Психотерапевт про емоційне вигорання: "З понеділка почати жити по-новому не вийде"

Психотерапевт про емоційне вигорання: "З понеділка почати жити по-новому не вийде"
Що ж робити молодій мамі з синдромом вигоряння? Перш за все, необхідно пам’ятати, що емоційне вигоряння формується поступово. І „виповзати” з нього теж треба поступово, радить психотерапевт Наталія Гаєвська.

- Не вийде нове життя почати з понеділка, - пояснює Наталія Гаєвська. - Потрібно зібрати усі сили і розставити пріоритети. Зрозуміти, що якщо ви дійшли до такого життя, то пора скидати баласт. Починаємо думати, чого можна не робити найближчим часом, від чого відмовитися. Наприклад, у найближчі кілька місяців перестаємо економити на продуктах і купуємо напівфабрикати або їмо в кафе. Також припиняємо будувати кар'єрні плани і працюємо менше, ніж зазвичай. У кожного - свій варіант. А ще думаємо, хто нам може допомогти. Це може бути професійна допомога (наприклад, няня) або родичі, друзі - якщо у вас критична ситуація. Треба перестати звинувачувати одне одного і самих себе й усвідомити, що вам треба підтримувати одне одного і разом виходити з цієї ситуації. Тобто збільшувати час для відпочинку, радості і спокою. Не сваріть себе за зриви, за те, що не все  виходить. Треба намітити собі вектор і неухильно  йти у цьому напрямку.

Інше важливе питання - що робити, якщо дитина дратує? Як боротися із власними зривами? І ключовим тут є слово „боротися”. Поки боремося, зі стану емоційного вигоряння вийти не можемо.

- Час від часу діти дратують, і це нормально, - зазначає психолог. - Але якщо вас дратує сусід, який сверлить стіну на світанку у вихідний день, ви ж не будете говорити собі: «Як тобі не соромно дратуватися?». Ви можете комусь поскаржитися, пожаліти себе. У ситуації з сусідом ви - постраждалий. Якщо вас дратує дитина і її капризи - теж немає нічого страшного в тому, щоб себе пожаліти. Пожаліти - не означає, що ви можете моментально отримати бажане. Сказати собі: «Ану припини дратуватися!» означає примусити себе «проковтнути» власні почуття та емоції, заморозити їх. Але ваші невисловлені емоції будуть жити своїм життям, отруюючи ваші дні та безсонні ночі, викликаючи хвороби тіла. Тому перед тим, як заборонити собі емоцію чи переживання, бо „хороші дівчатка” так не роблять, подумайте, до яких наслідків це призведе. Другий ресурс, який можна використовувати, - звернення по допомогу до близьких. Іноді, коли вас дратує дитина, добре, щоб хтось вас обійняв і сказав: „Тобі зараз важко, але я поруч”. Роздратування як прояв емоційного вигоряння  - це не те питання, яке треба вирішувати зусиллям волі. Дайте собі право на відновлення. І навпаки, якщо роздратування стане меншим, ви будете задоволені собою, дитина почне менше вередувати та капризувати, стане спокійнішою. Ми з дітьми - сполучені посудини, наш стан відразу передається їм.

Відео дня

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:01 Благодатний вогонь вже привезли у тернопільські церкви photo_camera 17:02 Великдень на передовій: українські воїни розповіли як не забувають про традиції 16:01 Очікуємо грози: на Тернопільщині — штормове попередження photo_camera 15:01 Невипита кава рятує життя: танкіст-депутат зі Збаража відкрив збір на ремонт військового авто Від читача 17:08 Кіберполіція запустила проєкт "Чатові онлайн" 14:03 Біля Катедри діти влаштували Великодні гаївки: як усе відбувалось photo_camera 13:02 Капелани 105 окремої бригади тероборони ЗСУ вітають військових з Великоднем play_circle_filled 12:03 Як тернополяни йшли на Великодню службу до храмів photo_camera 11:02 «Паски були скромні, без родзинок, але смачні... спечені мамою на засланні»: тернополянка про сумний Великдень play_circle_filled 10:03 Маленькі тернополяни вітають захисників з Великоднем play_circle_filled 09:01 Частуйте дітей Великодніми стравами розумно. Поради батькам від медиків 21:03 Історія «Шостого магазину» у Тернополі, який став орієнтиром для місцевих play_circle_filled photo_camera 20:03 Тернополяни освятили кошики та хваляться ними в соцмережах. Залишайте своє фото в коментарях photo_camera 19:00 Печуть паски та роблять крашанки: як засуджені жінки у Збаразькій колонії готуються до Великодня photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up