На що вистачає молодій сім’ї державної допомоги

На що вистачає молодій сім’ї державної допомоги

Сьогодні державної виплати при народженні дитини українським сім’ям не вистачає навіть на банальні підгузки. Тернопільські матері обурені тим, що урядовці починають економити в першу чергу в тих секторах, в яких би не мали б.

Економічна ситуація в країні така, що сьогодні будь-які фінансові виплати від держави є вагомою складовою сімейного бюджету тої чи іншої тернопільської сім’ї, тим більше, якщо це є виплати при народженні дитини. Тернополянки кажуть, що витрати на дитину, особливо в перші тижні життя, в декілька разів перевищують державну допомогу при народженні дитини. Більше того, саме оформлення цієї допомоги є дещо непродуманим, оскільки мати після народження повинна персонально заповнити та принести усі документи на цю виплату. «RIA полюс» з’ясувала у тернопільських матерів на що їм вистачає державної підтримки.

На харчування та підгузки 3500 грн
Про свої витрати на дітей розповідає щаслива мати двійняток Світлана Кривокульська. Тернополянка каже, що найбільші витрати були в перші місяці життя її малюків. Лише на підгузники та харчування вони з чоловіком Любомиром витрачають понад 3500 грн. До прикладу, банка дитячого харчування коштує 180 грн, цієї кількості малюкам вистачає лише на два дні, тобто в місяць це майже 2200 грн.

 • Моїм синочкам грудного молока недостатньо, тому для того аби вони були ситі та здорові, я їх догодовую дитячими сумішами, – каже Світлана.

Мати розповідає й те, що держава їхній сім’ї нараховує 1700 грн. допомоги. Це краще ніж нічого, але цього катастрофічно мало для двох дітей. На дитячі речі сім’я Кривокульських коштів не затрачає, оскільки друзі та знайомі їх виручають. Щодо візочка, то його придбали за 1600 грн в дитячому комісійному, оскільки новий візок для двійнят коштує досить дорого.

Світлана також розповідає про діяльність соцслужби, а саме, що при здачі документів вона повинна була персонально принести усі документи в тернопільське управління соціальної політики.

 • Коли ти народила дитину, як ти можеш фізично позбирати всі ці довідки, та персонально принести їх у соцслужбу, – каже вона. – Мої хлопці народилися в лютому, я змогла лише в березні цими довідками зайнятися, а виплати кошти мені нарахували, аж в квітні.

Однак, не дивлячись на це, кошти вчасно Світлані нараховують, тут нарікань в неї немає.

Майже 20 тис. грн. за перший місяць

 • Якщо мене кесерили, наша сім’я живе досить далеко від тернопільського управління соцполітики і мені справді було фізично важко персонально прийти в управління аби принести усі відповідні документи на цю виплату, то чого мій чоловік не може за мене принести в управління ці документи, – розповідає Любов Мала.– Наша сім’я при здачі документів втратили понад два місця через цю вимогу.

Як каже тернополянка, не дивлячись на те, що пологи в Україні є безкоштовними, медперсонал попросив її компенсувати усі поточні витрати, які склали близько 5000 грн. Також пані Любов розповідає те, що коли вона лежала у пологовому після операції майже два тижні, з медперсоналу її ніхто нічого не розказав, що вона має користуватися молоковідсмоктувачем, оскільки в іншому випадку в неї будуть ґулі та запалення, що і сталося. Цілих два тижні тернополянку відвідували масажисти, які за свої послуги брали по 100 грн.

 • Витрати сім’ї, особливо в перші тижні життя малюка, досить суттєві, – каже вона. – Я коли була ще вагітною, то переконувала себе в тому, що я своїй дитині підгузників купувати взагалі не буду. Однак коли народився син, я швидко зрозуміла, що це незамінна річ як для малюків так і для їх матерів.

За один місяць лише на підгузники сім’я Любові витрачає майже 800 грн. А якщо порахувати ще й інші засоби гігієни – креми, олійки, вологі серветки, ватні палички тощо, то кінцева сума буде далеко за 1500 грн.

 • Також багато коштів наша сім’я витрачає на одежу для нашого малюка, це приблизно 400-600 грн. в місяць, – продовжує тернополянка. – Колиска сьогодні коштує в середньому 5500 грн, ліжечко 3500 грн, матрац та постіль для дитини ми купували за 1200 грн.

Також, пані Любов каже, що декілька тижнів після народження її син захворів на ГРВІ, а симптоми в дитини проявилися на свято, коли державна поліклініка була закрита. Тоді вони звернулися у приватну клініку, яка в той час була ще відкрита.

 • Відвідини приватного лікаря нам обійшлося у 180 грн, – додає Любов. – А ліків нашому малюку назначили на 750 грн.

Якщо узагальнити ці всі видатки за перший місяць після народження сина, то ця сума склала понад 19 тис. грн., а першу допомогу Любов Мала отримала аж через 2,5 місяці від дня народження малюка.

Ліків в Тернополі немає
Для Марії Рудан також цих державних коштів на дитину не вистачає. Вона каже, що в неї були важкі роди.

 • Коли я народжувала, у мене донечка прийняла неправильну позу, – розповідає вона. – При народженні її в легені потрапили навколоплідні води від чого вона захворіла на пневмонію.

Після родів пані Марія з донечкою декілька днів лежала в дитячі реанімації. Згодом їх перевели в дитячу обласну лікарню, де і продовжили лікування. На різні на медпрепарати їхньою сім’єю були витрачені великі кошти.

 • Моїй донечці були потрібні ліки, яких у Тернополі не було. Я, будучи в лікарні з нею, змушена була шукати потрібні ліки через Інтернет в інших містах нашої країни, – продовжує вона. – І знайшла потрібний медпрепарат аж у Києві.

Зі слів Марії, одна 50-мілілітрова ампула цих ліків коштує 350 грн, а таких ліків було дуже багато. За цих два тижні, що вони перебували у лікарні, витратили понад 5000 грн. Також співрозмовниця каже, що соцслужба чітко виплачує усі кошти, але насправді для життя цього недостатньо. Особливо для тих тернопільських сімей, що живуть та працюють лише за мінімальну чи середню зарплату.

 • Яку сьогодні треба мати зарплату та скільки робіт щоб витягнути ці всі витрати, – каже Марія. – Цікаво, чому Кабмін, президент та депутати на собі не економлять, а економлять на наших дітях. Самі ж за наші гроші довічну держохорону мають, на літаках літають, броньовані авто купують, дітей своїх в оксфордах навчають, а тут простої школи не можеш витягнути, бо ввели добровільно-примусове так зване «меценацтво».

Без проблем на чоловіка
Начальник тернопільського управління соцполітики Володимир Сулима «RIA плюс» каже, що допомога при народженні дитини виплачується без затримок у передбачених законодавством розмірах – 41280 грн, незалежно від того, яка по рахунку дитина народилася – перша, друга чи третя. Спершу одноразово батькам виплачують 10320 грн.

 • Ця допомога не зараховується до доходів при оформленні, скажімо, субсидій, – каже керівник управління. – Решту суми виплачують однаковими частинами упродовж трьох років, щомісяця ця сума становить – 860 грн.

Щодо здачі документів, то начальник управління розповідає, що здача заяви повинна здійснюватися лише персонально заявником, ця вимога діє по всій Україні.

 • Якщо жінці з певних причин важко принести документи, то без зайвих проблем цю виплату може оформити на себе чоловік, – каже Володимир Сулима.
Коментарі (12)
 • мама

  Не розумію, як можна народжувати і дитину і розраховувати на державу чи ще на когось?! Маю 2 дітей-за першою отримувала 8 грн. декретних, потім 16. потім 40..За другою-100...однарозової виплати , такої як зараз не було...Але навіть на думку не спадало обурюватися на державу чи ще на когось..розраховували лише на себе...Тепер просто страшно на те все дивитися-діти до 3 років в памперсах, мамочки не працюють але в садок віддають, бо вдома діти "задовбали", народжують по 3-5-7 дітей, бо виплати платять...А далі що? Ніде в світі немає дикрету до 3 років з такими виплатами..Через те там не народжують у 18 років, а вже тоді, коли людина стала на ноги, чогось досягла і може собі дозволити оплатити няню чи ясла дитячі...Пора змінювати вже трохи той менталітет, що всім хтось щось винен на той, що розраховувати треба лише на себе...Найбідніша країна Європа а пільг і виплат маємо найбільше...а з чого їх платити якщо бізнесмени податки не сплачують як треба. більшість працює неофіційно і т.д...Дуже смішно чути від мамочки, яка жодного дня ніде не працювала, чоловік за кордоном або працює неофіційно, як вона обурюється, що їй виплат не вистачає...А ви хоч копійку сплатили в той бюджет, щоб щось отримати? Колись допомогу при народженні отримували лише ті, хто офіційно працює-отримували на роботі, всі решта через совбес отримували якісь мінімальні виплати..І це було правильно. А тепер зрівняли всіх...Треба це все змінювати...Так, буде демографічна криза, але може тоді будуть народжуватися діти, які будуть ставати більш успішними і свідомими того, чого вони хочуть від життя...Може я і не права, то вибичайте...

  Анонім reply мама

  ти не права

  мама reply Анонім

  аргументуйте в чому саме не права...
 • Анонім

  На сльози
 • Анонім

  якраз хватить виплат на гандони
 • Анонім

  Народжувати дитину на україні - самогубство для дитини і матері.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

16:25 У Тернополі п'яний чоловік молотком трощив джип сусіда 15:51 Вночі на Симоненка тернополянам чулись "постріли". Патрульні заспокоювали чоловіків напідпитку 15:31 За сміття тернополяни будуть платити більше 14:55 На Тернопільщині поліцейські розшукують безвісти зниклого чоловіка Від читача 13:18 Розмитнення автомобілів в Тернополі. 14:29 Які аналізи і тести у свого сімейного лікаря можуть безкоштовно зробити тернополяни 14:01 Хто відповість за смерть 15-річної Наталі Цар, яка випала з автобуса на Тернопільщині? 13:53 Фото дня: на Театралці завершують ремонт дощової каналізації photo_camera 13:31 У Зарваниці завершили проведення професійних прощ 12:45 В річці біля Буданова виявили тіло жінки, яка зникла 10 жовтня 12:29 Зайвих 200 тисяч гривень за воду і сміття заплатили люди в райцентрі на Тернопільщині 11:45 Біля тернопільського аеропорту перекривали дорогу. У середу її також можуть заблокувати (оновлено) play_circle_filled photo_camera 11:30 У Тернополі на будівництві загинув чоловік 11:01 У Києві особливі моделі представили екоколекцію від тернополянки Оксани Чмиленко 10:26 Гралися в хованки: на Тернопільщині 12-річного хлопчика вдарило струмом 09:55 Мешканцям трьох вулиць у Тернополі необхідно запастися водою 09:36 У Тернополі розшукують жінку, яка вкрала телевізор з чужої квартири 09:02 НБУ підвищив офіційний курс долара вище 25 гривень 08:00 Сьогодні, 21 жовтня: Всесвітній день йододифіциту і Міжнародний день начос. 07:00 Погода у Тернополі: 21 жовтня, ясно, +24°
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up