Партнер рубрики Події

Якщо підліток скоїв самогубство, то у цьому винні у першу чергу батьки

Якщо підліток скоїв самогубство, то у цьому винні у першу чергу батьки
  • Припиніть шукати собі виправдання: хто винен, що комп’ютер став ріднішим за Вас.
  • Основною причиною вступу до суіцидальних груп є брак уваги з боку батьків, рідних, друзів та незадоволеність основної потреби підліткового віку – потреби у спілкуванні.

Навіть добротно одягнена, нагодована, матеріально забезпечена, але позбавлена можливості достаньо часу бути поруч та спілкуватися із батьками на теми, які цікавлять саме її, дитина почуває себе непотрібною, некоханою, переконана кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ТНПУ ім. В.Гнатюка Ірина Чорна.

  • Основною причиною вступу до суіцидальних груп є брак уваги з боку батьків, рідних, друзів та незадоволеність основної потреби підліткового віку – потреби у спілкуванні, - пояснила Ірина Чорна. - Це прозвучить жорстоко, але якщо підліток скоїв самогубство, то у цьому винні у першу чергу батьки, а потім уже різного роду соціально-психологічні фактори.

Нагадаємо, останнім часом набули популярності «Море китів» - групи у соцмережах, в яких кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубства. Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Аби перемогти – потрібно пройти 50 рівнів. На кожному – своє завдання. Фіналісти – на 50 рівні – мають обірвати власне життя.
Дитина потребує батьківської уваги, любові, поваги та особистісного визнання. Якщо ж батьки не здатні цього забезпечити, тоді дитина задовольняє свою потребу у соціальних мережах через спілкування у групах, переконана психолог.

- Із власної психологічної практики знаю, що вже після першого питання батьки починають шукати собі виправдання: «я гроші заробляю», «я їх годую, вдягаю, лікую, що ще треба?», «у мене важка робота мені потрібно з друзями розслабитись», «городи, худоба, господарка, нема часу на балачки», - каже Ірина Чорна. - На решту запитань відповідь можуть дати лише одиниці.

Відео дня

Навіть добротно одягнена, нагодована, матеріально забезпечена, але позбавлена можливості  достаньо часу бути поруч та спілкуватися із батьками на теми, які цікавлять саме її, дитина почуває себе непотрібною, некоханою. А якщо й незадовольняється ще й потреба у спілкуванні з ровесниками, тоді підліток шукає задоволення цієї потреби у соцмережах, в яких на неї уже чатують різного характеру спокуси та загрози. Дорогі батьки, доки не пізно, припиніть шукати собі виправдання і задумайтеся, хто винен у тому, що комп’ютер став для дитини ріднішим за Вас?

  • Опираючись на знання психології особистості, адміністратори групи «Море китов» у соцмережах, використовують маніпулятивні технології, прийоми нейролінгвістичного програмування (кодування психіки) із метою довести особистість до суїциду, - пояснила Ірина Чорна. - Як фахівець констатую: дана методика доведення до суїциду розроблена майже бездоганно.

Ступінь ризику, що людина із особистісними проблемами, розладами, яка вступить у діалог з адміністратором,  буде доведена до суїциду дуже високий, каже психолог. Сотні підлітків учасників групи «Море китов» уже пішли з життя шляхом самогубства.  Технологія, яку використовують адміністратори  даного аканту є очевидною для кожного фахового психолога та згідно професійної етики, не розкриватиму її механізмів, оскільки ця інформація має потенційну соціальну загрозу.

- Окрім того, соціальні мережі безкарно рясніють життєво небезпечною інформацією, пропозиціями та закликами до самогубства, вбивства на замовлення, - каже Ірина Чорна. - Нездоровий ажіотаж ЗМІ навколо самогубств - фото, відео, докладний опис, - також можуть надихнути емоційно вразливих людей на аналогічні вчинки. В психології цей феномен називається «соціальним інфікуванням».

