Коли журналісти поцікавились деталями та обставинами, за яких відмовили у наданні меддопомоги, вона лишень повторила фразу: «Відмовляють. І не нам одним».
Журналісти перевірили інформацію в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації та в керівництва Університетської лікарні. В обох структурах повідомлення читачки спростували. І запевнили: кошти на ці потреби виділені в повному об’ємі. Всі, хто потребують, гемодіаліз отримують. Більше того, іногородніх навіть забезпечують транспортом.
Шоковані заявою читачки і в Університетській лікарні. Кажуть, на Тернопільщині 190 пацієнтів, які отримують гемодіаліз. Жодному не відмовили.
Ані до Василя Бліхара, ані до завідуючої Центру гемодіалізу ніхто зі скаргами не звертався.
Навіть емігрантам, які проживають за кордоном, але приїжджають на Тернопільщину, допомагають. Щоправда, такі пацієнти самі мають подбати про розхідні матеріали. Це – міжнародна практика, яку застосовують і на Тернопільщині, запевнив головний лікар.
Якщо пацієнти в районах – їх транспортують до центру гемодіалізу за кошти районної ради і територіальних громад, - каже Василь Бліхар. – Пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі, важко психологічно. Тричі на тиждень вони змушені проходити цю процедуру. Ці дні фактично випадають з життя. Але вони поводяться адекватно і є нашими партнерами в лікуванні. Тому повідомлення читача нічим іншим, як провокацією, я пояснити не можу.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер