Плівкове фото поволі "вимирає". Не дають йому відійти у небуття тернопільські фотолюбителі Мар’ян Радковський, Павло Лотоцький та Іван Поливода. Вони запевняють, що плівкове фото виглядає в рази живіше та красивіше, ніж цифрове.
- Плівкове фото зараз для тих, хто любить ускладнювати собі життя, - жартує Мар’ян Радковський. - Ти фотографуєш ніби в сліпу. В цифровику можна подивитись чи вийшло фото на екрані і зробити ще з десяток спроб. А тут поки не відстіляєш 36 кадрів та не проявиш, нічого не видно. Плівковий фотоапарат змушує робити обдуманий кадр. Хоча, потрібно дуже постаратись, щоб плівкове фото вийшло негарне. Коли я вперше проявив свої фото з плівки, побачив кольори такими, якими вони є в житті.
За словами Івана Поливоди, знайти простроченоу плівку, яка є кращою за нову, у Тернополі майже нереально, хіба в когось завалялась. Її можна придбати хіба в Інтернеті. Ціна за 36 кадриків плівкою може коливатись від 70 до 400 грн.
- Зробити з цього бізнес складно, - говорить Павло Лотоцький. - Як мінімум потрібно знайти таких самих божевільних, які кайфують від плівки. Майже усі замовляють цифру, а фотографів обирають за порадами знайомих. До того ж потрібно закупити апаратуру, реактиви для проявки фото, темну кімнату і крутий фотоапарат. Я намагаюсь балансувати, бо плівка робить гарні світлі сюжети, а цифра навпаки дозволяє краще працювати в темряві.
До слова ретро-фотоапарат можна знайти в Україні на блошиному ринку від 100 грн. Щоправда, ціна не завжди означатиме якість, адже чимало продавців й гадки не мають чи він справний і як ним користуватись. В Польщі такі ж фотоапарати коштують тисячі грн.
Фотолюбителі розповіли про бюджетний варіант «камери за 1 гривню», яку можна зробити з пачки сірників - з одного боку плівка, з іншої отвір. Як би це не було дивно, але вона формує зображення. Усі тонкощі створення камери-обскура за можна знайти в Інтернеті.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер