Про те, що означає мати доглянуті ноги і як правильно доглядати за ними, розповідають майстри тернопільських салонів краси
Майстри педикюру кажуть, що чим вужчий носок взуття, тим гірше від цього ногам. Деформуються пальці, нігті, утворюються мозолі. Найбільше від довгого перебування в ультрамодному взутті страждають великий палець, мізинець і підошва.
— Якщо ноги періодично не очищувати від згрубілої та омертвілої шкіри, це приводить до утворення натоптишів, — пояснює майстер з манікюру, педикюру і художнього розпису нігтів салону краси “Раяна” Ірина Сушко. — Потім у цій згрубілій шкірі утворюються тріщини, що є ідеальним місцем для життя найрізноманітніших хвороботворних бактерій і грибків.
Її колега, Наталя Гурська, із салону краси “Сан-Актив” додає, що, на жаль, педикюр ще не став для тернополян обов’язковою гігієнічною процедурою. Ціна процедури в салонах — від 30 до 70 грн.
— Про те, що двічі на день треба чистити зуби для їхнього ж здоров’я, а не лише для гарного запаху, знають всі, — каже Наталя Гурська. — А ноги в нас чистять лише влітку. Поки що в Тернополі педикюр — це сезонна літня маніпуляція. Про здоров’я, звичайно, йдеться в останню чергу. В основному приурочують цю процедуру до поїздки на курорт, весілля чи покупки модного відкритого взуття.
За словами Ірини Сушко, сучасна процедура педикюру — це цілий ритуал. Якщо йдеться про класичний педикюр, то спочатку роблять замочування з гідромасажем. У гарячу воду додають ароматичні солі. Потім згрубілу шкіру очищують спеціальними інструментами. Далі — масаж ніг з ароматичними олійками. І за бажанням — розпис нігтів лаком.
— Масаж і ароматичні речовини надзвичайно важливі у догляді за ногами, — вважає Ірина Сушко. — Адже на підошвах є багато нервових закінчень, активних точок. Масаж ніг знімає нервове напруження, втому, стимулює роботу всіх органів організму. В іншому виді педикюру — SPA-педикюрі — використовується ще й аромалампа та заспокійлива музика, щоб людина максимально розслабилася і відпочила.
Чому крем для рук ногам
не підходить
Фахівці в галузі краси стверджують, що засоби для рук чи тіла не підходять для догляду за ногами.
— На ногах інший тип шкіри, ніж на тілі чи руках, — пояснює дерматокосметолог салону краси “Раяна” Ніна Наріжна. — Там відсутні сальні залози. Шкіра на цій ділянці дуже суха. Це означає, що її треба постійно зволожувати, підживлювати. На ногах є грубий ороговілий шар шкіри і звичайний крем просто не в змозі проникнути крізь нього, тому і неефективний. Засоби для ніг містять спеціальні компоненти, які здатні відновлювати, зволожувати і створювати захист для шкіри ніг.
Кому — який?
Традиційний педикюр — із замочуванням ніг, або його ще називають класичним, — не для всіх.
— Він не підходить тим, хто має варикозне розширення вен, хвороби серцево-судинної системи, — каже Ірина Сушко. — Ванночки для ніг роблять у гарячій воді з температурою близько 40СО. Але при недобросовісній дезінфекції є велика ймовірність підхопити грибок, вірусний гепатит.
Сухий, або апаратний, педикюр — його ще називають європейським — виконується приладом з різними шліфувальними насадками. Шкірку біля нігтів також не зрізають, а розчиняють фруктовими і молочними кислотами. Майстер каже, що його найкраще робити тим, у кого потріскані п’яти. Сухий педикюр знижує ризик розповсюдження грибкової інфекції.
— Для вже очищених ніг підійде SPA-педикюр, — зазначає Ірина Сушко. — Це догляд, а не чистка. З інструментів використовується лише щіточка для миття і відлущування відмерлих клітин шкіри та шліфувальна лопатка. У цій процедурі основним є використання масок із солями, олійок, глини. До того, ж SPA-педикюр вважається найбезпечнішим педикюром у плані травмування ноги і зараження грибком.
Що можна зробити вдома?
Майстри педикюру не радять самим зрізати натоптиші чи мозолі.
— Часто жінки зрізають більше шкіри, ніж потрібно, — каже Наталя Гурська. — Шкіра стає болючою, морщиться, утворюються мікротріщинки, потім доводиться гоїти їх. Іноді погано дезінфікують рану і туди потрапляє інфекція. А якщо користуються пилочками чи інструментами сусідок, подружок, то грибок — неминучий.
Наталя Гурська наголошує, що також треба правильно обрізати нігті на ногах.
— Від того, що ніготь зрізають не по краю нігтьового ложа, а нижче, і носять вузьке чи тісне взуття, він вростає у шкіру, — пояснює Наталя Гурська. — Якщо майстру не вдається звільнити шкіру від нігтя, доводиться зривати його у хірурга.
Замість того, Ірина Сушко радить вдома користуватися тертками, камінцями для злущування омертвілих клітин шкіри. Також корисно робити масаж спеціальними масажними кульками або валиками. Це покращує кровообіг, зменшує втому. Ще варто робити ванночки з відварами лікарських трав, щоб зняти втому і набряк ніг. Корисно робити ванночки і з ароматичними солями. Для зняття втоми також використовують креми, гелі, спреї з кінським каштаном. За її словами, це також хороший спосіб профілактики варикозу.
Чим прикрасити доглянуті ноги?
Зараз модними вважаються прикраси з бісеру і стразів.
Як розповіла нашому кореспонденту продавець відділу “Біжутерія”, що у магазині “Раяна”, модні новинки для ніг — персні. Кільце зроблене із силіконової гумки, а замість камінчика — оздоба у формі черепашки, бабки, метелика зі стразами. Привозять їх із Польщі. Коштують такі персні
12 гривень.
Є персні і з бісеру. За словами продавця, їх можна одягати і на руку, і на великий палець ноги. Це турецька біжутерія. Ціна таких виробів — 25 гривень.
Як сказали нам у магазині, щоб виглядати модною, бажано, аби колір прикраси був таким самим, як і колір босоніжок.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.