Вдень і вночі на місцях ліквідації працювали обласні служби надзвичайних ситуацій, облавтодору, військова та комунальна техніка, залучилися і сільськогосподарські підприємства. До роботи підключався кожен небайдужий. Василь Майка запевняє, що вони зробили усе можливе, аби не допустити в області надзвичайну ситуацію. Наразі підраховують збитки.
За попередніми даними три дні негоди обійшлися Тернопільщині у 12-13 мільйонів гривень. Саме стільки доведеться заплатити робітникам за ліквідацію стихії, в тому числі і за цілодобову роботу, майже 40 тонн пального пішло на очистку снігу, в копійку влетіли і через перекидання транспорту з одного місця в інше.
На щастя, каже головний надзвичайник, сніг та вітер не нашкодив у ці дні оселям, електриці та дорогам. Щоправда одну добу, з 22 на 23 березня, без світла залишалося 18 сіл по всій області. Але це мізер, переконаний Василь Майка. Тут спрацювала автоматика, бо вночі 22 йшов дощ. Проте енергетики оперативно все ліквідували.
Як каже Василь Майка, для них ця негода не стала чимось особливим та надзвичайним. Вони готові були до такого. «Це звичайний режим роботи для служб, які працюють по ліквідації наслідків негоди – підвищена готовність завжди», – стверджує він. Єдина проблема, з якої стикалися рятувальники, це сильні заметілі. І як тільки вони розчищали дорогу – сніг знову усе закидав. Сьогодні ситуація стабілізувалася, триває доочистка і підраховуються остаточні суми збитків, повідомляє Тернопільський прес-клуб.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер