На засіданні сесії Тернопільської міської ради 23 квітня оголосили і затвердили результати конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку «Тернопіль». Переможцем визнали комунальне підприємство «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Тернопільської міської ради. Про це повідомляють на офіційному сайті ТМР.
Проєкт індустріального парку розробили ще у 2018-му. Та включили до Реєстру індустріальних парків 19 серпня цього ж року. Інформацію про це знаходимо на порталі Іndustrial Parks.com.
Коли з'явиться парк? Приблизно за 30 років, хоча кошти у нього починають вкладати вже зараз. У документах знаходимо інформацію про очікувану кількість інвестицій. На 1 га облаштування території парку планують витратити від 1 до 5 млн доларів. Тож у парк можуть вкласти від 15 до 75 млн доларів.
Заробляти місто планує на податках. Скільки щорічно буде отримувати скарбниця міського бюджету, дивіться нижче.
Відповідно до Концепції проєкту, у парку мають розміщуватись підприємства переробної промисловості (первинна та вторинна переробка сільськогосподарської сировини, виробництво харчових продуктів, виробництво продуктів дитячого харчування); підприємства професійної наукової та технічної діяльності (дослідницька діяльність на предмет покращення якості продукції та використання нових технологій, ІТ-кластер).
І це все, як переконують розробники, має покращити інвестиційну привабливість міста, промисловий потенціал, створити нові робочі місця для тернополян та мешканців міста і навіть забезпечити безперервну діяльність міського аеропорту.
Парк мають створити на Микулинецькій. На карті це місце позначено червоним.
У проєкті йдеться, що парк буде поділений на функціональні зони (сектори), а у міськраді оприлюднили відео з графічною проєкцією.
У рамках виконання робіт по облаштуванню індустріального парку в кінці 2018 року провели інженерно-гідрогеологічні вишукування та отримано звіт, виготовлено та затверджено проектно-кошторисну документацію "Будівництво – виконання робіт по облаштуванню території індустріального парку за адресою вул. Микулинецька в м. Тернополі". Зазначені заходи профінансовані з міського бюджету на понад 200 тис. грн.
А ще у міськраді провели тендер за проєктом "Реконструкція благоустрою території для облаштування індустріального парку за адресою вул. Микулинецька в Тернополі". Визначили виконавця робіт і уклали договір підряду від від 4 вересня 2019 року.
Ми знайшли зазначений тендер на у Єдиній системі закупівель.
Переможцем тендеру визнали компанію ТОВ "Авакс Проф".
Наші журналісти намагались зв'язатись з керівником компанії. Проте телефони, зазначені у тендерній документації, не відповідають. А у бухгалтерії компанії нам повідомили, що керівника, який міг би дати роз'яснення щодо даного тендера, на місці немає. Звернення обіцяли передати. За тиждень нам так і не передзвонили. Згодом ми спробували зателефонувати знову. І підгадати про наше звернення. Та нам так і не перетелефонували. Ми відправимо їм офіційний запит, відповідь оприлюднимо.
На порталі "Індустріальні парки України" йдеться про те, що роботи з облаштування території індустріального парку в Тернополі вже розпочали . Обсяг фінансування зазначених робіт складає 21,89 млн. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету.
Зрештою, підприємство таки знайшли. Офіційно результати конкурсу з вибору керуючої компанії затвердили під час засідання сесії міської ради 23 квітня. Керуюча компанія — Комунальне підприємство «Підприємство матеріально –технічного забезпечення».
Тепер «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» отримало в оренду земельну ділянку, площею 15,0 га (кадастровий номер 6110100000:11:003:0060), що розташована за адресою: вул. Микулинецька, м.Тернопіль з цільовим призначенням: для створення і функціонування індустріального парку, терміном на 5 (п’ять) років, з можливістю продовження дії договору за згодою сторін у межах терміну, на який створено індустріальний парк.
Керівник підприємства — Олег Фляк — людина відома в Тернополі. До слова, він був одним із тих посадовців, кого звинувачували в причетності до скандальної забудови на місці квіткового Ринку на вул. Шептицького. Тоді йшлось про законність виділення землі Комунальним підприємством.
Більше про це читайте у матеріалах: У Тернополі черговою будовою збираються "окультурити" квітковий ринок на Шептицького
Підприємці з Шептицького кажуть, що місць на новому ринку для них немає (ОНОВЛЕНО)
Журналісти "20 хвилин" поспілкувались з паном Фляком. Голослівно коментувати плани він не захотів і порадив надіслати інформаційний запит, а поспілкуватись вже після відповіді.
— За кілька хвилин усе не розкажеш. Найкраще буде сформувати інформаційний запит, так можна буде точніше подати наше бачення та досконало викласти усю необхідну інформацію, — сказав Олег Фляк. — Плани, звісно, є. Ми готуємось їх втілювати.
Все ж ми запитали, чи не планують на території парку зведення житлових будинків.
— У самій назві "Індустріальний парк" не передбачено житлової забудови. Це парк, який має притягнути інвесторів в місто, створити нові робочі місця. А Тернопіль має стати більш інвестиційно-привабливим містом. Однозначно, про житлову забудову говорити не можна, — каже він.
Інформаційний запит з роз'ясненнями щодо планів будівництва індустріального парку, кількості бюджетних коштів, які вже виділили та які планують вкласти у будівництво ми надіслали на адресу Тернопільської міської ради.
Відповідь отримали 14 травня. У документі йдеться про те, що на створення індустріального парку вже використали понад 1 млн 143 тис. гривень.
Інформують про те, що виконали такі роботи:
— проведено інженерно-гідрогеологічні вишукування та отримано звіт (вартість близько 106
тис. грн.);
— виготовлено проєктно-кошторисну документацію «Реконструкція благоустрою
території для облаштування індустріального парку за адресою вул.Микулинецька в
Тернополі» (близько 85 тис. грн.);
— проведено експертизу робочого проекту (експертний звіт філії ДП
«Укрдержбудекспертиза» від 25.02.2019 року No20-0025-19) (вартість понад 44 тис. грн.);
— проведено тендер на виконання робіт по проекту «Реконструкція благоустрою
території для облаштування індустріального парку за адресою вул. Микулинецька в м.
Тернополі». Укладено договір підряду від 04.10.2019 року на суму майже 22 тис. грн. У
рамках укладеного договору проведено вирубку дерев та вирівнювання території на суму
908 тис. грн.
У відповіді на запит також повідомили, що до 2025 року в межах парку планують розмістити підприємства переробної та легкої промисловості, провадити науково-технічну діяльність, а також надання логістичних та супутніх послуг. На даний час ведуть переговори з потенційними учасниками індустріального парку щодо підписання договорів.
Ми продовжуємо стежити за створенням парку. Про усі зміни будемо повідомляти.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер