По-справжньому романтичну, спокійну й невимушену атмосферу створити непросто. Найкраще цьому сприяє тьмяне освітлення й мерехтіння вогню. Ідеальний варіант, звичайно, камін із "живим" багаттям чи хоча б його електричні аналоги з реалістичною імітацією. Перший з них поширений, здебільшого, у приватних садибах, а другий трапляється нечасто, бо ж українці – люди практичні й не готові переплачувати за мерехтіння.
То ж оптимальним варіантом для романтики й хорошого настрою загалом можна вважати свічки. Їхнє полум'я рівномірне, спокійне, казкове... Недарма ж філософи кажуть, що людина не втомлюється споглядати, як тече вода та як горить вогонь. До слова, ще є третій, жартівливий варіант: "Людина не втомлюється дивитися, як працює інша людина"...
Ще краще і більш романтично про полум'я та свічку пишуть поети... Мабуть, кожен пригадує слова: "Свеча горела на столе, свеча горела. На озарённый потолок ложились тени – скрещенья рук, скрещенья ног, судьбы скрещенья".
– Такі свічки, думаю, виготовити можна й самому, – каже тернополянка Вікторія Страгуш. – Але якось ніколи руки не доходили. Та й нескладну роботу, якщо не знати технології, можна завалити. Тому, зазвичай, купую. Коштує така свічка приблизно 30-50 гривень.
Читачка не помилилась: процес не важкий, але потребує часу. Крім того, на свічках, зроблених власноруч, ще й зекономити можна.
Для роботи необхідно: білі свічки (15 штук) – 38 грн, харчові барвники й ароматизатори – 12 грн, засушені або живі квіти, форма для свічок (можна використати будь-які підручні термостійкі ємності).
Аби виготовити дві декоративні свічки, я використала 15 звичайних білих. Усе залежить від бажаних розмірів виробу: що вони менші, то менше сировини витратите. До слова, велика свіча значно красивіша й горить довше.
Акуратно надрізаємо свічки, ділимо їх на шматочки, щоб не пошкодити ґніт (шнур, котрий усередині свічки – авт.). Його ми використаємо для наших нових свічок. Нарізані шматочки парафіну, складаємо в невелику посудину й розтоплюємо на водяній бані. Тобто ємність з парафіном повинна бути не на вогні, а в іншій ємності з водою, яка підігрівається. Коли парафін стане повністю рідким і прозорим, додаємо харчовий барвник та ароматизатор. Ретельно перемішуємо. Фіксуємо ґніт посередині форми для свічки. Формою мені слугує жерстяна банка з-під оливок. Заливаємо отриману рідину в цю форму для свічки й залишаємо остигати. Остигаючи, парафін осідає, тому його треба доливати до потрібних вам розмірів (бажаної висоти).
Вийнявши остиглу свічку з форми, беремося її декорувати. Для цього можна використовувати як живі, так і засушені квіти чи трави. Нагріваємо ложку над свічкою чи газовою плитою, торкаємося нею того місця, куди плануємо "наклеювати" сушені чи живі квіти. Декоруємо ними свічку. Згодом занурюємо її в розтоплений парафін. Можна цей процес повторити кілька разів – тоді квіти будуть видаватися втопленими у свічці.
Для роботи необхідно: білі свічки, харчовий барвник, ароматизатор, засушені або живі квіти, форма для свічки
Нарізані шматочки парафіну складаємо в невелику посудину й розтоплюємо на водяній бані
Фіксуємо ґніт посередині форми. Заливаємо в неї отриману рідину й залишаємо остигати
Нагріваємо ложку над свічкою чи газовою плитою, торкаємося нею того місця, куди плануємо "наклеювати" сушені чи живі квіти. Декоруємо ними свічку. Згодом занурюємо її в розтоплений парафін
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер