Аналоги імпортних ліків в десятки разів дешевші, але нічим не гірші

Аналоги імпортних ліків в десятки разів дешевші, але нічим не гірші
До дорогого лікарського засобу можна підшукати цілком доступний аналог, ефект від використання якого буде практично таким самим.

Як і при покупці будь-яких інших товарів, купуючи ліки, тернополяни часто платять ще й за фірму, бренд виробника, красиву упаковку, ароматизатори і приємний смак.

Перевага більш дорожчих ліків - у вищому ступені очищення, наявності додаткових добавок, які впливають на тривалість дії основної речовини, у відсутності тих або інших побічних проявів. У ціну дорожчих ліків часто закладають: маркетингову складову (реклама, «підкуп лікаря», надбавка аптеки),  вартість розробки патенту , складну технологію виготовлення тощо. Дехто переконаний, що дешевші ліки підробляють, але провізори говорять, що насправді це економічно не вигідно. Втім, в інструкції до таких ліків часто представлений великий список протипоказань. Тому при їх використанні потрібно обов'язково радитися з лікарем.

“Нащо переплачувати?”

Відео дня
> Оксана Ващук сама виховує дворічного сина. Оскільки мама знаходиться в декретній відпустці і живе разом із батьками, доводиться економити навіть на ліках.

-       Навіщо переплачувати? - акцентує вона. - У мене мама працює провізором в аптеці, вона дуже добре знає складові багатьох ліків-аналогів. Приміром, замість англійського протизапального препарату “Нурофен” можна придбати український “Бофен”. Різниця в ціні становить десять гривень. Як показала практика, ефект ліків - один і той же.

Тернополянка зізнається, що спочатку боялася купувати для дитини ліки-аналоги. Але, покладаючись на досвід своєї мами, яка багато років працює фармацевтом, вирішила спробувати.

У зв'язку із введенням семивідсоткового податку на реалізацію ліків та відповідно зростання цін, деякі тернополяни задумалися над тим, аби віддавати перевагу більш дешевшим препаратам.

-       Ще три тижні я купував противірусний засіб “Гропринозин” за 170 гривень за упаковку, а тепер вона коштує 270, - говорить тернополянин Володимир Шкло. - Нічого собі ціни виросли! Потрібно шукати якусь альтернативу.

Потрібно - не сумніватися

За вибором ліків, тернополян можна умовно поділити на дві категорії: ті, що не проти спробувати, і ті, котрі не хочуть експериментувати, розповідає провізор однієї з аптек міста Лідія Когут.

-       Ми пропонуємо людям препарати різної цінової категорії, - говорить вона. - Деякі люди не мають фінансової можливості придбати дорогі ліки брендових виробників, при можливості ми радимо їм вибрати дешевші  альтернативні медичні засоби українського виробництва. Але при цьому аналоги містять ту ж діючу речовину, що й “оригінал” та мають таке ж дозування.

Насправді придумати нові ефективні ліки коштує дорого, що далеко не кожній компанії по кишені, додає пані Когут. Адже на пошук формули, синтез діючої речовини, довгі клінічні дослідження - тестування на тваринах, а потім на людях -  потрібно не тільки багато часу, а й грошей.  Років десять після виробництва нового препарату інші фармацевтичні компанії не можуть його копіювати. А от після закінчення дії патенту починають випускати аналоги медичних засобів - дженерики.

-       Звичайно, що вони будуть дешевші від “оригіналу”, - зауважує провізор. - Адже сенсу проводити клопітливу дослідницьку роботу вже немає.  Ефект дженериків може бути різним, і це залежить від сумлінності виробника. А от різниця в ціні інколи може бути навіть десятиразовою.

Продовжуючи, фахівець зазначає, що ліки-аналоги, які, по-суті, ідентичні за складом, можуть давати різний ефект. Справа - у технології виробництва, які компоненти та в якій послідовності їх використовували.

- Це так само як готувати борщ, - продовжує пані Когут. - У десятьох господинь ця страва виходить зовсім різна за смаком, хоча вони й готували її з одних і тих же інгредієнтів. Здебільшого брендові препарати завжди кращі. Якщо для їх виготовлення використовували більш дорогі компоненти, то й дія ліків може бути результативнішою. А ще бувають захворювання, при яких краще не експериментувати, а застосовувати тільки “оригінальні” ліки, перевірені часом і тисячами пацієнтів.

В аптеках нині можна знайти немало українських аналогів дорогих зарубіжних препаратів. Наприклад, добре відому “Но-шпу” угорського виробництва можна легко замінити вітчизняним “Дротаверином”. Різниця вартості десяти таблеток становить майже десять гривень.

За розповіддю пані Когут, є немало аналогів навіть серед українських лікарських засобів. Так, знеболювальний засіб “Цитрамон” виготовляють на декількох українських заводах, склад препаратів - однаковий, а от ціна може відрізнятися на одну-дві гривні.

Щоб правильно вибрати ліки, провізор радить орієнтуватися на власну інтуїцію та фінансові можливості. За її словами, багато українських ліків-аналогів нічим не поступаються по ефективності дорогим імпортним препаратам. Проте є таблетки, які важко замінити.  У будь-якому випадку, перед тим, як вибирати той чи інший засіб, завжди краще попередньо проконсультуватися з лікарем.

 

ПОРІВНЯННЯ ЦІН

Препарат іноземного виробника, ціна (грн)

Український аналог, ціна (грн)

Знеболювальні засоби

Ібупром (10 таблеток, Польща) - 15,10

Ібупрофен - 2,08

Но-шпа (24 таблетки, Угорщина) - 25,25

Дротаверин (30 таблеток) - 16,10

Кетанов (10 таблеток, Індія) - 17,00

Кетолонг-Дарниця (10 таблеток) - 8,50

 

Анальгін Дарниця (10 таблеток) - 3,50

 

Анальгін “ТерноФарм” (10 таблеток) - 2,00

 

Анальгін Analginum - 2,00

Противірусні препарати

Ремавір (20 таблеток, Латвія) - 37,80

Ремантадин (20 таблеток) - 11,65

Заспокійливі засоби

Персен (40 таблеток, Словенія) - 66,75

Релаксил (20 капсул) - 34,15

При гастриті

Омез (за капсул, Індія) - 42,10

Омепразол (30 капсул) - 15,00

Для покращення роботи травної системи

Мезим Форте (20 таблеток, Німеччина) - 19,10

Панкреатин (20 таблеток) - 9,85

Для відновлення клітин печінки

Карсил (70 таблеток, Болгарія) - 58,30

Дарсіл (100 таблеток) - 55, 50

При порушеннях серцевого ритму

Панангін (50 таблеток, Угорщина) - 62,05

Аспаркани (50 таблеток) - 4,00

Жарознижуючі

Панадол (12 таблеток, Греція) - 8,70

Парацетамол (12 таблеток) - 2,80

Аспірин (10 таблеток, Німеччина) - 11, 00

Ацетилсаліцилова кислота (10 таблеток) - 1,25

Сечогінні засоби

Трифас (100 таблеток, Німеччина) - 173,50

Торсид (90 таблеток) - 108,30

При артеріальній гіпертензії

Бісопролол-Ратіофарм (30 таблеток, Німеччина) - 43,90

Бісопролол-Лугал (30 таблеток) - 11,71

Від кашлю

Бронховал (30 таблеток, Німеччина) - 30,80

Амброксолу Гідрохлорид (20 таблеток)- 3,40

Дитячі препарати

Нурофен (100 мл, Великобританія) - 29,70

Бофен (100 мл) - 19,35

Панадол Бебі (100 мг, Франція) - 23,30

Піарон (120 мг) - 13,75

 

Наталія БУРЛАКУ

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Валерий Сторожук

    Одна біда в наших ліках, подивіться які капсули в наших релаксил, уролесан. Великі, зелені, після іх прийому відрижка самою капсулою 3 дні.
  • Анонім

    а тридерм чим можна замінити дешевшим українським.
  • Anonymous

    Одна біда, навіть в "козирних" аптеках деколи купуеш препарат який містить лише сліди діючої речовини, котрі й знайти то можна лише спектроскопом
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Безкоштовні курси водіння пропонують для мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців 21:06 Засліпили фари: жінка, яку збили на трасі поблизу Борщева, померла до приїзду швидкої 20:00 Його бригаду найбільше «люблять» окупанти: історія молодого командира гармати 19:00 Ремонт на вулиці Сахарова: тролейбус №9 та автобуси №12 та №21 курсуватимуть за новими маршрутами Від читача 17:45 Реадаптація ветеранів на робочому місці 18:00 Лікарку з ВЛК звинувачують в підробці медичного висновку для військовозобов'язаного 17:03 У Великій Березовиці загорілася вантажівка з бочкою (ОНОВЛЕНО) 16:03 Як отримати посвідчення донора крові у Тернополі: «20 хвилин» перевірили photo_camera 15:40 Робота в Тернополі: Актуальні вакансії тижня, оновлено 1 травня 15:05 Розклад богослужінь та графік освячення пасок у церквах Тернополя 14:45 У Тернополі чоловік випав з вікна багатоповерхівки 14:00 На вулиці Сахарова понижують висоту бордюрів на переходах 13:30 Квадромарафон «RUN 4 VICTORY»: компанія МХП проводить благодійний забіг у чотирьох містах України (новини компаній) 13:00 У Тернополі двом вулицям мікрорайону «Південний» присвоїли нові назви 12:23 У потічку на Підволочищині знайшли тіло 81-річної жінки 12:00 Вибір матраців-топперів у місті Тернопіль (на правах реклами) 11:40 В аварії на Тернопільщині травмувався 50-річний водій мотоцикла 11:30 Дякую діткам, які надіслали нашим захисникам частинку великоднього тепла з рідного Тернополя - Сергій Надал (пресслужба Тернопільської міської ради) 11:00 У Тернополі чоловік заховався у туалеті піцерії й вночі вкрав гроші з каси play_circle_filled 10:22 Що зміниться в Україні з 1 травня: мобілізація, сесія НМТ, правила для водіїв та свята
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up