- Циферблати будуть "дивитися", як і в давнину, на вулицю Сагайдачного, у бік магазину «Молоко» і до майдану Волі, - розповідає ініціатор відновлення годинника, шеф-редактор газети «У кожен дім» і громадський активіст Вадим Перець.
Єдине, чим відрізнятимуться усі три циферблати від колишніх, це те, що у давнину вони були чорні, а зараз - білі, і матимуть ще й нічну підсвітку. Діаметр їх буде по 160 сантиметрів.
Задум відновити годинник, за словами пана Перця, виник декілька років тому.
- Спочатку ми встановили механізм відтворення звуку курантів, заворожуючий передзвін яких городяни змогли вже оцінити. Втілення задуму з годинником довелося відкласти через події в Україні. Ми спрямовували значні ресурси на допомогу армії, - продовжує тернополянин. – Великдень це світле свято, і саме до нього ми вирішили остаточно відновити міські куранти. Годинник виготовляє польська фірма, яка працює на ринку з 1973 року.
Це фірма Druch Bells & Clocks. До речі, вона була генеральним виконавцем автоматики до дзвону «Святий Іван Павло ІІ» у Королівській Катедрі на Вавелі у Кракові.
- Наш задум благословив митрополит Василь Семенюк, говорить пан Перець.
Усі нюанси робіт погодили з відповідними службами.
- Користуючись нагодою, я хотів би розпочати загальноміську дискусію про те, як нам відновлювати ті пам'ятки міста які були втрачені, та як вберегти від знищення те, що залишилося, - підсумовує Вадим Перець.
Довідка
Годинник на вежі домініканського собору, теперішньої Архикатедри, повідомляв тернополянам про час уже у ХІХ столітті. Його знищили під час Другої світової війни, коли радянські вояки з гармат обстріляли фасад храму.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер