Шоколад треба зберігати в сухих, чистих, добре вентильованих приміщеннях, без сторонніх запахів, за температури 18 ± 3°С і відносної вологості повітря не вище як 75 %, щоб не потрапляли прямі сонячні промені. Також його не можна зберігати з продуктами, що мають сторонні запахи.
Кожен вид шоколаду залежно від того, як він запакований, має різні терміни зберігання, розповіла інженер відділу стандартизації ДП "Тернопільстандартметрологія" Орися Дмитренко. Так, темний шоколад без додатків незапакований ваговий може зберігатися чотири місяці. Темний з додатками та начинками, молочний і білий без додатків і з додатками, незагорнений ваговий – два місяці. Темний (чорний) без добавлень загорнутий – 6 місяців, темний з добавками та начинками – чотири місяці. Шоколад темний без добавок, молочний упакований методом термозварювання або загорнутий у фольгу і етикетку – 10 місяців, а якщо загорнутий у фольгу і картонну упаковку – сім місяців.
– Цікаво, що для підприємств, які обладнані автоматизованими технологічними лініями для виробництва шоколаду, та які відповідають вимогам системи безпечності харчових продуктів НАССР, строк придатності збільшується вдвічі – в шоколаді без начинок – 12 місяців, з начинками – дев'ять місяців. Такого раніше в стандартах не було. Як бачимо, терміни придатності продукції суттєво більші. Ця система, образно кажучи, базується на жорстких санітарних заходах. Саме висока чистота виробництва суттєво збільшує термін придатності продукту. За два роки всі харчові підприємства України мають перейти на неї, і це встановлено законом.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер