропозицію уповноважених представників депутатських фракцій у Тернопільській обласній раді, на розгляд тринадцятої сесії винести питання «Про напружену ситуацію, що складається в Тернопільській області через інформацію, яка набула поширення 17 лютого 2020 року, стосовно намірів Уряду України розмістити на території Тернопільської області в селі Конопківка Теребовлянського району в санаторії «Медобори» близько 100 осіб, евакуйованих із Китаю», йдеться у розпорядженні голови обласної ради.
А ще раніше, 17 лютого, міський голова Сергій Надал звертався до голів Тернопільської ОДА та обласної ради щодо запобігання розміщення осіб, евакуйованих з Китаю, в санаторій «Медобори».
«Інфекційні відділення міських лікувальних закладів - лікарні швидкої допомоги та дитячої комунальної лікарні, які визначені госпітальними базовими закладами для надання медичної допомоги особам, не готові до надання повноцінної медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку нового коронавірусу 2019-nCoV, - зазначається у зверненні.
Читайте також В ОДА та поліції прокоментували можливе прибуття на Тернопільщину евакуйованих з Китаю українців
Нагадаємо, у санаторії «Медобори», що в селі Конопківка Теребовлянського району, можуть розмістити близько 100 евакуйованих людей з Китайської Народної Республіки, де зараз епідемія коронавірусної хвороби. Директор закладу розповів про те, які умови готові забезпечити гостям.
Селяни готові чергувати тижнями, поки не будуть впевнені, що у «Медобори» не привезуть людей з Китаю.
Станом на минулу добу "офіційного підтвердження про приїзд евакуйованих з Китаю людей на територію Тернопільської області немає!" - повідомляв на своїй сторінці у соцмережі голова ОДА Ігор Сопель.
Чи справді на Тернопільщину привезуть людей, евакуйованих із Китаю, у прес-службі головного управління Нацполіції в області запевнили, що офіційної інформації про це не отримували.
А тим часом ситуація у селі Микулинці залишається напруженою. Місцеві, коли дізналися, що в санаторії «Медобори» можуть розмістити близько сотні людей, які перебували у Китаї, забили на сполох. Для того, щоб до них не привезли людей, серед яких може бути і носій вірусу, жителі район зараз по черзі чергують біля дороги, яка веде до санаторію.
При необхідності готові навіть заблокувати рух транспорту на трасах.
- Ми були тут всю ніч і продовжимо стояти, - каже одна з жительок селища пані Оксана. – Ми не дозволимо, щоб до нас привезли людей, які можуть бути хворі. Це небезпечно для усіх нас.
Селяни готові чергувати тижнями, поки не будуть впевнені, що у «Медобори» не привезуть людей з Китаю.
- До санаторію від нашого «блок-посту» - два кілометри, а поруч з самим санаторієм є житлові будинки, - каже один з селян пан Роман. – Ми будемо стояти до тих пір, поки для розміщення людей з Китаю не знайдуть підходяще місце. Є інформація, що борт з людьми прибуде 20-го лютого. Нам нічого не пояснюють, а ставлять перед фактом. Нічого і не підтверджують, і не спростовують. Ми не знаємо, чи справді до нас привезуть цих людей, але на слово нікому вірити не збираємося.
Читайте також Чи є в санаторії "Медобори" умови, аби прийняти людей з Китаю
Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами, повідомляє Центр громадського здоров'я.
Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м, хоча деякі науковці допускають можливість передавання (за певних умов) до 2 м.
Повітряним шляхом віруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки (діаметром до 5 мкм), які безперешкодно можуть потрапляти в альвеоли та бронхіоли (нижні дихальні шляхи). Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних умов — наприклад, під час процедур з утворенням аерозолю. До таких належать лише медичні процедури — бронхоскопія, інтубація трахеї, санація трахеобронхіального дерева у хворого, що перебуває на штучній вентиляції легень, тощо. Тому для більшості населення такий шлях не страшний.
1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.
2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
Миття рук з милом:
Обробка рук спиртовмісним антисептиком:
3. Уникайте скупчення людей.
4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
5. Використовуйте захисну маску:
Використовуйте маску правильно:
Відповідно до рекомендацій ВООЗ та CDC, у разі виявлення збудника із невідомими або недостатньо відомими властивостями, передусім шляхами передавання та інфікування, медичні працівники мають використовувати засоби індивідуального захисту для недопущення інфікування всіма шляхами (контактним, крапельним та повітряним).
Будьте здорові та не піддавайтеся на маніпуляції!
Станом на 19 лютого 2020 року у світі зареєстровано 75 199 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2012- летальні. Одужало вже 14 675 осіб. В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано, повідомляє МОЗ України.
Як повідомляв Укрінформ, за результатами останнього найбільшого дослідження китайських медиків, більш ніж 80% із досліджених 70 тисяч випадків коронавірусу Covid-19 – м’які, а найбільший ризик коронавірус становить для літніх та хворих людей. Окрім цього, експерти вказують на підвищений ризик для медичних працівників – увагу на це звернули після того, як у вівторок від коронавірусу помер 51-річний директор госпіталю міста Ухань у провінції Хубей (епіцентр нової хвороби).
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 39 від 27 вересня 2023
Читати номер
ПростоЛюблюУкраїну.
Іван Тлумацький
саша
Хтось
Хтось2 reply Хтось