"Нас, наче худобу, завантажили в ті вагони", - згадує очевидиця депортації 1944-1946 років

Вшанували пам'ять жертв депортації 1944-1946 років з Лемківщини, Холмщини, Надсяння у суботу, 9 вересня. Місцеві чиновники поклали квіти до пам'ятника жертвам депортації. А історії про ці ненависні події змушували людей плакати.

"Нас, наче худобу, завантажили в ті вагони", - згадує очевидиця депортації 1944-1946 років

- Ані комуністичний режим Польщі, ані комуністичний режим Радянського Союзу не задумувалися над фактором людини, - каже  голова Тернопільської ОДА Степан Барна. - Це був для них черговий крок для знищення українського єства. Всі ми розуміємо, що головною причиною депортації була "українськість" лемків. 

Богуслава Палкова родом з курортного польського міста Криниця. Її сім'я мала свій магазин, здавала будинок туристам, словом, жили і не тужили. Це все її сім'я повинна була залишити. Бо молоденьку 17-річну дівчинку разом із родиною у 1946 році вивезли на Теребовлянщину у товарному вагоні.

- Нас, наче худобу, завантажили в ті вагони, - згадує жінка. - Три сім`ї в одному вагоні, ви уявляєте? Того вечора я взяла шлюб зі своїм чоловіком, то наша перша шлюбна ніч і разом з тим "медові" два місяці були у тому вагоні. 

Жінка згадує про антисанітарію, яка була в поїзді. Бруд, сморід і навіть воші. 

- Приїхали ми пізньою осінню, - розповідає жінка. - Нас викинули посеред вулиці зі своїми торбами. Навколо ліс, ніч - що ми маємо робити?  Добре, що у нас був ровер і ми якось дісталися до хатинки, де нас приютили. 

Нарікає жінка, що їм довго не давали квартиру і їх сім'я довгий період не мала, де жити. Вона пояснює, що депортація знищила людей як духовно, так фізично, і матеріально.

Коментарі (1)
  • Ганна Придушана

    а ви. пане Барна. дуже задумуетесь над фактором людини. Ото вони майже всi кудись аби виiхати. аби не бачити i не чути вашоi "людяностi".  Замовчали б краще i не ляскали язиками. Всi ви однаковi. А про депортацiю з полякiв питайте. А вони вам нагадають про волинську рiзню. От i порозумiетесь. ЧИ ви. пане Барна. вважаете. що нiхто нiчого не знае i не розумiе. На радянськiсть все спишiть. А волинська рiзня то так собi -   видумка. знову ж радянська.

Поліцейські просять допомоги у пошуку 60-річної Грещишин Лариси Михайлівної жительки села Киданці Збаразького району.

Аварія за участі водія з Тернопільщини сталась у вівторок, 21 листопада, о 10:30 в селі Зелений Гай у Рівненській області....

Радник Міністра внутрішніх справ України Михайло Апостол, який живе на Тернопільщині, бере під особистий контроль побиття...

Довіра клієнтів – найважливіше, що може бути в будь-якої компанії, незалежно від сфери її діяльності. Адже саме лояльні клієнти...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up