- Найефективнішим методом боротьби з підлітковим суїцидом, звісно, є заходи на випередження проблеми, - каже Ірина Чорна. - Профілактикою суїцидів займаються психологи, педагоги засобами просвітницьких заходів.

Зокрема, студенти психологи ТНПУ імені В.Гнатюка щорічно у рамках соціально-просвітницького проекту «Твоє здоров’я-здоров’я нації» проводять уроки-бесіди з профілактики девіантної поведінки у тому числі суїциду, інтернет залежності, ігроманії, алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління і тд.. Школярам у доступній формі, з врахуванням вікових особливостей пояснюють механізми впливу на психіку, шкоду для здоров’я та життя негативних факторів, дають практичні рекомендації. Проте, якщо дитина уже потрапила в тенета залежності, потрібно негайно звернутися до психолога за кваліфікованою допомогою. Для цього у  кожній школі є практичний психолог, у особливо складних випадках  можна звернутися за допомогою на  кафедру практичної психології ТНПУ ім. В. Гатюка.

  • Якщо дитина, коли Ви заходите в кімнату, переключає «вікно» у коп’ютері, користується інтернетом у нічний час, стала дратівливою, або ж мовчазною, замкнутою - звертайтеся за допомогою до психолога, - радить Ірина Чорна.

Часто, намагаючись заробити гроші, щоб забезпечити гідне життя для своїх дітей, батьки так захоплюються цим процесом, що забувають жити та забувають про самих дітей.

Батьки, запитайте себе:

- Скільки часу в день я проводжу з дитиною?

- Скільки часу в день я розмовляю  з дитиною на теми, які цікавлять її?

- Чи знаю сферу інтересів своєї дитини і чи можу бути цікавим співрозмовником на ці теми?

- Чи знаю які здібності у моєї дитини і чи створюю сприятливі умови для їх розвитку?

- Чи знаю я, що хвилює мою дитину?

-Чи навчаю свою дитину як вирішувати життєві проблеми?

Читайте також Синій кит: Гра за 50 кроків до смерті
В області випадків самогубств дітей, які були учасниками «груп смерті», не фіксували
Серед підлітків набувають популярності ігри, які калічать і вбивають
 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 У місті на Тернопільщині відновили дзвін старовинного годинника на ратуші 20:00 На вулиці Батьківського двоє тернополян зробили стихійне сміттєзвалище — як відповідатимуть 19:03 Через обмеження тепер затори: чи ремонтуватимуть аварійний міст біля технічного університету photo_camera 18:25 У Тернополі розшукують молоду жінку Від читача 22:29 Тумба Кварцит 110 18:00 Сенатору США, який має чортківське коріння, присвоїли звання «Почесний громадянин Чорткова» 17:00 У Тернополі презентували інформаційно-координаційну платформу для ВПО 16:00 Поліція розшукує 52-річного тернополянина 15:10 Україна повернула тіла 140 полеглих захисників 14:37 У Тернополі 26-27 квітня ремонтують дороги: перелік адрес 14:03 На Київській зіштовхнулися автівки: постраждала жінка 13:35 Мешканці ОСББ закупили за власні кошти дрони для тернопільських військових 12:51 Близько 500 жителів Тернопільщини отримали щеплення у рамках Всесвітнього тижня імунізації 11:52 У Тернополі запалили свічки пам'яті про жертв Чорнобильської катастрофи 11:35 ДТП на дорозі Тернопіль-Ланівці: травмовані водій та дитина 11:03 «На щиті» повертається до рідного дому солдат Володимир Огородник 10:10 У графік зупинки котелень у Тернополі внесли зміни 09:50 Святковий гастрономічний рай на Великодні свята від мережі магазинів «Смаколик» (новини компаній) 09:30 У Тернополі відбудеться марафон з писанкарства 09:01 26 квітня відключать газ в центрі Тернополя
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up