— Заняття танцями дозволяє пережити та відчути ті емоції, які зазвичай у повсякденні “зажаті”, — пояснює практикуючий психолог Наталя Гаєвська. — Це як позитивні емоції — радість, гордість, так і негативні, наприклад, смуток, невпевненість. Саме через танець це все можна виплеснути назовні.
Відкритися і радіти
Переважно на танці йдуть люди-кінестетики, тобто ті, які сприймають життя дотиками, продовжує психолог. Їм важливо вивчати та виражати себе за допомогою тіла.
— Важливе значення має і темперамент людини, — додає вона. — Спокійним підійде класика. Зате темпераментним — латина.
Якщо дитина хоче займатися танцями, батькам варто її підтримати, але змушувати до вибору не слід.
— Буває, батьки у дитинстві хотіли навчитися танцювати, але не мали змоги. Тепер вони хочуть реалізувати свої нездійснені бажання у дітях. Також малечу часто ведуть на танці, бо це — статусно, це як спосіб самовираження для батьків, — пояснює фахівець. — Але не можна змушувати малечу робити те, що їй не подобається.
Танцями, як каже психолог, можна вилікувати ряд психологічних проблем: невміння виражати емоції, невпевненість у собі, проблему самовираження та розуміння себе.
— Саме завдяки танцям людина може навчитися виражати свої емоції, зрозуміє себе і якщо зробить висновки, то позбудеться емоційних проблем, — додає Наталя Гаєвська.
Танці також можна використати як діагностику себе. Наприклад, людина — спокійна, але їй хочеться експресії. Тоді їй варто задуматися. Можливо, вона потребує змін і стоїть на порозі нового життя?
Важливий момент: які саме танці цікавлять людину — парні чи одиночні. До прикладу, після розлучення людина може виразити свій смуток через останні.
— Парні танці спонукають заново вивчити партнера, — говорить пані Гаєвська. — Пара, яка у повсякденному житті конфліктує, під час танцю може знайти взаєморозуміння і пережити оновлення взаємин. Те, чого в повсякденні у них немає.
Допоможуть танці і тим, хто вагається — розривати стосунки чи ні. Жінка, наприклад, може стати у пару до танцю з іншим партнером. Тоді, за словами психолога, їй буде легше переносити розлучення. Вона зрозуміє, що розривати стосунки не так болісно, як здається.
Танці омолоджують усіх
Танцювати варто людям будь-якого віку, каже кандидат наук, асистент кафедри медичної реабілітації та спортивної медицини медуніверситету Наталя Давибіда.
— Питання лише в тому, які саме танці обрати — класичні, сучасні чи аеробіку. Останні підійдуть школярам і студентам, але протипоказані людям старшого покоління, бо аеробіка дає велике навантаження на організм, — пояснює медик. — Повільні танці більше підійдуть людям середнього і старшого віку. Натомість інтенсивні швидкі — молоді.
Загалом, за словами медика, заняття танцями корисне для організму людини, адже змушує працювати всі групи м’язів і покращує кровообіг у судинах. Відповідно, усі нервові закінчення і внутрішні органи — серце, печінка, всі клітини організму насичуються поживними речовинами. Крім того, танці покращують дихання і зміцнюють скелет.
— Тож такі заняття омолоджують організм. Людина стає спокійнішою, розслабленішою, оздоровлюється, — каже медик. — Тому ми рекомендуємо танцювати всім!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер