Із заборонених до вилову риб у річках і водоймах Тернопільщини живуть 10 видів.
- Так, до Червоної книги занесений карась золотий, - каже провідний іхтіолог Інна Гоч (31 р.). - Від сріблястого карася він відрізняється меншими розмірами та округлою формою. А луска у нього має золотисто-коричневий відлив.
Максимальна вага золотого карася рідко перевищує 200-250 грамів.
- Золотий карась є аборигенним видом, який жив у наших водоймах давно, - розповідає пані Гоч. - А коли у ставках і річках розселився срібний карась, то почав витісняти золотого з його місць проживання. Адже срібний краще пристосовується до різних умов.
Тернопільським рибалкам золотий карась не траплявся вже близько п'яти років ні у ставках, ні у водоймах.
- Про те, що він занесений до Червоної книги, я не чув, - розповідає член товариства мисливців і рибалок Олександр Калиняк (39 р.). - Але в мій улов ця риба вже не потрапляла давно, напевне, близько п'яти років.
Колись цей вид водився навіть у річці Серет, зауважує пан Калиняк. Розрізнити золотого та срібного карася зовсім не важко, каже рибалка.
- Взагалі рибалю більше 20-ти років. Тому добре розбираюсь у видах риб, - каже чоловік. - Але розрізнити ці види може навіть рибалка без великого досвіду, бо занесений до Червоної книги України карась має дійсно майже золотий колір.
Якби золотий карась потрапив на гачок пана Калиняка, то він, як запевняє, випустив би рибу назад у воду.
Довідка
До Червоної книги України занесені риби, які живуть у наших водоймах: ялинь (всі види), гольян озерний, мурена звичайна, минь, йорш, чоп.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер