Хоча каже, що таку роботу реально виконати за місяць, якби працювати над нею день у день. Він же "будував" свою катедру, коли випадала вільна хвилина.
Загалом робота - складна, адже доводилося розробляти все з нуля, розповідає Володимир.
- Спершу я проводив архітектурні заміри, - міряв Катедру, фотографував її зі всіх боків, - каже він. - Потім був найбільш трудоємкий етап – комп’ютерна розробка моделі. Саме проектування та розробка креслень забрали найбільше часу. Далі – збірка деталей. Їх я роздрукував на якісному принтері на картоні. Дрібні деталі робив з тонкого паперу.
Загалом така робота – довговічна, продовжує інженер. Цей макет може проіснувати 100, а той й більше років.
Володимир Кріса каже, що фотографував катедру для свого проекту ще в серпні минулого року. За цей час вона дещо змінилася, тому довелося вносити корективи і в макет.
Нагадаємо, Володимир Кріса вже створив ціле містечко шедеврів архітектури.
Паперові будівлі, як дві краплі води схожі на справжні. Так у його колекції - Ейфелева вежа, баварський замок Нойшванштайн та одразу три собори: Кельнський, Святого Сімейства в Барселоні і Василія Блаженного на Красній площі у Москві. До слова, найближчим часом Володимир планує організувати презентацію макету Катедрального собору, щоб його могли побачити тернополяни.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер