Все більше і більше тернополян пересідають на велосипеди. І це прекрасно! Проте, аби бути в безпеці та вберегти себе від неприємностей за кермом велосипеда, початківцям варто звернути увагу на деякі правила.
Якщо тільки починаєте кататися на велосипеді, найголовніше не боятися, радить екс-голова асоціації велосипедистів Тернополя Ольга Звенигородська.
- Треба бути впевненими, їхати помало, вивчати дорогу і згодом все стане просто та зрозуміло, - каже вона.
Пані Ольга нагадує, що велосипедист — повноцінний учасник дорожнього руху. Тому знати всі правила потрібно обов'язково. Слід пам'ятати, що їхати дорогою на велосипедах можна особам, яким виповнилося 14-років. Діти можуть їздити тротуарами. Не можна кататися у навушниках, під час руху триматися за інший транспорт, їздити не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей.
- Велосипед має бути видимий для іншого транспорту, - каже Ольга Звенигородська. - Тому на ньому мають бути світловідбивні знаки і фари спереду та позаду. На кермі – дзвіночок.
Якщо ви початківець, бажано кататися в парках чи малолюдних зонах, радить велосипедистка. Головне не заважати нікому.
- В ідеалі мали б бути велодоріжки, тоді велосипедисти не перешкоджали б пішоходам, - каже вона. – На жаль, Тернопіль лише йде до цього.
Треба подбати і про дрес-код велосипедиста.
- Найкраще одягати велоодяг, - радить Ольга Звенигородська. - Він найзручніший, пошитий зі спеціальної тканини, яка вбирає вологу та утримує тепло. Окрім того, велофутболка має задовжену задню частину, щоб захистити спину від вітру. Бажано також одягати велоштани чи шорти. Джинси на велосипед — не найкращий варіант, бо вони вузькі та сковують рухи. Не підійдуть також широкі внизу штани, адже ланцюг може зажувати штанку і травмувати ногу.
У велосипедиста має бути і шолом. Він врятує від травми голови під час падіння. Не треба забувати про сонцезахисні окуляри та рукавички. Зручним має бути взуття. Бажано, щоб його підошва не була гладкою, вона має зачіпатися за педаль. Підійдуть кросівки, але в жодному разі не балетки. Взуття на підборах теж не годиться.
Читайте також Пересіли на велосипеди: їх продають і по 2, по 120 тисяч. Де купити під час карантину
Варто подбати і про безпеку самого ровера, продовжує велосипедистка. На ньому має бути надійний замок.
- Зараз велосипеди так часто крадуть, тому найкраще його зберігати вдома чи в гаражі, - каже співрозмовниця. - Траплялися випадки, що ровери викрадали навіть з балконів. До слова, варто переписати номер рами, тоді у разі викрадення велосипед буде легше знайти.
І наостанок, якщо ви вирішили купити велосипед – не економте на ньому. Ольга Звенигородська – велосипедист із 8-річним стажем. І вона каже, що змінила п'ять велосипедів. Починала з дешевшого і прямувала до дорожчого.
- Дорожчий ровер себе виправдовує, адже він набагато якісніший і служить довше, - каже жінка.
До речі, про вимоги до велосипедистів можна прочитати у пункті № 6 Правил дорожнього руху.
Маєте поради, як швидше навчитися їздити на велосипеді чи хочете написати про свій досвід - пишіть у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
.
С Днём Рождения Нашего Товарища ЛЕНИНА !!!
Богдан Богданович reply .